Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Μόλις έκανα ένα δοκιμαστικό log-in. Όλα καλώς.

Να ρωτήξω κάτι και εγώ. Είχα 4870 και απλά μερικοί ξεκινούσαν το παιχνίδι 1 δευτερολεπτο νωρίτερα. Χτύπησα μία 6870 και τώρα, στην πρώτη πίστα που παίζω, πριν πατήσω το Begin Battle, κολλάει το σύμπαν για 3-4 δευτερόλεπτα. Έχει κανείς κάτι υπ' όψιν;

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια παθαίνω και εγώ με την HD6850.. σκαλώνει για 3-4 δευτερόλεπτα στην επιλογή class όταν μπαίνω σε κάποιον server..

Σήμερα έπαιξα ωραίους γύρους.. και 2-3 games μαζί με τον "poustineo" :p

Με μονο μείον ότι δεν είχα σταθερό ποντίκι και πελατοθικα αγρια αρκετες φορες επειδή γλίστρησε το ποντίκι την ώρα που πυροβολούσα..:wall:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα 4870 και απλά μερικοί ξεκινούσαν το παιχνίδι 1 δευτερολεπτο νωρίτερα. Χτύπησα μία 6870 και τώρα, στην πρώτη πίστα που παίζω, πριν πατήσω το Begin Battle, κολλάει το σύμπαν για 3-4 δευτερόλεπτα. Έχει κανείς κάτι υπ' όψιν;

Και εγω απο 4870 σε 6950 πηγα και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα .Απ οτι εχω δει το εχουν και αλλοι με την σειρα 6ΧΧΧ και δεν πιστευω οτι υπαρχει λυση , οχι ακομα τουλαχιστον...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο 4870 σε 6950 πηγα και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα .Απ οτι εχω δει το εχουν και αλλοι με την σειρα 6ΧΧΧ και δεν πιστευω οτι υπαρχει λυση , οχι ακομα τουλαχιστον...

Ακριβώς το ίδιο χάχα..Και εγώ τώρα έχω την 4870 512mb και κάθεται.. σκέφτομαι να την πουλήσω.. εκτος εάν την χώσω σε ένα 2ro pc που έχω για LAN κλπ..

Ποιο πουστΙνεο ρεεεε :triniti:

Εγώ είμαι αυτός :p

Axaxaxa, εάν θυμάμαι καλά είχαμε και μια θεϊκή φάση.... και οι 2 φάγαμε ο ένας τον άλλον... :p

Link to comment
Share on other sites

DxVersion=auto

any tips?

Πηγαινε το dxversion απο " auto" σε "9" :p ετσι κι αλλιως δεν χανεις τπτ το ουσιαστικο αφου παιζεις με AA off, πες μου αν εχει stuttering καθολου στο 9 γιατι εγω οσες φορες το εβαζα απο μια περιοδο και μετα ΠΑΝΤΑ ειχα κολληματα, κυριως οταν εμπαινε βομβα στο mcom και τυχαινε να ειμαι κοντα :wall:, ειμαι 90% σιγουρος πως θα δεις αυξηση στα fps, κοβω το κεφαλι μου βασικα :p πες μου οτι οταν ειχες την 8800gt επαιζες σε dx10 :tomato:

Link to comment
Share on other sites

σε dx9 ημουν τοτε ρε και το θυμαμαι γιατι δεν μπορουσα να παρω κανενα heavy MG μιας και δεν "εβλεπα"..τωρα με την 5850 παιζω auto..

ρε μαν το θεμα ειναι οτι ξαφνικα πεσαν τα fps τραγικα και η καρτα δουλευε 99% usage κολημενη! συνηθως επαιζα σε gpu usage ~80%.εβγαλα drivers,reset τα κλοκια,εβγαλα το afterburner και τα περασα ολα απο την αρχη..

ξαφνικα, γυρισαμε στα νορμαλ 70-80% gpu usage,που επαιζα τοσο καιρο...

ισως κατι να πηγε στραβα διοτι πειραζα ρολογια καρτας χτες και χτυπησα 2-3 CTD..ισως την ακουσαν οι drivers...παλι ιδιους περασα 11.4 και ολα καλα..

θα δοκιμασω και με dx9 να δω τι χανω απο γραφικα και τι κερδιζω απο fps/αποκριση...

(προφανως λογω bottleneck του Q6600@3.2 δεν ξεπερναω gpu usage >90%,σωστα?)

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα χθες, πέτυχα τον sofix και έναν με nick Mpoumpouki (ποιος είναι; ).

Παίζαμε που λέτε χθες με τον sofix σε ένα server στην Port Valdez και εκεί που κάναμε και μαμώ τα defence, βλέπω τα tickets ακόμα στα 120! Επίσης κάθε που διαλύαμε το UAV καπάκι έβγαινε άλλο.

Χάσαμε τα πρώτα checkpoints οπότε έμεινα στη βάση μέχρι να πεθάνω (σπάνια θα ξεκινήσω τον δρόμο πίσω για τα επόμενα, αφού πιο γρήγορα θα φτάσω αν πεθάνω). Οπότε ο μαμάτος admin με έκανε kick για baseraping! Ξαναμπαίνω και ζητάω τα ρέστα και όταν του είπα ότι έχει κάνει τα πάντα για να γυρίσει το παιχνίδι σε αυτούς, μου απαντάει το απλό "απλά έβαλα παραπάνω tickets και άλλαξα το spawn time σε 0, το ίδιο θα έχετε και εσείς μετά".

Τι λες ρε φίλε, σοβαρά; Ε με τα πολλά έφαγα ban από τον server. Τελευταία μου συμβαίνει συχνά. Πχ, έφαγα στην isla inocentes έναν από τα δεύτερα mcoms που ήμουν εγώ, στο νησί με τα πρώτα που ήταν αυτός camperosniper με ΑΤ4 στη μάπα και με έκανε kick για "CG Spamming" :wall:

Υπάρχει πολύς κομπλεξικός admin εκεί έξω. :nothing:

μάλλον είμαι και εγώ κάπως ευέξαπτος... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειμαι τραγικέ!

Πλέον μπαινω για 2-3 παιχνιδια στο χαλαρό, αν κατσει καλο εκατσε αλλιώς φευγω.

Χθες πχ στην ομαδα ηταν ενας 50αρης που φοβοτανε το κ/δ ρατιο...σναιπερ, καμπερωνότανε και δε συμμετειχε καν....δε τους αντεχω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρκετές φορες τρώω κάτι lag-spikes, προσπάθησα να το βάλω το Αυτό σε '9', και οποτε μπαίνω μέσα buggαρουν τα γραφικά τρελα, και εξαφανίζονται αρκετά μέρει... Αναγκαστικά παίζω με DX11 και Medium/High graphics..

Anyway, εάν ψήνεται κανεις για κάνα game σήμερα, όλη μέρα μέσα θα είμαι 'GhostDog13'.. για Vent/MSN/Skype/TeamSpeak ...Μήνυμα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το που ξεκινάω τον γύρω τρωω ένα κόλλημα-πάγωμα για 10-15 δευτερόλεπτα και μετά το παιχνιδι αρχίζει κανονικά απροβλημάτιστα.

αυτό γίνεται κάθε φορά που ξεκινάει ένα round.Υπάρχει κάποια λύση επι του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το που ξεκινάω τον γύρω τρωω ένα κόλλημα-πάγωμα για 10-15 δευτερόλεπτα και μετά το παιχνιδι αρχίζει κανονικά απροβλημάτιστα.

αυτό γίνεται κάθε φορά που ξεκινάει ένα round.Υπάρχει κάποια λύση επι του θέματος?

Αυτό μου το κάνει κι εμένα εδώ και πάρα πολυ καιρό, πρόσφατα έκανα και format και συνεχίζει να το κάνει. Εμένα κρατάει λιγότερο (γύρω στα 4-5 sec) και σπανίως το κάνει και εντός του γύρου που είναι και το πιο εκνευριστικό.

Δεν έχω βρει λύση. Φταίει η DICE βασικά που το' χουν ψιλοπαρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το που ξεκινάω τον γύρω τρωω ένα κόλλημα-πάγωμα για 10-15 δευτερόλεπτα και μετά το παιχνιδι αρχίζει κανονικά απροβλημάτιστα.

αυτό γίνεται κάθε φορά που ξεκινάει ένα round.Υπάρχει κάποια λύση επι του θέματος?

Ετοιμαζουν ενα πατς, δεν ακουσες τιποτα;

Battlefield 3 το ονομα του και αγνωστο το τι θα διορθωσουνε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το κάνει κι εμένα εδώ και πάρα πολυ καιρό, πρόσφατα έκανα και format και συνεχίζει να το κάνει. Εμένα κρατάει λιγότερο (γύρω στα 4-5 sec) και σπανίως το κάνει και εντός του γύρου που είναι και το πιο εκνευριστικό.

Δεν έχω βρει λύση. Φταίει η DICE βασικά που το' χουν ψιλοπαρατήσει.

Τι λέτε μωρέ;

Μια χαρά πάει το δικό μου. Πάτε να πάρετε ένα SSD δίσκο ή βρείτε τι σας ζορίζει το δίσκο σας εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε μωρέ;

Μια χαρά πάει το δικό μου. Πάτε να πάρετε ένα SSD δίσκο ή βρείτε τι σας ζορίζει το δίσκο σας εκείνη τη στιγμή.

ακόμα και με 2x ssd σε raid0 συμβαίνει αγαπητέ:)

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε μωρέ;

Μια χαρά πάει το δικό μου. Πάτε να πάρετε ένα SSD δίσκο ή βρείτε τι σας ζορίζει το δίσκο σας εκείνη τη στιγμή.

Πλάκα κάνεις έτσι; Αν όχι, κόψε το πολυ battlefield :hehe:

Αυτό είναι ή Antivirus ή drivers problem φαντάζομαι. Εμένα δεν μου κάνει τίποτα τέτοιο.

Έχουν ελεγχθεί τα πάντα κι όταν λέω τα πάντα εννοώ ότι απέκλεισα όλα τα ενδεχόμενα να φταίει κάτι από το PC μου. Επίσης η σύνδεσή μου είναι 50Mbps καθαρά. Και φορματ έγινε στη περίπτωση μου αλλά δε βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.