Jump to content



Τυφλο συστημα πληκτρολογησης


Louris7

Recommended Posts

δεν είναι μόνο θέμα εξάσκησης. υπάρχουν εργαλεία με ασκήσεις για να συνηθίσουν τα δάχτυλα.

ανέβασα στο rapidshare ενα προγραμμα που εβαζε παλια το RAM, το RAMtype 2005.

thklkhjbfa8743.jpg

http://rapidshare.com/files/272696320/RAMType_2005.zip

Link to comment
Share on other sites

δεν μαθαινεις τυφλο ετσι.και εγω σε μσν σκιπε παιρνει φωτια το πληκτρολογιο αλλα οταν μου δινουν ενα κειμενο στα ελληνικα να το γραψω με τονους και ολα κομπλε ειμαι πιο αργος και απο τον θανατο

Link to comment
Share on other sites

δεν μαθαινεις τυφλο ετσι.και εγω σε μσν σκιπε παιρνει φωτια το πληκτρολογιο αλλα οταν μου δινουν ενα κειμενο στα ελληνικα να το γραψω με τονους και ολα κομπλε ειμαι πιο αργος και απο τον θανατο

τότε κόψε τα greeklish στο msn και αρχινά να γραφεις ελληνικά!

Το msn υποστηρίζει ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκει παιδια msn k.t.l... Μιλαμε για σωστο τυφλο συστημα.προσπαθησε να γραψεις κειμενο και αν δεν ξερεις σωστα, αν δεν εχεις μαθει δηλαδη, δυσκολα τα καταφερνεις..

Ευχαριστω για το προγραμματακι, θα το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκει παιδια msn k.t.l... Μιλαμε για σωστο τυφλο συστημα.προσπαθησε να γραψεις κειμενο και αν δεν ξερεις σωστα, αν δεν εχεις μαθει δηλαδη, δυσκολα τα καταφερνεις..

Ευχαριστω για το προγραμματακι, θα το δοκιμασω!

και υποστηριζει αγγλικα+ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε ένα chat και αρχισε να γραφεις καθώς πρέπει Ελληνικά με τόνους, ντοματα, κρεμύδι και απ'όλα. Εγω δεν έχω κάνει ποτέ τυφλό σύστημα και γράφω καλύτερα από αυτούς που το δοκίμασαν.

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε ένα chat και αρχισε να γραφεις καθώς πρέπει Ελληνικά με τόνους, ντοματα, κρεμύδι και απ'όλα. Εγω δεν έχω κάνει ποτέ τυφλό σύστημα και γράφω καλύτερα από αυτούς που το δοκίμασαν.

αν σου δωσουν ενα κειμενο στα ελληνικα και σου που γραψε το στο πσ χωρις να κοιταξεις ουτε μια φορα στην οθονη η στο keyboard,κοιτα δλδ μονο στο κειμενο για να μην χασεις ουτε sec τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα γραφεις οτι να ναι.

το τυφλο το μαθαινεις για να γραφεις χωρις να κοιτας keyboard screen και οχι για ταχυτητα.η ταχυτητα ειναι το λογικο επακολουθο:yes2:

Link to comment
Share on other sites

αν σου δωσουν ενα κειμενο στα ελληνικα και σου που γραψε το στο πσ χωρις να κοιταξεις ουτε μια φορα στην οθονη η στο keyboard,κοιτα δλδ μονο στο κειμενο για να μην χασεις ουτε sec τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα γραφεις οτι να ναι.

το τυφλο το μαθαινεις για να γραφεις χωρις να κοιτας keyboard screen και οχι για ταχυτητα.η ταχυτητα ειναι το λογικο επακολουθο:yes2:

Τότε κακώς είσαι σίγουρος γιατί κοιτάζω μόνο την οθόνη και καθόλου το πληκτρολόγιο. :p

Φυσικά δεν σου λέω ότι την ικανότητα αυτή την απέκτησα μέσα σε 1 μήνα, ούτε 2. Θέλει εξάσκηση. Όσο πιο πολύ εξασκήσε τόσο καλύτερος γίνεσαι.

Ίσως ένα τέτοιο πρόγραμμα να βοηθήσει. Δεν ξέρω, δεν έχω προσωπική πείρα, είμαι αυτοδίδακτος.

Όπως και να χει, keep typing.:T:

Link to comment
Share on other sites

δεν μαθαινεις τυφλο ετσι.και εγω σε μσν σκιπε παιρνει φωτια το πληκτρολογιο αλλα οταν μου δινουν ενα κειμενο στα ελληνικα να το γραψω με τονους και ολα κομπλε ειμαι πιο αργος και απο τον θανατο

Είσαι πιο αργός και απο τον θάνατο γιατί απλούστατα σε msn και skype εξασκείσαι γράφωντας σε greeklish. Κάνω λάθος?

Αν σου έδιναν κείμενο στα greeklish τότε δεν θα το έγραφες πολύ γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένας άνθρωπος διδαχτεί τυφλό σύστημα, μαθαίνει μέσα σε λίγο χρόνο να γράφει τυφλά.

Εμείς που μετά από μήνες ή χρόνια μάθαμε απ' έξω που είναι τι δεν είναι το ίδιο πράγμα παιδιά, μην πετάμε εξυπνάδες και λέμε ακυρότητες επειδή δεν μπορούν να γράψουν όλοι στο CV τους "Τυφλό σύστημα" ;)

Link to comment
Share on other sites

WTF τι λες?

Γιατί εμείς που γράφουμε τυφλά έχουμε πρόβλημα οράσεως?

Καμια σχέση..

Τυφλό σύστημα=πολύ γρήγορα=εξάσκηση στο πληκτρολόγιο με τις ώρες.

Εγώ από msn έμαθα τυφλό..(Δεν ξέρω τι λέτε!)

Δεν με δυσκολεύει να γράφω και ελληνικά με τόνους αφού ξέρω τυφλά που πέφτουν κάποια πλήκτρα που είναι διαφορετικά με τα greeklish όπως το σ ς ψ ω ξ και ο τόνος

Link to comment
Share on other sites

Εννοω κοιτα ενα κειμενο, απο διπλα, και γραψτο... Αν το κανεις οκ. Πιστευω ομως οτι ειναι πολυ δυσκολο . Μιλαμε για ταχυτητα, και μαλιστα σε συνεχεια. να γραφεις κειμενα μεγαλα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.