Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Μολις έκανα τράμπα την 8800GTS 512 με μια 4890 (συν κάτι ψιλά), από περιέργεια πιο πολύ πήγε στο 1ghz η gpu 1150 οι μνήμες και .... περιμένω.

4πύρηνος check---------->dual core

4GHz check--------------->3,4Ghz

Seven x64 check---------->check

8GB ram check------------>2GB ddr2

SSDs check--------------->640WD black

4890 oced check------------>8800GT o/ced in the god

G11 check------------------->MS 10eyro edition

mx518 check------------------>logitech 10eyro edition

καφες-τσιγάρα check---------->non smoking area

πακέτο από game.co.uk waiting....--------> same *cit* here

ειναι πολλα τα λεφτα της αναβαθμισης Αρη...:suicide:

:getlost:

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το μενου του παιχνιδιου το πειραζουμε ή απο κανα αρχειακι?

ΕDIT: είπα να παίξω και εγω το sp απο την εκδοση του <<θείου>> αλλα έφαγα ενα ξενέρωμα οταν ειδα πως δν παιζει σε 64μπιτο...:'(

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το μενου του παιχνιδιου το πειραζουμε ή απο κανα αρχειακι?

ΕDIT: είπα να παίξω και εγω το sp απο την εκδοση του <<θείου>> αλλα έφαγα ενα ξενέρωμα οταν ειδα πως δν παιζει σε 64μπιτο...:'(

settings.ini στον κατάλογο του παιχνιδιου

Link to comment
Share on other sites

γυναικα ταξιδι check :laughing:

ωραιες οι τραμπες μια χαρα σου βγηκαν μπραβο !

ναι, ένα 100άρη motherboard+q9450+4GB ακομα, (δίνοντας maximus x38 +q6600), 40ευρώ η τράμπα 4890<->8800GTS (σιγά μην περίμενα fermi, πράσινα άλογα και κόκκινα κεράσια) και 160Ε οι δύο Smasung SSDs 64GB (slc !!!), αλλά το τελευταίο δεν είναι καθόλου απαραίτητο για gaming.

Τα άλλα τα είχα !!

γυναικα + 2 κόρες ταξιδι (μουμπλε, μουμπλε,,,) 3000E, θα πρέπει να περιμένω να βγούνε πιο φτηνά μοντέλα στην αγορά :p

@ sofix : στην φτήνια την έβγαλα !

Link to comment
Share on other sites

To παιχνίδι είναι εκπληκτικό. Τόσο εκπληκτικό που σε άλλες εποχές θα είχα ηδη αναβαθμίσει το cpu μου για χάρη του. Τώρα δε θα το κάνω.

Για να μην επεκταθώ, θα πω ότι ο Dem έχει περιγράψει με το καλύτερο τρόπο, το πως συμπεριφέρεται το παιχνίδι στο σύστημα μου.

Η GTX285 το καταπίνει αμάσητο, αλλά του Ε6700 του κάθεται στο λαιμό.

Ελπίζω και εγω σε patch. Μπας και ανέβει το cpu usage και δούμε λίγο καλύτερα min. Λίγο αρκεί.

Μπορεί να εχω να αλλάξω τρία χρόνια cpu, αλλά το παιχνίδι το θεωρώ βαρύ. Με το δεδομένο πως παίζω απροβλημάτιστα ότι κυκλοφορεί εκεί εξω.

Μάλλον πρέπει να αποδεχθώ πως η quad era έχει ξεκινήσει για τα καλά, και νομίζω πως αυτό θα επιβεβαιωθεί και με τα επερχόμενα Metro, Crysis 2 κ.τ.λ.

Καιρός ήτανε νομίζω.

Τέλος δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλείστε που συζητάμε για γραφικά και ρυθμίσεις.

Δεν παίζουμε όλοι multi, και παρ' ολα αυτά δεν γκρινιάξαμε για τα e-mails με την εξέλιξη της παραγγελίας από τα διάφορα e-shops, ούτε και για τις δυο σελίδες με τα pings της hol και του ΟΤΕ.:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλείστε που συζητάμε για γραφικά και ρυθμίσεις.

Δεν παίζουμε όλοι multi, και παρ' ολα αυτά δεν γκρινιάξαμε για τα e-mails με την εξέλιξη της παραγγελίας από τα διάφορα e-shops, ούτε και για τις δυο σελίδες με τα pings της hol και του ΟΤΕ.:thank_you2:

ποιος ενοχληθηκε δεν καταλαβα....

Μου δημιουργηθηκε ομως αλλη απορια...

Ποιος αγοραζει παιχνιδια σαν το Bad Company 2 για το single player?

Link to comment
Share on other sites

Τέλος δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλείστε που συζητάμε για γραφικά και ρυθμίσεις.

Δεν παίζουμε όλοι multi, και παρ' ολα αυτά δεν γκρινιάξαμε για τα e-mails με την εξέλιξη της παραγγελίας από τα διάφορα e-shops, ούτε και για τις δυο σελίδες με τα pings της hol και του ΟΤΕ.:thank_you2:

ποιος ενοχληθηκε δεν καταλαβα....

Μου δημιουργηθηκε ομως αλλη απορια...

Ποιος αγοραζει παιχνιδια σαν το Bad Company 2 για το single player?

οι σελιδες με τα pings OTE-HOL αποτελουν αναποσπαστο κομματι του online fps gamer και το παιχνιδι αυτο ειναι 98% multiplayer online game και 2% single...επομένως το ping της καθε γραμμης ειναι major issue!

τα απανωτα ποστς για εξελιξη παραγγελιας και διαφορα e-shop,αντικατοπτριζουν την αγωνια οσων ψαχνουν να αγορασουν φτηνα το παιχνιδι και οσων ηδη εκαναν παραγγελια και πληρωσαν τα ευρω τους κ αγωνιουν λογω της τεραστιας ζητησης,αν θα το εχουν στην ωρα τους...θυμιζω ομιλουμε περι του πιο αναμενομενου online game,του οποιου απαραιτητο στοιχειο για να παιξεις online ειναι να το αγορασεις!

ως εκ τουτου θεωρω πολυ ωριμο εκ μερους σας που δεν γκρινιαξατε για τα παραπανω και σεβαστηκατε τα λεφτα,την αγωνια και την επιθυμια του καθενος μας, να παιξει με την παρεα του online το αυθεντικο αυτο παιχνιδι.

χαιρετισματα στο θειο:daisy:

Link to comment
Share on other sites

ποιος ενοχληθηκε δεν καταλαβα....

Τι να σου πω, αυτό κατάλαβα. Ετοιμαζόμουν να ποστάρω το διπύρηνο πόνο μου, και σκεφτόμουν πως θα πέσουν οι multis και θα με φάνε που θέλω να το maxάρω:p

Μου δημιουργηθηκε ομως αλλη απορια...

Ποιος αγοραζει παιχνιδια σαν το Bad Company 2 για το single player?

Δε θα το ξεχώριζα έτσι γιατί το συγκεκριμμένο single player είναι πολύ καλό, και οχι μια τυπική υποχρέωση του developer, όπως συμβαίνει σε άλλους multi based τίτλους.

Η ερώτηση θα μπορούσε να ήταν :

Ποιος αγοραζει παιχνιδια για το single player?

Φαντάζομαι λίγοι ή κανείς. Προσωπικά το κάνω πολύ σπάνια, όταν κάποιος τίτλος μου αρέσει πολύ και θέλω να στείλω μια επιβράβευση του τύπου : keep doing like this:T:

Λογικά θα παίξω και το multi αν το αγοράσω, αλλά δεν καίγομαι κι' όλας. Το borderlands το αγόρασα πριν ενα μήνα και ακόμα δεν εχω παίξει online πάντως. Και αυτό, παρ' ολα τα κοσνσολίδικα χαρακτηριστικά, είχε πολλά από αυτά που θέλω να έχει ενα παιχνίδι.

Το BFBC2 επαναλαμβάνω πως το βρίσκω εκπληκτικό, και αν καταφέρω/καταφέρουν να παίξει λίγο καλύτερα στο σύστημα μου, τότε θα το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Το BFBC2 επαναλαμβάνω πως το βρίσκω εκπληκτικό, και αν καταφέρω/καταφέρουν να παίξει λίγο καλύτερα στο σύστημα μου, τότε θα το αγοράσω.

σωστο σε βρισκω.ανθρωπος που ξερει τι θελει...

αρκετοι απο εδω μεσα εχουν αλλαξει/θα αλλαξουν ακομα και συστημα για να το παιξουν νερακι...εγω μετα απο 2-2.5 χρονια,ομολογω οτι αναρωτιεμαι, με αφορμη το bc2, αν ηρθε το πληρωμα του χρονου για quad και καμια πιο συγχρονη gpu...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, αυτό κατάλαβα. Ετοιμαζόμουν να ποστάρω το διπύρηνο πόνο μου, και σκεφτόμουν πως θα πέσουν οι multis και θα με φάνε που θέλω να το maxάρω:p

καλα και γω 4πυρηνο εχω αλλα στο high εχω 14 frames!

Παντως δεν νομιζω να στην επεφτε κανεις...

Δε θα το ξεχώριζα έτσι γιατί το συγκεκριμμένο single player είναι πολύ καλό, και οχι μια τυπική υποχρέωση του developer, όπως συμβαίνει σε άλλους multi based τίτλους.

Η ερώτηση θα μπορούσε να ήταν :

Ποιος αγοραζει παιχνιδια για το single player?

Φαντάζομαι λίγοι ή κανείς. Προσωπικά το κάνω πολύ σπάνια, όταν κάποιος τίτλος μου αρέσει πολύ και θέλω να στείλω μια επιβράβευση του τύπου : keep doing like this:T:

Λογικά θα παίξω και το multi αν το αγοράσω, αλλά δεν καίγομαι κι' όλας. Το borderlands το αγόρασα πριν ενα μήνα και ακόμα δεν εχω παίξει online πάντως. Και αυτό, παρ' ολα τα κοσνσολίδικα χαρακτηριστικά, είχε πολλά από αυτά που θέλω να έχει ενα παιχνίδι.

Το BFBC2 επαναλαμβάνω πως το βρίσκω εκπληκτικό, και αν καταφέρω/καταφέρουν να παίξει λίγο καλύτερα στο σύστημα μου, τότε θα το αγοράσω.

Ναι ειναι πολυ καλο (απο οτι ακουω) αλλα αξιζει τα 30-40€ του ευρω?

Δεν νομιζω...Με το ΜΡ ειναι τρελο value for money ,ναι...

Πολυς κοσμος αγοραζει για SP ,βλεπε Μass Effect 2 αρκει μονο να χουν διαρκεια στο χρονο.

Ενηγουεη ελπιζω να βρεθει λυση χωρις να ξεπαραδιαστεις και να μπεις μαχιμος στην "αρενα".

Link to comment
Share on other sites

Ο Neph, από την δεύτερη μέρα της beta μέχρι και σήμερα, ζει με όσπρια για να πάρει το παιχνίδι...

Πέρα από την πλάκα τώρα (και δυστυχώς), αν τα 30-40 ευρώ είναι πολλά για κάποιον, τότε λογικά δεν θα έχει και την δυνατότητα να έχει το κατάλληλο pc να το παίξει...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος αγοραζει παιχνιδια σαν το Bad Company 2 για το single player?

εμενα θα μ αρεσε να εχει μεγαλο single παντως με αποστολες σε διαφορετικες τοποθεσιες ζουγκλες δαση βαλτους αμμουδιες indoors χιονια βουνα κτλ....απλες αποστολες, με 1-2 cinematics. :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.