Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

ο μικρός μου αδερφός ήταν sofix (th3sofos σωστά; ), alexandros1305 το ingame name του... όχι ότι εγώ είμαι κλάσσεις καλύτερος :D, άλλα αυτό που παρατήρησα είναι ότι εκτός του ότι πάει πέρα δόθε σαν κλασσικό ramboκάτσικο (10 λεπτά στο τέλος είδα που κρατούσατε το Β και ζαλίστηκα :confused: ), δεν βλέπει το minimap. Revives, health, πέρα βρέχει... Και το Q μόλις το έμαθε... Άλλα θα μάθει, για αυτό είναι οι μεγάλοι αδελφοί άλλωστε :dirol:

εχει καλο δασκαλο...δεν ανησυχω! (αν κρινω απο το 2142...:p)

εκει που κρατουσαμε το Β οντως γινοταν πανικ..ετρεχα σαν το κατσικι κ εγω με το ντι-φριμπιλι στο ενα χερι και το μαχαιρι στο αλλο :D

Link to comment
Share on other sites

Θανάση μπές να παίξουμε ένα αν μπορείς!Jaco δεν σε βρίσκω για να σε κάνω φίλο :nothing:

πάω για ύπνο Μάνο και από αύριο δεν θα έχω pc (φεύγει η 4870, έρχεται 5850 :neo:)...

Ραντεβού την Πέμπτη 18/2 και ώρα 22.00. Ανοιχτό προς όλους τους λαμπίτες βεβαίως βεβαιώς ;)

Και εδώ που τα λέμε... ρε Neph/Jaco, δεν αναλάμβάνετε δράση να κάναμε ένα event; 25 τελειώνει η beta άλλωστε και στη retail θα γίνεται σφαγή μέχρι να ισορροπηθούν τα levels (τώρα όλοι είμαστε το πολύ 11).

Βρίσκουμε έναν άδειο i3d γαλλικό/γερμανικό server, μπαίνουμε μόνοι μας και παίζουμε μέχρι να καεί ο server :hehe:!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα, είναι δύσκολο να οργανωθεί κάτι τέτοιο, γιατί οι servers είναι σχεδόν όλοι full... θα πρέπει να βρεθεί κάποιος server όπως λες άδειος και να πέσει σύρμα εδώ με το hostname έτσι ώστε να συνδεθούν όλοι και όσοι είναι friends να συνδεθούν πάνω στον friend που έχει συνδεθεί... πάλι όμως υπάρχει το πρόβλημα του voip, γιατί δεν θα μπορούμε να οργανωθούμε...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα, είναι δύσκολο να οργανωθεί κάτι τέτοιο, γιατί οι servers είναι σχεδόν όλοι full... θα πρέπει να βρεθεί κάποιος server όπως λες άδειος και να πέσει σύρμα εδώ με το hostname έτσι ώστε να συνδεθούν όλοι και όσοι είναι friends να συνδεθούν πάνω στον friend που έχει συνδεθεί... πάλι όμως υπάρχει το πρόβλημα του voip, γιατί δεν θα μπορούμε να οργανωθούμε...
Σε 5 λεπτά, άντε 8 μαζί με το port forward έστησες το teamtalk server και μπήκαμε όλοι. Κατά προτίμηση σε γραμμή 4αρα και πάνω !!!!
Link to comment
Share on other sites

Στην beta δεν έχει console, κατά πάσα πιθανότητα θα έχουν όμως στην κανονική...

console port ειναι λεμε, ποια developer console ? ειχε κονσολα το πρωτο BC ? :p Κανα προχωρημενο πειραγμα στο ini παιζει ? ολα low και βαραει 20αρια λεμε, bloom = false εχω δοκιμασει dx9 δεν βαζω γιατι θελω τουλαχιστον 2x AA γιατι δεν θα ξεχωριζουν οι εχθροι απτα jaggies, εβαλα και +fullproc αλλα δεν, τοσο χρεπι ο διπυρηνος στα 3.3 ναουμ ?

Link to comment
Share on other sites

console port ειναι λεμε, ποια developer console ? ειχε κονσολα το πρωτο BC ? :p Κανα προχωρημενο πειραγμα στο ini παιζει ? ολα low και βαραει 20αρια λεμε, bloom = false εχω δοκιμασει dx9 δεν βαζω γιατι θελω τουλαχιστον 2x AA γιατι δεν θα ξεχωριζουν οι εχθροι απτα jaggies, εβαλα και +fullproc αλλα δεν, τοσο χρεπι ο διπυρηνος στα 3.3 ναουμ ?

εγω το βαλα ολα medium λογω lag, με ΑΑ 4 και ΑF οσο παει (16?) 80frames εχω....

Και χωρις εντολη +fullproc

Το fix που χα ποσταρει για DX9 οντως εχει περιορισμο στο AA μονο 1Χ.

Link to comment
Share on other sites

Με 4πύρηνο και την 9600GT παίζω καλά με όλα medium. Από κει και πέρα, παρατήρησα καλύτερη κίνηση σε όλα medium, απ' ότι με όλα Low. AA και AF είναι πάντα off.

define "παιζω καλα" διοτι θα αρχισω να τραβαω τα βυζια μου!!:shutup:

διοτι εγω με c2d @3.4 και 8800GT,αν δεν τα εριχνα ολα στο low δεν εβλεπα πανω απο 30 fps...

medium = 20-25 fps max

edit

παιζω σε 22'' @ 1680x1050

Έγινε επεξεργασία από sofix
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω ένα fraps να δω ακριβώς. Πάντως, πολύ το ψυρίζουμε για beta :p

Στο σπίτι είμαι με 22" 1680x1050, ενώ πχ σε άλλα setup που παίζω που είναι πάλι με 9600GT & 1280x1024 με τα ίδια settings η διαφορά είναι εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.