Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Overall Quality -> Advanced

Aααα,δηλαδη στο advanced δεν ανεβαζει αυτοματα ,απλως εγω κανω οτι ρυθμισεις θελω.Ωραια,θα τα δω αυριο,γιατι μου φανηκε λιγο παραξενο με την καρτα που χω (2ετιας τουλαχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Χάλια μαύρα χθες, λες και έπαιζα άλλο παιχνίδι, απίστευτο Lag και δεν μπορούσα να σταυρώσω kill... server κάτω από 150-180ms δεν υπήρχαν ούτε γι' αστείο και όλοι γεμάτοι, οπότε αφού βαρέθηκα να παίζω με τα φίλτρα για να δω χαμηλό ping και όχι γεμάτο server, κατέληξα να πατάω το play now, για να με βάλει κάπου στην τύχη... φυσικά το lag ήταν τέτοιο που οι παίκτες διακτινιζόντουσαν, δεν προχωρούσαν...

Επίσης έφαγα και ήτα με τα aimbots... υπάρχουν και είναι ανάμεσά μας... δεν ξέρω πόσες φορές με έφαγαν με πιστόλι και μια μόνο σφαίρα (headshot) από αποστάσεις χιλιομέτρων... επαναλαμβανόμενα, από τα ίδια άτομα...

Τέσπα, ψιλο-ξενέρα η πρώτη, αλλά δε βαριέσαι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χάλια μαύρα χθες, λες και έπαιζα άλλο παιχνίδι, απίστευτο Lag και δεν μπορούσα να σταυρώσω kill... server κάτω από 150-180ms δεν υπήρχαν ούτε γι' αστείο και όλοι γεμάτοι, οπότε αφού βαρέθηκα να παίζω με τα φίλτρα για να δω χαμηλό ping και όχι γεμάτο server, κατέληξα να πατάω το play now, για να με βάλει κάπου στην τύχη... φυσικά το lag ήταν τέτοιο που οι παίκτες διακτινιζόντουσαν, δεν προχωρούσαν...

Επίσης έφαγα και ήτα με τα aimbots... υπάρχουν και είναι ανάμεσά μας... δεν ξέρω πόσες φορές με έφαγαν με πιστόλι και μια μόνο σφαίρα (headshot) από αποστάσεις χιλιομέτρων... επαναλαμβανόμενα, από τα ίδια άτομα...

Τέσπα, ψιλο-ξενέρα η πρώτη, αλλά δε βαριέσαι...

αυτο δεν ειναι τιποτα ,απο χιλιομετρα με μια σφαιρα πισω απο τοιχο εβλεπε το φρυδι μου , μια σφαιρα και αντε απο την αρχη.Για να μην πω για αυτους που βλεπουν πισω απο βουνα λαγκαδια σπιτια και βρισκονται ξαφνικα πισω σου απο το πουθενα.

Προστασια δεν υπαρχει;Διοτι αν το φαινομενο επεκταθει, τοτε θα πρεπει να εφαρμοσουμε την παροιμια "Οταν εισαι στη Ρωμη κανε οτι κανουν και οι Ρωμαιοι" ή άλλο τι;

Link to comment
Share on other sites

Τι να γίνει, αφού το punkbuster είναι ότι να' ναι και στους servers δεν υπάρχουν admins που να νιώθουν... τα ίδια με το bf2 θα γίνουν, όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα με τα aimbots, δηλαδή τίποτα...

Το Punkbuster, δημιουργεί περισσότερα προβλήματα στους νόμιμους χρήστες, παρά στους cheaters...

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα με διάφορα hfov, από 19 μέχρι 25 περίπου είναι το κανονικό για 5760x1200, αλλά για κάποιο λόγο με ζαλίζει μετά από λίγο... μόλις το ανεβάσω στα ~40 είναι πολύ ομαλό και δεν με κουράζει, αλλά όμως τα αντικείμενα απομακρύνονται αρκετά... επίσης το ΑΑ και το AF, όπως και το HBAO εισάγουν μεγάλο input lag, δηλαδή κουνάς το mouse και είναι πολύ αισθητό ότι το crosshair σε "κυνηγάει"...

Με 5870cf, CC 10.2, win7/64, 5760x1200, όλα high (vsync: off, hbao: off, AA: 1x, AF: 1x) το παιχνίδι παίζει πολύ καλά (40~90 fps)...

Επίσης έφαγα μια ήττα στην πρώτη εγκατάσταση... έφαγα μια bsod την πρώτη φορά που έτρεξα το παιχνίδι, λόγο του ότι δεν έκανα 2 reboot που θέλει το aticc όταν κάνεις νέα εγκατάσταση και μου έκανε corrupt κάποια αρχεία του παιχνιδιού, οπότε όταν έτρεχα τον updater μου πέταγε μήνυμα "corrupted data"... έτρεχε μόνο από το exe του παιχνιδιού, αλλά μόνο σε window mode (δεν γινόταν maximize), οπότε έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση (το repair από το add/remove programs δεν δούλεψε)...

Γενικά είχε πλάκα χθες, περισσότερη ώρα έφαγα να λύνω προβλήματα παρά έπαιξα... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με 5870, CC 10.3 (αυτους που δινει ο ΑΤΙΜΑΝ τους τελευταιους), win7/64, 5760x1200, όλα medium (vsync: off, hbao: off, AA: 1x, AF: 1x) το παιχνίδι καλά (40~90 fps) εχω και μια 9800 για PhysX, και τη διαταγh με το +

Σχετικα με το FOV, στο settings.ini αντι 55 που ειναι τωρα βαζω 40 και ειμαι οκ;

δυο φορες εγκατασταση, δεν ξερω αν τα εχτρα τα πηρα ακομη

(το repair από το add/remove programs δεν δούλεψε),, ουτε και σε μενα δουλεψε

τρεις ωρες εκανα μεχρι να καταφερω να μπω

Έγινε επεξεργασία από anarxos
Link to comment
Share on other sites

@sofix : λίγο "χαζα" αλλά τσέκαρε τα παρακάτω :

- throttling η cpu λόγο θερμοκρασίας

- throttling η gpu λόγο θερμοκρασίας (196.75 ??)

Ερώτηση: το settings.ini υπήρχε στην ΒΕΤΑ αλλά στην έκδοση που εγκατεστησα όχι. Που στο καλό είναι ??

Link to comment
Share on other sites

μια 9800 για PhysX, και τη διαταγh με το +

Έχω μια 8800GTX, αλλά έχω απενεργοποιήσει το physx γιατί μου φαίνεται πιο ομαλό το παιχνίδι χωρίς cf+physx... δοκίμασέ να βγάλεις τον dvi/vga connector (ώστε να απενεργοποιηθεί το physx) και πες μου αν βλέπεις και εσύ διαφορά με το eyefinity...

Σχετικα με το FOV, στο settings.ini αντι 55 που ειναι τωρα βαζω 40 και ειμαι οκ;

Δοκίμασε αρχικά το 19 (στο αρχείο που λες), εμένα μου δημιουργούσε ναυτία, αλλά θέλω να μου πεις την γνώμη σου... μετά ανέβασέ το στο 24, στο 30 και το 40 και μείνε σε όποιο νομίζεις ότι είναι καλύτερο... απλά έχε υπόψη ότι όσο μεγαλώνει το hfov τόσο περισσότερο απομακρύνεται ο στόχος σου και τον βλέπεις μικρότερο, οπότε δυσκολεύεσαι να τον πετύχεις... δηλαδή το 40 μου φάνηκε ότι απομακρύνει πολύ τον στόχο σε σχέση με το default...

Κάνε τις δοκιμές σου και ενημέρωσε με αν μπορείς, για να βγάλουμε καμιά άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες έφαγα μία ώρα να το περάσω και σε troubleshooting, αλλά και πάλι μου έμεινε αμανάτι ο pb.. το καλύτερο είναι ότι την πρώτη φορά που με πέταξε, δεν μου κράτησε τα θετικότατα stats που είχα κάνει, ενώ μετά τα αρνητικά με το βρωμοLag που είχα παντού μια χαρά τα κράτησε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@sofix : λίγο "χαζα" αλλά τσέκαρε τα παρακάτω :

- throttling η cpu λόγο θερμοκρασίας

- throttling η gpu λόγο θερμοκρασίας (196.75 ??)

Ερώτηση: το settings.ini υπήρχε στην ΒΕΤΑ αλλά στην έκδοση που εγκατεστησα όχι. Που στο καλό είναι ??

δεν τιθεται θεμα gpu throttling λογω θερμοκρασιας,μιας και ειμαι με acellero s1 και ακομα και σε ψησιμο της καρτας δεν φτανει πανω απο 50..

cpu throttling για θυμιστε κανα tool να ελεγξω..φαινεται να δουλευει πανω απο 70-80%..

το settings.ini βρισκεται στον ιδιο φακελο με τη beta...

Link to comment
Share on other sites

cpu throttling για θυμιστε κανα tool να ελεγξω..φαινεται να δουλευει πανω απο 70-80%..
http://www.cpuid.com/hwmonitor.php τρέξε το και άσ' το ανοιχτό όσο παίζεις. Αν οι θερμοκρασίες στους πυρήνες ή στην cpu φτάνουν 70+ μπορεί να έχει πρόβλημα. Το πρόγραμμα κρατά min & max μετρήσεις όσο είναι ανοιχτό.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.