Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Ε υπομονη τοτε.

Θα φτιαξει.

Μην ξεχνατε τι φορτο εχει η σελιδα.

Μπορεις.

Αυτα ξεκλειδωνουν αναλογως το level και οχι αναλογως το kit.

Το μονο μη διαθεσιμο οπλο γενικως ειναι το Μ1 που ειναι ΜΟΝΟ για veterans.

Οταν λέμε veteran? Έχω αγορασμένο κάποιο, δεν θυμάμαι, από τα παλιά Battlefield...πως μπορώ να το ξεκλειδώσω? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Btw ΕΨΕΣ ανακάλυψα τα 12g slugs! Σαν να κυνηγάς αγριογούρουνα είναι... :hehe:

Ήμουν καβατζωμένος σε ένα λόφο, και ήταν το θήραμα κάπου κάτω μακριά.

Aimed down my sights, μπαμ μία, μπαμ δύο, πάρτον κάτω... :drool:

Η κυνηγετική περίοδος στο BC2 άρχισε... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μία καραμπίνα για ειδικές περιπτώσεις :p

Ποια προτείνετε βάσει των παρακάτω κατά προτεραιότητα:

Rate of fire

Clip size

Reload rate

Damage

Δοκίμασα την SPAS-12 με χάλασαν τα 4 slugs και το αργό rof, αλλά δεν είχα χρόνο να δοκιμάσω και άλλες.

Saiga 20 semi

Btw ΕΨΕΣ ανακάλυψα τα 12g slugs! Σαν να κυνηγάς αγριογούρουνα είναι... :hehe:

Ήμουν καβατζωμένος σε ένα λόφο, και ήταν το θήραμα κάπου κάτω μακριά.

Aimed down my sights, μπαμ μία, μπαμ δύο, πάρτον κάτω... :drool:

Η κυνηγετική περίοδος στο BC2 άρχισε... :hehe:

αμα βαλεις 12αρια και magnum στο Neosted (γινεται NeoSlug :sarcastic:) και εχεις λιγο καλο σημαδι γινεσαι sniper :p

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μία καραμπίνα για ειδικές περιπτώσεις :p

Ποια προτείνετε βάσει των παρακάτω κατά προτεραιότητα:

Rate of fire

Clip size

Reload rate

Damage

Δοκίμασα την SPAS-12 με χάλασαν τα 4 slugs και το αργό rof, αλλά δεν είχα χρόνο να δοκιμάσω και άλλες.

neosted για πάσα χρήση.-

Τα semi-auto έχουν σίγουρα πιο γρήγορο rof και με αυτό το σκεπτικό (ειδικά αν τα βάλεις extra rounds) θα σκοτώνεις πιο "εύκολα", με την έννοια ότι αν αστοχήσεις με την 1η (και 2η ή και 3η) σφαίρα, θα μπορείς να ρίξεις ακόμη πολύ γρήγορα. Από την άλλη, ακόμη και σε HC, με τα semi-auto θέλεις μισή γεμιστήρα για 1 kill, όταν με τα pump action (neo, spas, 870) θέλεις 1 shot - 1 kill. Αν λοιπόν βάλεις προτεραιότητα στόχων (ποιος σε είδε πρώτος, ποιος νομίζεις ότι θα σε αντιληφθεί πρώτος κτλ) τότε με το neosted μπορείς να ρίξεις 12/12 . Άλλα, στον αντίποδα, αν αστοχήσεις με την 1η και αν ο άλλος "νιώθει" στοιχειωδώς, τότε μπορεί να μην έχεις χρόνο να ρίξεις το 2ο round.

Το κακό βέβαια που με ξενερώνει είναι ότι λόγω του κακού hit detection μερικές φορές, και μάλιστα εξ-επαφής, ο άλλος δεν πεθαίνει. Και γυρνάει ας πούμε με το colt και σε ρίχνει κάτω με μία, όταν πριν από λίγο του έριξες με δίκανο...

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 Rounds στο Neostead αφου το "perk" ειναι ΠΑΝΤΑ magnum rounds.:p

Πολυ αργουν τα DLC.:TD:

Ναι sry, ξέχασα να πω ότι αναφέρομαι πάντα σε HC, αφού normal δεν παίζω. Και στο HC δεν χρειάζεσαι magnum rounds για ένα δίκανο...

Για τα DLC, αν ποτέ βγει user-friendly editor, θα κάτσω να βγάλω τα maps του 2142 σε bc2 version. Απλώς φανταστείτε Camp G και Cerbere Landing με την μηχανή του bc2... ΧΑΜΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

ATI Catalyst 10.4 Beta Drivers Fix Slow Load Times @ 5870 Confirmed.

(ATI 4xxx Cards can expect a hotfix next week)

Now loads like hell.

Αζουμαριστες sniper και 1 hit kill me 1911 ftw...

(α ρε DICE βγαλε ενα viwer mode να δεις τι cheaters εχουν να κλασουν μεντες...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι κατοχοι gtx 4xx γκρινιαζουν για τα loading times οπως φοβουμουνα, η ΑΤΙ οπως αναφερθηκε πιο πανω εβγαλε hotfix που μειωνει τα loading times στις 5xxx ομως ετοιμαζεται τωρα patch με ενα 48948094590834598 αλλαγες - > http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc/1051206-r7-client-r10-servers.html

Μια απο αυτες ειναι η προσθηκη 15sec timer σε rush και conquest για να μην προλαβαινουν να παιρνουν τα οχηματα αυτοι που φορτωνουν γρηγορα :look:

Στην θετικη πλευρα : με την εφαρμογη του patch οποιοςδηποτε ranked θα πρεπει να εχει το pb ενεργοποιημενο υποχρεωτικα , καποια οπλα θα γινουν nerf ( πρωτο και καλυτερο το M60 φανταζομαι, τωρα αμα πειραξουνε τον καρολο klein mein, η βεντουζα παραμενει VENTOUZA :hehe: ) ενω το crash / hang σε καποιες περιπτωσεις θα διορθωθει ( ΑΜΗΝ !!! )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:boxed: εγώ λιώνω με την παρέα μου στο cod4 zombie mod ... γίνετε της τρελής ...

στο θέμα μας πότε θα φύγουν τα μαύρα τετραγωνάκια όταν κάνεις ζουμ (μερικές φορές το κάνει) ....

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα ας το βγάλουν απο το παιχνίδι :wall:

Γιατι????Επειδη ειναι δυνατο??Μονο αυτο εχει σαν πλεονεκτημα κ ειναι μονο για αποστασεις..

Edit.Aς nerfaroun to m60 που το εχει ο καθε noobas κ κανει τρελα kill..

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.