Jump to content


HTC HD vs IPHONE 3G S


voudas

Recommended Posts

το HTC Diamond πεθαίνει...

επιχειρήματα για τους 2 πιθανούς αντικαταστάτες?

θέλω το HD αλλά με δελεάζει το iphone, στα χαρτιά τα specs λένε HD, μουσική δεν ακούω πολύ αλλά το itunes το απεχθάνομαι, τα wm τα ξέρω αλλά στο diamond μου έσπασε τα νεύρα το browsing...

με ενδιαφέρει πολύ το browsing, emails, pdf reading, GPS (τί παίζει στο iphone?, είχα destinator ως τώρα), χρήση κινητού κλασσικά, ελάχιστα sms, ελάχιστα μουσική...

απόψεις?

βασικά τώρα βλέπω πρόβλημα διαθεσιμότητας στο HD από εκεί που θα το πάρω οπότε στο σενάριο μπαίνει το diamond 2...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

welcome to the club...

Το HD δεν έχει νόημα (αν θες την παραπάνω ανάλυση πας σε κανα diamond 2 ή touch pro 2).

Θα έλεγα, επειδή τελικά τα wm είναι μεγάλη πληγή και το browsing οπως λες για γερά νεύρα και εφόσον δεν έχεις κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που δεν ξέρεις αν μπορείς να βρεις (αντίστοιχη) στο iphone, δόκιμασε το iphone (γιατί τελικά και η ευκολία χρήσης μετράει πολύ....).

Το ιδιο σκέφτομαι να κάνω κι εγώ (και εμένα το βασικό μου πρόβλημα ειναι το itunes).

Link to comment
Share on other sites

εγώ από την άλλη που έχω το HD σκέφτομαι να το πουλήσω για το iphone 3gs (έτσι για αλλαγή επειδή βαρέθηκα τα win mobile όχι ότι έχω κάποιο problem με το τηλ). Αλλά φοβάμαι αν θα παίζουν σωστά τα gps progs (και όχι μόνο).

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιζουν.

Η Τομ τομ θα βγαλει και blutooth δεκτη gps με sirfstar 3 Λογικα :)

Αν βρω αγοραστή για το HD θα την κάνω την κίνηση τότε. Μια ζωή με τα win (στα κινητά) ας δοκιμάσω και λίγο apple για αλλαγή :)

Link to comment
Share on other sites

εχω το touch pro2 , αμα καποιος θελει να εχει καλη καμερα ας μην το παρει , κατα τα αλλα ειναι λατρεμενο. Ειχε bugs αλλα τωρα που μιλαμε ειναι ολα fixed , τουλαχιστον αυτα που με ενοχλουσανε και ειδα

στο τσακ ημουν και εγω για το iphone 3gs

το hd το εχει ο samael και δεν ζηλεψα τιποτα σχεση με το pro2 μου

Link to comment
Share on other sites

το gps απλά δεν παίζει... τώρα ακόμα η τομ τομ έβγαλε εφαρμογή νομιζω

destinator . igo ξεχνα τα...

Το gps μια χαρά παίζει φίλτατε.

http://www.navigon.com/site/uk/en/products/navigation_software/iphone

Αυτό έχω ~3 μήνες τώρα και δουλεύει άψογα(και Ελλάδα).

Μετά από λίγο καιρό έσκασαν μύτη και άλλες 2-3 λύσεις (μία από αυτές tom tom αν δεν κάνω λάθος) αλλά τα user reviews λένε ότι δεν το φτάνουν το navigon.

Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις στο iphone αλλά κάνεις στα WM, είναι να φορτώσεις σπασμένα χωρίς να πειράξεις το τηλέφωνο, aka θα πρέπει να την αγοράσεις την εφαρμογή αν δεν σκοπεύεις να πειράξεις το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα θεωρειτε ληξαν μαλλον αφου πηρες το iPhone, αλλα μιας κ εχω το HD εδω κ 5 μηνες σχεδον, αναφερω οτι δεν ειχε-εχει κανενα απολυτως προβλημα και ειμαι σε γενικες γραμμες πολυ ευχαρηστημενος απο την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πέρα από το iphone πρέπει να πάρεις και κανένα gps πρόγραμμα όπως το navigon... σωστά? και ποσο κοστίζει (γιατί είδα κάτι του τύπου 100$)

Όσο κοστίζει και ένα destinator πάνω κάτω, και αναρωτιέμαι πόσοι το αγοράζουν (δυστυχώς όχι πολλοί).

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,μόλις το έβγαλα από το κουτάκι του, έλεος θέλει itunes κ για να ανοίξει πρώτη φορά:p

όποιος έχει το κέφι ας γράψει (κ σε στυλ guide θαταν cool) ποιά είναι η ενδεδειγμένη διαδικασία για jailbreak καθώς δεν έχω ιδέα, δε ξέρω τι παίζει με τις διάφορες εκδόσεις κ αν υπάρχουν πολλοί τρόποι ή ένας. κ διάβασα κάπου ότι αν κάνεις το τάδε update δεν γίνεται ποτέ μετά jailbreak. οπότε όποιος έχει την καλή διάθεση ας βοηθήσει:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.