Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

πιανουν πολυ χωρο τα sights του M16, για τον ιδιο λογο προτιμω και RPK απο τα υπολοιπα lmg και M10/ppsh απτα υπολοιπα smg. M14 εχει μικρο γεμιστηρα, με το improved handling κλωτσαει λιγοτερο αλλα μεχρι να τον φας τον αλλο μπορει να σου εχουνε φυγει 8 απτις 16 σφαιρες, με magnum ammunition θελει λιγοτερα χτυπηματα αλλα και περισσοτερη προσοχη μην σου φυγει, ποιος ο λογος να δυσκολευεσαι οταν υπαρχει το AK ? :hehe::p

Χθες btw με τοσους καινουργιους παικτες απτην προσφορα του steam παρελυσε το συμπαν, το rubber banding πηγαινε συνεφφο ακομα και το ελικοπτερο στον αερα σπαστα το εβλεπα να πεταει και ας ειχα ~60 ping, τι ειναι αυτα ρε γαμωτεν ? αντε να αραιωσει λιγο ο κοσμος μπας και μπορεσουμε να παιξουμε οι υπολοιποι σαν ανθρωποι, master server να σου πετυχουν ...... :wall:

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το rush στην oasis σε μια φαση βγηκα πισω απτην ομαδα σου που εκανε επιθεση κατεβασα περιπου 10 ως engineer τους 2 τουλαχιστον με knife και εκει που φουσκωνε η ηλεκτρονικη τσουτσου μου γιατι πριν 5 λεπτα ειχα 24/28 εφαγα το πρωτο μου CtD απτο καλοκαιρι :S Ε μετα πηγα σε εναν αθλιο TF2 σερβερ να κανω παρεα σε μια μοναχικη κοπελιτσα απτο steam :p :P

Να σε δουμε και αποψε στο vietnam εσενα και την βανδη σου :p (χωρις lag αυτη τη φορα ελπιζω), μπηκε σε μια φαση ο shooterakis και γκρινιαζε ( με το δικιο του) ο κυριος λογος που εκανα την παπια ητανε επειδη ειμουνα ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως και σε αλλο σερβερ να πηγαιναμε παλι θα ειχε lag. Γενικο ητανε το προβλημα χθες ολοι γκρινιαζανε :shout:

Δεν ξερεις τι χανεις που παιζεις με μουσικη παντως, εγω σε μια φαση σκοτωνω εναν αμερικανο και ακουω πισω μου καποιον να φωναζει " MAN DOWN !! " γυρναω αμεσως και βλεπω εναν βραχο, παω πισω απτον βραχο και βρισκω εναν recon που ειχε στησει περιπτερο και κοιταζε απτην αλλη, καρφωθηκε απο μονος του και χωρις να το θελει :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου τους εστειλα email και τους τα εψαλα, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εγινε δουλεια με το veteran status....

Οσον αφορα τον ηχο εχει δικιο ο grunt....

εγω με τα Sennheiser HD555 ακουω μεχρι και το θρόισμα των φυλλων. Μια φορα προσπαθησα να παιξω χωρις ακουστικα με τα 5.1 που εχω αλλά δεν....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πού ακριβώς έστειλες mail για να σου διορθόσουν το Veteran Status; Περιμένω και εγώ πόσο καιρό για το καταραμένο το Μ1
http://support.ea.com/app/ask

Κάνεις login και στελνεις... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Heavy metal ολα τα λεφτα...τι vietnam ...

ειδικοτητα : τανκ κ heli killer...

engineer με ρουκετες για τα τανκ (με αυξημενα explosions) και με το πολυβολακι του τανκ για τα ελικοπτερακια

Link to comment
Share on other sites

χθες κατά τις 5 μπήκα μετά από 3 -4 μήνες...κατεβηκαν patches κτλ. και μπαίνω σε μια καινούργια πίστα...."του καμπέρη το λημέρι" :p . Η "πέρα Παναγιά στόχευε την δώθε Παναγιά και τούμπαλιν..." :dance3:

τις αλλαγές που έχουν γίνει δεν πρόλαβα να τις καταλάβω...το feeling νιώθω να το έχω χάσει....εχω υποβαθμίσει και την κάρτα γραφικών (από 5870 σε μια 8800GTS 512.) :wall:

αναπολώ τα event που διοργανώθηκαν στον kastro (shotguns only κτλ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δεν εισαι ο μονος το ''μαυρο προβατο''. Εδω και 2 μερες εκανα παραγγελια στην EA για ενα φιλο μου μεσο paypal το battlefield bad company 2 vietnam και το Battlefield Bad Company 2 Specact. Το code του vietnam ηρθε μεσα σε 10 λεπτα αλλα του Specact ακομη το περιμενω. Μετα απο αρκετο ''σπασιμο αρχ@@@ων'' και μηνυματων στο suport της EA χτες μολις μου εστειλαν το ελπιδοφορο mail οτι η παραγγελια του Specact ακυρωνεται και οτι θα μου επιστρεψουν τα χρηματα μεσα σε 5-7 εργασιμες. Αξιζει να πω οτι με το Specact το δικο μου ειχαν παλι καθυστεριση με τον κωδικο μου 2 μερες χωρις να παιρνω απαντηση, αλλα στο τελος με πολυ ομορφα Ελληνικα αλλα στα Αγγλικα mail μου τον εστειλαν. Τελος παντων αυτο που θελω να πω ειναι οτι γενικα με τις παραγγελιες online ειναι οτι το παιζεις κορωνα-γραμματα αν τελικα σου ερθει η παραγγελια. Παντως το σιγουρο ειναι οτι με τις παραγγελιες τις EA δεν χανεις τα χρηματα σου εστω και με ακυρωση. Σε steam που ειχα πληρωσει το Crysis ακομη περιμενω να το κατεβασω απο τους καραγκιοζηδες που το ειχα παραγγειλει........ Μακρια απο steam γι΄ακομη μια φορα....... ''ου μπλεξεις με steam''

Τελικα μου απαντησε το support και μου εστειλε το redeem code. :fun:

Link to comment
Share on other sites

το feeling νιώθω να το έχω χάσει....εχω υποβαθμίσει και την κάρτα γραφικών (από 5870 σε μια 8800GTS 512.) :wall:

αναπολώ τα event που διοργανώθηκαν στον kastro (shotguns only κτλ)

renderahead limit=1 dxversion = 9 απτο settings.ini στον φακελο του BC2 στο my documents

max frames to render ahead = 1 απτο forceware control panel

Ακομα και εγω με την 5850 απο χθες σε dx9 το ξαναγυρισα μετα απο πολλη σκεψη, θα δοκιμασω το βραδυ να κανω force το AA απο radeonpro μπας και πιασει, περα απο αυτο δεν εχουνε τπτ το παραπανω το dx10 και το 11, μονο λιγο πιο καθαρες σκιες και ενιοτε μπολικο lag στο αισθηση, απτην αλλη εχω ξανα κολληματακια οταν αναβει το m-com :wall: ηθελα να ξερα τι μας περιμενει ολους στο bf3 το οποιο δεν θα εχει καν DX9 mode.

Δεν ξερω με καθε patch το κανουνε το παιχνιδι ολο και πιο βαρυ, εκει που πηρα την καρτα πριν λιγο καιρο και το ευχαριστηθηκα τωρα αναγκαστηκα παλι να κανω περικοπες για να εχω ομαλο gameplay σε 32man server :S

Game only playable with DX9 - Electronic Arts UK Community

Huge annoying lag even with a minimum frame rate of 60fps!?! - Electronic Arts UK Community

Still input lag - Electronic Arts UK Community

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συμπαικτες και φιλαρακια,καλα χριστουγεννα εφυγα για διακοπες και αποτοξινωση..τα λεμε του χρονου!

Την καλυτερη δουλεια εκανες..!!! Καλη ξεκουραση!!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα από τα μάχιμα ελληνικά στρατά παίδες και αναφέρω (αν δεν έγινε ήδη) ότι το Vietnam σήμερα το δίνουν 6.50e από ea store!

Εγώ που το σκεφτόμουνα ως τώρα, μόλις άλλαξα γνώμη :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λόγω ημέρας θα προσπαθήσω να κρατήσω επίπεδο... για άλλη μια φορά απέδειξε η ea, πόσο γραμμένους μας έχει και πόσο ηλίθιους μας θεωρεί... μετά από 1-2 εβδομάδες ρίχνει την τιμή στο μισό...? Αυτό είναι τουλάχιστον ασέβεια απέναντι σε όλους τους άλλους... έλεος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.