Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Προ-παραγγείλαμε 4 κόπιες από το game.co... δε μπα να' ρθουν και ένα μήνα μετά, από την στιγμή που είναι στα μισά λεφτά από το online της ea, αξίζει τα λεφτά του... επίσης προτιμώ την boxed έκδοση, από το απλό download...

Αυτό εννοείται. Ειδικά αν τα παιχνίδια τα παίρνεις αυθεντικά (όπως εγώ, ελπίζω να μην είμαι ο τελευταιός των "Μοικανών"), το case χρειάζεται για να δείχνει ωραίο στη βιβλιοθήκη. Ενώ το download... εντάξει, ένας φίλος μου το πήρε με download (από Game), άλλα ο άνθρωπος ναυτικός είναι, μισό χρόνο στο καράβι την βγάζει και δεν ξέρει αν θα είναι εδώ όταν του έρθει το παιχνίδι.

Btw, το Royal Mail λέει 3 με 5 εργασίμες. Δηλαδή αν το στείλουν 4 Μαρτίου (πέφτει Πέμπτη), Τετάρτη-Πέμπτη (10-11) θα το έχουμε. Το αγγλικό ταχυδρομείο είναι από τα πλέον οργανωμένα στον κόσμο, οι δικοί μας αργούν να φέρουν τις ειδοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε πως θα έχει Έλληνες να παίζουν το game?Θα έχουμε κάποιους server στην Ελλάδα?

Πάντως αν το παιχνίδι είναι τόσο καλό όσο λένε ότι είναι και επιτρέψουν και τους dedicated servers, το έχω σκεφτεί με κάτι φίλους να μισθώσουμε έναν για Ελλάδα... το έχω μετανιώσει που δεν το έκανα με το BF2, για να τρώνε πόρτα όλοι οι αλήτες και να παίζουμε σαν άνθρωποι...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μονο 9 για την beta και 45 για την απολυση εεεεεε για την κυκλοφορια του παιχνιδιου :p, παλι καλα που ποσταρε ο athanasios γιατι εγραφα οτιναναι χθες, καμια φορα το ματι προτρεχει του μυαλου :S 35 ευρω για την απλη εκδοση ? αντε γεια !!!

Μολις εκανα preorder για 3η φορα απτο game.co.uk, ( την πρωτη φορα το ακυρωσα επειδη αλλαξα πιστωτικη και δεν με αφηνε να αλλαξω τα στοιχεια πληρωμης, την δευτερη επειδη εκανα την χθεσινη βλακεια :o )

Αντε παμε και για το 3ο cancel με το που παιξω την beta :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μονο 9 για την beta και 45 για την απολυση εεεεεε για την κυκλοφορια του παιχνιδιου :p, παλι καλα που ποσταρε ο athanasios γιατι εγραφα οτιναναι χθες, καμια φορα το ματι προτρεχει του μυαλου :S 35 ευρω για την απλη εκδοση ? αντε γεια !!!

Μολις εκανα preorder για 3η φορα απτο game.co.uk, ( την πρωτη φορα το ακυρωσα επειδη αλλαξα πιστωτικη και δεν με αφηνε να αλλαξω τα στοιχεια πληρωμης, την δευτερη επειδη εκανα την χθεσινη βλακεια :o )

Αντε παμε και για το 3ο cancel με το που παιξω την beta :hehe::hehe:

Μάλλον θα σε απογοητεύσω για την beta, γιατί τελικά είχες δίκιο. Μόλις πήρα απάντηση σε σχετικό email που τους έστειλα:

1) Am I getting early beta access codes and am I getting them for all the copies (1 code per copy)? Although Game.co.uk is the official retailer for the LE edition in EU, you don't mention early beta codes with the preorders (other eu retailers, although not even offering the LE, offer early beta codes).

2) The copies will be dispatched on 4th March or some days earlier, so that I have them on the official release date (5th March)? In the first case, what is the shipping time for Greece?

Hi Athanasios,

Thank you for your email.

1) Unfortunately this offer has been withdrawn by the publisher and we are no longer offering early Beta access.

2) We endeavour to ship all of our releases in order to ensure delivery in time for release day, however our international customer may experience a regrettable delay in receiving their pre-order due to the extra time it takes to ship overseas.

Apologies for any disappointment.

If you have any further queries please don't hesitate to contact us.

Regards,

Chris P

The Team at GAME

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου, γιατί 25/1 με 18/2 έχω εξεταστική (και ο νοών νοείτω τι μπορεί να γινότανε... :whistle2:), άλλα κάποιοι θα το καταπιούνε στραβά. Όπως και να έχει, εγώ LE ήθελα και θέλω, το beta όταν γίνει open, δεν βιάζομαι. Και να μην παίξω δεν με χαλάει, γιατί και στο 2142 που έπαιξα (closed beta επίσης) δεν ήτανε και τίποτα τρομερό... απλώς σου φεύγει η "κάψα".

Btw, το Play.com πρέπει να κρατάει προμήθεια στην ισοτιμία, 27 λίρες ~ 30.5 ευρώ (με 1.13), όχι 35.5 (=1.32). Στο Game λογικά η ισοτιμία γίνεται στην τιμή που έχει η τράπεζα της πιστωτικής.

Πιστεύετε πως θα έχει Έλληνες να παίζουν το game?Θα έχουμε κάποιους server στην Ελλάδα? Λέω να βάλω αύριο χρήματα στην κάρτα και να κάνω παραγγελία

Εμείς θα βάλουμε είτε ελληνικό (είχαμε για το 2142), είτε γερμανικό (32αρης ranked πάντα). Πρέπει να δούμε τις τιμές πρώτα (στην Ελλάδα ξυρίζουν και μάλιστα χωρίς αφρό) και αν θα γεμίζει ένας ελληνικός server. Όταν βάζεις ελληνικό βασίζεσαι στους Έλληνες, ενώ σε γερμανικό μπαίνουν όλοι, άγγλοι γάλλοι προτογάλοι (και Έλληνες :)). Στο γερμανικό που είχαμε αργότερα το ping ήτανε 70-90ms που είναι εντός των lag-free playable ορίων για το 2142. Αν το ΒC2 έχει και ποιο καλογραμμένο netcode, το ping θα είναι ακόμη μικρότερο στους ευρωπαικούς servers. Σε κάθε περίπτωση θα είναι "ελληνικός" servers, δηλαδή Έλληνες θα είναι admins.

Ότι λοιπόν θα το παίζουν Έλληνες αυτό είναι 100% σίγουρο, άλλωστε όλοι εμείς που γράφουμε εδώ Έλληνες είμαστε, το αν και για πόσο θα υπάρχουν ελληνικοί ranked servers, είναι άλλο θέμα.

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όπου βλέπω clano-server και ειδικά ελληνικούς μακρυά... τα καλύτερα παιχνίδια τα έχω παίξει σε servers που δεν υπάρχουν clans, αλλιώς η αγέλη επικρατεί του παιχνιδιού... και φυσικά οι cheaters οργιάζουν...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όπου βλέπω clano-server και ειδικά ελληνικούς μακρυά... τα καλύτερα παιχνίδια τα έχω παίξει σε servers που δεν υπάρχουν clans, αλλιώς η αγέλη επικρατεί του παιχνιδιού... και φυσικά οι cheaters οργιάζουν...

Για την αγέλη πρέπει η clan να έχει το γνώθι σεαυτόν και να μην μπαίνουν σε μια πλευρά (ώστε μετά από λίγο να αδειάζει ο server), άλλα να χωρίζονται even. Άλλωστε υπάρχουν τα clan matches αν θέλουν να δείξουν τη μαγκιά τους, στον pub είναι τσάμπα μαγκιά.

Για τους cheaters, σε υγιείς clans, συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λες. Προσωπικά μόνο σε ΚΑΛΕΣ (όχι με την έννοια του skill, αυτό είναι δευτερεύον) clans και στους servers τους παίζω, που μόλις μπαίνει cheater/hacker και είναι μέσα admin (σχεδόν πάντα) τρώει σουτ σε χρόνο dt. Αυτό ισχύει γενικά σε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν dedicated servers (πχ. cod4). Άλλωστε αν δεν προσέχει ο νοικοκύρης το σπίτι του, ποιος περιμένει να το προσέξει σε έναν generic pub server;

Επίσης, σε clan server καταλαβαίνεις πόσο νουμπάς ή πόσο καλός είσαι. Και αυτό επίσης ισχύει για όλα τα παιχνίδια :dirol:

Τέλος, και το ποιο σημαντικό για μένα, αν μπαίνεις συχνά σε έναν καλό clan server, μετά από λίγο νιώθεις ευπρόσδεκτος, γνωρίζεις άτομα και μπορείς να κάνεις χαβαλέ. Γίνεται "στέκι" πλέον. Και αυτό δεν το βρίσκεις σε κανέναν pub server, όπου παίζεις άγνωστος μεταξύ αγνώστων...

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...

αφου λιωσαμε στο 2142 σαν φοιτητες,σαν μεταπτυχιακοι,σαν φανταροι κα φτασαμε γεναρη του 2010 να ψαχνουμε δουλεια και να μην βρισκουμε και ακομα να παιζουμε 2142,χρονο ελευθερο εχουμε,η γυναικα 130km μακρια,ε νομιζω δεν μενει παρα να παραγγειλουμε το 2ο αυθεντικο παιχνιδι στην ιστορια μας ως ιντερνετικα παιχτρονια ...

edit

απο τη μικρη εμπειρια μου,αν και ποτε δεν μπηκα σε κλαν,αλλά παντα επαιζα στους pub servers τους,θα συμφωνησω απολυτα με τον "Αθανασιος" !

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σε clan server καταλαβαίνεις πόσο νουμπάς ή πόσο καλός είσαι. Και αυτό επίσης ισχύει για όλα τα παιχνίδια :dirol:

Τέλος, και το ποιο σημαντικό για μένα, αν μπαίνεις συχνά σε έναν καλό clan server, μετά από λίγο νιώθεις ευπρόσδεκτος, γνωρίζεις άτομα και μπορείς να κάνεις χαβαλέ. Γίνεται "στέκι" πλέον. Και αυτό δεν το βρίσκεις σε κανέναν pub server, όπου παίζεις άγνωστος μεταξύ αγνώστων...

Μάλλον ζούμε σε κάποια παράλληλα σύμπαντα που η τομή τους είναι το thelab, γιατί στο δικό μου αυτά δεν ισχύουν... τα αρχηγιλίκια, οι κανονισμοί, τα πρέπει, οι ιεραρχίες, οι φιλοδοξίες, η νοοτροπία και το ταπεραμέντο του χαρακτήρα ειδικά των Ελλήνων στο online gaming και τα clans ή τα guilds, έχει αποδείξει πολλές φορές ότι είμαστε, για άλλη μια φορά, τα μαύρα πρόβατα του Internet και απλά καταφέρνουμε να χαλάμε τα παιχνίδια του κόσμου... αυτό δεν το λέω μόνο εγώ, είναι παρατήρηση σε παγκόσμιο επίπεδο... (τουλάχιστον στο δικό μου σύμπαν)...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To τελευταίο game mode είναι το Rush 4v4.... lol?

http://www.gamestop.com/gs/gscinema/default.aspx?gscRef=true&gscID=badcompany2_trailer4&affid=3000&WT.mc_id=011910nl

Τα shotguns νομίζω είναι όλα τα λεφτά :)

Επίσης, το GT ξεκινάει "exclusive session" και αυτήν την Πέμπτη (αύριο δλδ) θα έχει τις πρώτες επίσημες πληροφορίες για την single player campaign.

http://www.gametrailers.com/video/episode-301-gametrailers-tv/60992

για Eλλαδα ξαναλεω ,Beta Keys any information?

Θες ειδικά για Ελλάδα :D ; Το Play.com δίνει early beta access στην Ευρώπη.

Μάλλον ζούμε σε κάποια παράλληλα σύμπαντα που η τομή τους είναι το thelab, γιατί στο δικό μου αυτά δεν ισχύουν... τα αρχηγιλίκια, οι κανονισμοί, τα πρέπει, οι ιεραρχίες, οι φιλοδοξίες, η νοοτροπία και το ταπεραμέντο του χαρακτήρα ειδικά των Ελλήνων στο online gaming και τα clans ή τα guilds, έχει αποδείξει πολλές φορές ότι είμαστε, για άλλη μια φορά, τα μαύρα πρόβατα του Internet και απλά καταφέρνουμε να χαλάμε τα παιχνίδια του κόσμου... αυτό δεν το λέω μόνο εγώ, είναι παρατήρηση σε παγκόσμιο επίπεδο... (τουλάχιστον στο δικό μου σύμπαν)...

Το έχω ζήσει το δικό σου σύμπαν/πραγματικότητα, άλλα έχω ζήσει και το δικό μου σύμπαν/πραγματικότητα που περιέγραψα παραπάνω... και κράτησα το τελευταίο :cool:

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Ωρε το τέτοιο μου μέσα!

Δεν είναι ρε αυτό το παιχνίδι για Έλληνες. Δεν σας κάνει, είναι πατάτα, αρπαχτή της ΕΑ κτλ.

Τι πάθατε όλοι ξαφνικά και ασχολείστε με BF;

Καλά ήμασταν στην ησυχία μας τόσα χρόνια χωρίς ex-CSάδες και CODάδες.

Σαν private server lineage2 x5000 με custom weapons θα καναντήσει το παιχνίδι.

OYYYYYΣΤΤΤΤ!

:stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αφήστε οι Έλληνες αν παίξουν σε μία ομάδα νικάνε τους καλύτερους gamers σε τέτοια παιχνίδια ...

προσωπικά έπεζα με τρεις φίλους μου cod 4 (δικό μας server) και είμασταν εμείς (5 άτομα εναντίον 12) sabotage ... έγινε το έλα να δεις (to respawn το είχαμε βάλει να γίνετε σε χρόνο ντε ντε ) νικήσαμε πιος θα φτάσει στα 10 wins το σκορ ήρθε 10-8..... και σε ΒF2 τα ίδια... 10 vs 25

Link to comment
Share on other sites

οποτε τι κανουμε.

Κανουμε pre-order,κανουμε καταχρηση του beta key και μετα αν δεν μας αρεσει (που θα μας αρεσει ,αν δεν εχουμε παραλογες απαιτησεις) και μετα ακυρωση του pre-order(στην ελαχιστοτατη περιπτωση που το γκεημ βγει καραμουφαρα λεμε ρε παιδι μου)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.