Jump to content



ΜΑΓΙΚΑ ΚΕΡΙΑ ΛΥΣΗ?


mea-culpa

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ερχομαι αλλη μια φορα εδω να ζητησω την βοηθεια σας που στο παρελθον μου δωσατε τοσο απλοχειρα και ευχαριστω. το προβλημα να μην σας κουρασω ειναι οτι εγω φτιαχνω κερια εχω ενα εργαστηριο το θεμα ειναι θελω να κανω τα λεγομενα μαγικα κερια ή τα λεγομενα κερια χαμελεων που αλλαζουν χρωμα. σχετικο βιντεο δειτε στο youtube εδω

αυτο γινεται με μια ηλεκτρονικη μικροσυσκευη που μπαινει μεσα στον πατο του κεροου στο κατω μερος ειναι διαμετρου 2,5cm μηκος και πλατος 2cm περνει δυο κυκλικες πανταριες των 3 volt η καθε μια στη βαση της συσκευης και εχει ενα ic (δεν ξερω τι σημαινει ειναι ενα μαυρο σαν φακη) και μια οπτικη ινα στη μεση που διασχιζει κατα μηκος ολο το κερι μεχρι την ακρη του κεριου του πανου μερος διπλα στο φιτιλι ετσι οταν καιγεται το φιτιλι καιγεται και αυτο και περνει φως απο το φιτιλι και ενεργοποιει την συσκευη εχει τρια led η πλακα (chip) ενα μπλε ενα κοκκινο και ενα πρασινο και αρχιζουν να κανουν συνδυασμους χρωματων. οταν σβηνεις το κερι σβηνει και αυτο. τωρα το θεμα ειναι οτι δεν μπορεσα να το βρω πουθενα ουτε πως να το ψαξω μεχρι με την κινα μιλησα σε παρα πολλα εργοστασια τιποτα. εαν καποιος ξερει κατι που μπορω να το προμηθευτω θα με διευκολυνει πολυ παραθετω φωτο απο δειγμα που εχω. το δειγμα δεν λεει στοιχχεια τιποτα επανω. ευχαριστω

post-11497-1416074122,4559_thumb.jpg

post-11497-1416074122,4886_thumb.jpg

post-11497-1416074122,513_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ροβόλα τη Σοφοκλέους,χώσου και στα τριγύρω (Σωκράτους-Γερανίου,Λυκούργου κλπ) και όλο και καμια κούτα κιτρινιές θα χτυπήσεις,με κανα πενηντάρι €.:nothing:

Προσοχή στα πρεζάκια και στις *******,κολλάνε από μακρυά...:neo:

Ε,μετά βγάζεις απ' το πάτο τα μπλιμπλίκια,τα modάρεις στα δικά σου μανιτζέβελα και πετάς τις (άχρηστες πια) λάμπες.:rubik:

Πάνω-κάτω στο ένα γιούρο θα σούρθει.Ε,καλά είναι.:fun:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι απο θεσνικη πρωτν δευτερον δεν θελω απο κινεζους για οικονομικους λογους αλλα γιατι αυτοι ειναι οι μονοι που τα βγαζουν. ευχαριστω αν ξερει κανεις απο ευρωπη ας μου πει καλυτερα θα ειναι. τιποτα και σε αυτο http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9383 thanks παντος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι απο θεσνικη πρωτν δευτερον δεν θελω απο κινεζους για οικονομικους λογους αλλα γιατι αυτοι ειναι οι μονοι που τα βγαζουν. ευχαριστω αν ξερει κανεις απο ευρωπη ας μου πει καλυτερα θα ειναι. τιποτα και σε αυτο http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9383 thanks παντος

Όλος ο κόσμος (πιά) από Κινέζους τροφοδοτείται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.