Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Πρέπει να διορθωθεί το spot... όπως είναι τώρα είναι απαράδεκτο... με Q bombing κάνεις spot τους πάντες και τα πάντα, είτε τους βλέπεις πραγματικά είτε όχι και σε τεράστιες αποστάσεις... αυτό χαλάει πολύ το παιχνίδι... επίσης όταν γίνεται κάποιος spotted, ΔΕΝ πρέπει να φαίνεται στο fov του παίκτη, αλλά μόνο στο radar (το οποίο είναι και λογικό και όπως το είχανε και στο bf2)...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να πω ότι το παιχνίδι ΔΕΝ είναι Battlefield 3, αλλά Battlefield: Bad Company 2. Που σημαίνει ότι "όλα επιτρέπονται". Μην ξεχνάτε ότι αναμένεται και Battlefield 3 μετά από αυτό. Δεν μου κάνει εντύπωση το ένα να είναι πιο "μαλακό" και mass και το άλλο πιο "bf hardcore".

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις spot ?

Τι είναι το Q bombing ?

Όταν πατάς το Q κάνεις spot ή requests ή δίνεις attack/defend εντολές, ανάλογα την περίπτωση και αυτό που σημαδεύεις... οπότε αν αρχίσεις και πατάς συνέχεια το Q (Q bombing = έτσι μου ήρθε και το είπα, δεν υπάρχει ορολογία), τότε σου εμφανίζει όλους τους εχθρούς στο fov σου...

@jpavly, ναι μεν αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις spot ?

Τι είναι το Q bombing ?

Όταν κοιτάς έναν αντίπαλο,είτε πεζό είτε σε όχημα πατάς το Q (όπου Q-bombing εννοεί να πατάς σαν τρελός το κουμπί) και σου βγάζει τα πορτοκαλί σύμβολα για να ξες και εσυ και οι συμπαίχτες σου τη θέση τους για λίγο.

εγώ πάλι πιο εκνευριστικό βρίσκω το να τους βλέπω πεντακάθαρα και να ΜΗΝ πιάνει το spot με την καμία..ελπίζω πως είναι ασθένεια της ΒΕΤΑ και αυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να τους βλέπω πεντακάθαρα και να ΜΗΝ πιάνει το spot με την καμία..

Έτσι ανακάλυψα και εγώ το Q bombing... έναν προσπαθούσα να δείξω και δεν τον έκανε spot και έκανε spot άλλα 10 άτομα γύρω του, τα οποία ούτε καν μπορούσα να δω...

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ χθες το βράδυ σε κάποια φάση ήταν σχεδόν αδύνατο να μπω σε κανα σερβερ.... τιι θα γίνει ; θα οργανωθούμε σαν thelab για να ενοικιάσουμε κανα σερβερ για ένα έτος; το κόστος πόσο θα είναι; Ειχε αναφερθεί γύρω στα 600/ετος...αν ισχύει αυτό τότε σημαίνει ότι για δύο instances των 30 παιχτών ==> 1200 ευρώ;

Πιστεύω ότι 60-90 άτομα θα μαζεύονταν...

Link to comment
Share on other sites

επισης με το "Q-Bombing" μαζευεις και τα ποντακια σου :spot assist (αρκει να ψοφησει ο αντιπαλος..)

οσο αφορα την ενοικιαση καπου ειδα περι 220/μηνα σε ενα σερβερ που επαιζα..

μην αγχωνεστε,θα λειτουργησει το friend list,ειτε μεσω x-fire και θα μαζευομαστε να παιζουμε...:hi:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έφυγες ρε, έγινε τρελό ντου μετά, μπήκε και ένας φίλος στο squad και κάναμε οργανωμένες επιδρομές...

Μαμώ το ping μου πάλι... => μπαίνω μέσα <= σε ένα κτήριο και με δείχνει μετά από μερικά ms έξω από κτήριο ξάπλα και γαζωμένο... :rant:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έφυγες ρε, έγινε τρελό ντου μετά, μπήκε και ένας φίλος στο squad και κάναμε οργανωμένες επιδρομές...

Μαμώ το ping μου πάλι... => μπαίνω μέσα <= σε ένα κτήριο και με δείχνει μετά από μερικά ms έξω από κτήριο ξάπλα και γαζωμένο... :rant:

Με πεταξε το network και δεν ξαναμπαινε με καμια δυναμη.

QQ

Ωραια ηταν να παιζεις με γνώστη/γνωστό στην ομαδα.

Τοσο καιρο ....Σολο καριερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά με voip είναι άλλη φάση, γιατί έχεις και feedback, προειδοποιείς και οργανώνεσαι καλύτερα... και φυσικά έχει γέλιο όταν γίνονται τραγελαφικά ή όταν ακούγονται ατάκες... απλά δεν είναι για πάνω από 4-5 άτομα στο voip, γιατί μετά γίνεται χαμός...

Αν είχαμε voip θα παίζαμε καλύτερα παρέα... ήταν στιγμές που ήθελα να σου πω κάτι και μίλαγα στην οθόνη μου... :p

Link to comment
Share on other sites

σας νοιωθω απολυτα εσας τους απο πανω ^^^

μολις επαιξα 2 rounds με τον Αthanasios2104 και αλλα 2-3 παλικαρια "δικους του" και εγινε της σφαγης..

για αυτο το ριμαδι "teamplay" θα καουμε με το παιχνιδι..:worship:

Link to comment
Share on other sites

σας νοιωθω απολυτα εσας τους απο πανω ^^^

μολις επαιξα 2 rounds με τον Αthanasios2104 και αλλα 2-3 παλικαρια "δικους του" και εγινε της σφαγης..

για αυτο το ριμαδι "teamplay" θα καουμε με το παιχνιδι..:worship:

ο μικρός μου αδερφός ήταν sofix (th3sofos σωστά; ), alexandros1305 το ingame name του... όχι ότι εγώ είμαι κλάσσεις καλύτερος :D, άλλα αυτό που παρατήρησα είναι ότι εκτός του ότι πάει πέρα δόθε σαν κλασσικό ramboκάτσικο (10 λεπτά στο τέλος είδα που κρατούσατε το Β και ζαλίστηκα :confused: ), δεν βλέπει το minimap. Revives, health, πέρα βρέχει... Και το Q μόλις το έμαθε... Άλλα θα μάθει, για αυτό είναι οι μεγάλοι αδελφοί άλλωστε :dirol:

Το παιχνίδι είναι squad-play-all-the-way παίδες, δεν υπάρχει 25 kill streak εδώ και συνήθως δεν έχει νόημα, 1 revive όμως μπορεί να κρίνει το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.