Jump to content


HTC HD vs IPHONE 3G S


voudas

Recommended Posts

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
λοιπόν,μόλις το έβγαλα από το κουτάκι του, έλεος θέλει itunes κ για να ανοίξει πρώτη φορά:p

όποιος έχει το κέφι ας γράψει (κ σε στυλ guide θαταν cool) ποιά είναι η ενδεδειγμένη διαδικασία για jailbreak καθώς δεν έχω ιδέα, δε ξέρω τι παίζει με τις διάφορες εκδόσεις κ αν υπάρχουν πολλοί τρόποι ή ένας. κ διάβασα κάπου ότι αν κάνεις το τάδε update δεν γίνεται ποτέ μετά jailbreak. οπότε όποιος έχει την καλή διάθεση ας βοηθήσει:D

Αν έχεις ήδη την 3.1 τότε ατύχησες. Θα περιμένεις μέχρι να βγει κάτι γιαυτήν.

Link to comment
Share on other sites

εδώ διαβάζω αόμα κ για 3.1.2 είναι οκ

ναι 3.1 έχω

ps. επειδή δε μιλάω ακόμα iphonικά, help εδώ...

WARNING: Even though the GeoHot jailbreak supports 3.1.2 do not update if you are on iPhone OS 3.0.1 or 3.0. You will lose your unlock. Use PwnageTool to safely update to 3.1 without performing a baseband update. If you really must have 3.1.2 then wait for the next version of PwnageTool. If you have already updated to 3.1 or 3.1.2 without using PwnageTool then you've lost the ability to unlock for the time being. You can now use BlackRa1n to at least regain your jailbreak :)

ποια η διαφορά jailreak με unlock? και κάπου είδα κ τον όρο hacktivate... wtf?

Link to comment
Share on other sites

blackra1n για Jailbreak 3.1.2 ,μετα απο cydia κατεβαζεις το instalus (καπως ετσι νομιζω λεγεται) και κατεβαζεις 'δωρεαν' εφαρμοργες οπως π.χ την navigon που ειπε ο Ρουτακος και ειναι κορυφη στο gps routing!

Στο site που διαβαζεις αναφερουν τα παντα......ειναι παρα πολυ καλη πηγη

Link to comment
Share on other sites

εδώ διαβάζω αόμα κ για 3.1.2 είναι οκ

ναι 3.1 έχω

ps. επειδή δε μιλάω ακόμα iphonικά, help εδώ...

WARNING: Even though the GeoHot jailbreak supports 3.1.2 do not update if you are on iPhone OS 3.0.1 or 3.0. You will lose your unlock. Use PwnageTool to safely update to 3.1 without performing a baseband update. If you really must have 3.1.2 then wait for the next version of PwnageTool. If you have already updated to 3.1 or 3.1.2 without using PwnageTool then you've lost the ability to unlock for the time being. You can now use BlackRa1n to at least regain your jailbreak :)

ποια η διαφορά jailreak με unlock? και κάπου είδα κ τον όρο hacktivate... wtf?

Η αναμονή έληξε λοιπόν :). Μόνο jailb θες, το unlock είναι για locked, σε κάποιο provider, iphones. Στην Ελλάδα όσα έρχονται είναι unlocked.

Link to comment
Share on other sites

τελικά μια χαρά... πιο πολύ παιδεύτηκα από το itunes για το 3.1.2 update (έμενε σε recovery mode το iphone και έμενε το itunes με τη μπάρα του update να πηγαινοέρχεται, τελικά με reboot το pc έστρωσε) παρά για το jb που έγινε όντως σε 30 sec...

από χτες προσπαθώ να κάνω το verification του applestore account αλλά δε θέλει με τπτ να μου στείλει mail όσα κ αν άλλαξα...:wall: edit: μόλις έβαλα πιστωτική κάρτα έστειλε αμέσως... ffs..

πρώτη εντυπωση πάντως, είναι ταχύτατο το ρημάδι... εκνευριστικά γρήγορο σαν αίσθηση σε σχέση με diamond...

Link to comment
Share on other sites

πρώτη εντυπωση πάντως, είναι ταχύτατο το ρημάδι... εκνευριστικά γρήγορο σαν αίσθηση σε σχέση με diamond...

καλορίζικο :)

PS. αν έχει το διαμάντι ακόμα, δοκίμασε αυτήν εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=521941

ΤΑΧΥΤΑΤΗ χωρίς bugs απο όσο το έχω δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι και το WiFiTrack. Ψαχνει ασυρματα δικτυα, σου δειχνει ποια ειναι κλειδωμενα (κ με ποιο πρωτοκολο), ποια ειναι κρυφα (no ssid broadcast) και το σημα τους σε db !

Επισης το Ping! Ειναι ενας messenger αλλα μονο για κινητα iphone (σαν το Messenger του Blackberry -περιπου)

Και αν δουλευεις με απομακρυσμενους pc, το RDP θα σε βολεψει πολυ !

Αυταααα και καλοδουλευτο (Προσοχη στην αγορα apps. Την πρωτη εβδομαδα εφυγαν 80+ Ευρω κ κοπαναγα την κεφαλη μου στον τοιχο !

Link to comment
Share on other sites

τα ipa που έχω κατεβάσει, τα κάνω drag n drop στο itunes αλλά στο sync μου πετάει error... τι δν έχω κάνει? έβαλα τώρα το installous να δω αν απο τον safari κατευθείαν τα βάζει...

edit: ήθελε το appsync 3.1... ok τώρα:D

Link to comment
Share on other sites

Ορεξη να εχεις να περνας εφαρμογες.......

προσωπικα το iphone (ισως να ακουστει υπερβολικο) δεν προκειται να το αλλαξω ποτε - μα μοναχα σε μια καλυτερη - βελτιομενη εκδοση του.

p.s καποια προταση σε bluetooth handsfree υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-pv702?undefined

Κρατάει 15 μέρες πρωί βράδυ ανοιχτο, αλλα δεν είναι πολυ αναπαυτικό, δηλαδή να το εχειs πάνω απο 1-2 ωρες στο αυτι.

Εγω το βάζω αν θέλω να μιλήσω μονο, όποτε για 20 ευρώ δεν ειναι και άσχημο :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.