Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

το μονο σχολιο που μπορω να κανω ειναι για το ποσο αθλια φαινονται στην κονσολα τα παντα.

απο το ΑΑ μεχρι δεν ξερω γω τι.

τελικα μονο για πλατφορμς ,ξυλικια και προ.και πολυ τους ειναι.:...:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το μονο σχολιο που μπορω να κανω ειναι για το ποσο αθλια φαινονται στην κονσολα τα παντα.

απο το ΑΑ μεχρι δεν ξερω γω τι.

τελικα μονο για πλατφορμς ,ξυλικια και προ.και πολυ τους ειναι.:...:

καλά ναι, είναι για να πάρεις 2 ψαλίδια και να βγάλεις τα μάτια σου :hehe:

Άλλα για αυτό είμαστε η PC community, για να ωθούμε τους devs στην τελειότητα :whip:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ξενα clans τα οποια φαγανε πακετο με την αποφαση της Infinity Ward-Activision να παει σε λυση χωρις dedicated servers για το MW2 παρακολουθουνε στενα την εξελιξη του συγκεκριμενου παιχνιδιου.Το βλεπουνε ως μια καλη συνεχεια απο την στιγμη που τα COD4 kai 5 εχουνε αρχισει να δειχνουνε σημαδια γηρανσης.

Σημερα 19 του μηνα προσπαθησα να κατεβασω το beta demo να του ριξω μια ματια στο PS3 αλλα αφενος τα beta vouchers εχουνε εξαντληθει και αφετερου ειναι προς το παρον διαθεσιμο μονο για χρηστες απο την αλλη πλευρα του Ατλαντικου..:to_pick_ones_nose3:

Υπομονη λοιπον. Πρεπει να ομολογησω ομως οτι τα μεχρι τωρα κλιπακια που εχω δει με εχουνε ενθουσιασει παρολο που εχω την εντυπωση οτι το MW2 εχει μεγαλυτερη γκαμα απο οπλα.:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παιχνιδάκι τα σπάει!! :o

Έχει καταπληκτική ατμόσφαιρα και πραγματικά με εντυπωσίασαν οι ήχοι του!

Άψογοι! :woot:

Φυσικά και όλα τα άλλα, γκρέμισμα κτηρίων, γραφικά, οχήματα...

Το MW2 το έχω και πρέπει να πω ότι δεν είναι τόσο καλό...

Το προπαρήγειλλα ήδη!

Διαλέξτε UK στο site http://badcompany2.ea.com/#/reserve-limited-edition

και μετά game.co.uk κάνει μόνο 31.40€ :jump1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παιχνιδάκι τα σπάει!! :o

Έχει καταπληκτική ατμόσφαιρα και πραγματικά με εντυπωσίασαν οι ήχοι του!

Άψογοι! :woot:

Φυσικά και όλα τα άλλα, γκρέμισμα κτηρίων, γραφικά, οχήματα...

Το MW2 το έχω και πρέπει να πω ότι δεν είναι τόσο καλό...

Το προπαρήγειλλα ήδη!

Διαλέξτε UK στο site http://badcompany2.ea.com/#/reserve-limited-edition

και μετά game.co.uk κάνει μόνο 31.40€ :jump1:

To game.co.uk έχει δωρεάν μεταφορικά όπως το play.com; Από play.com παίρνω συνέχεια, από game.co.uk δεν έχω πάρει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη λοιπον. Πρεπει να ομολογησω ομως οτι τα μεχρι τωρα κλιπακια που εχω δει με εχουνε ενθουσιασει παρολο που εχω την εντυπωση οτι το MW2 εχει μεγαλυτερη γκαμα απο οπλα.:triniti:

BC2 εχει 46 οπλα.

και οχηματα.

Και καταστρεψιμα περιβαλλοντα.

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

α και dedicated!!!:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

BC2 εχει 46 οπλα.

και οχηματα.

Και καταστρεψιμα περιβαλλοντα.

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

α και dedicated!!!:bigsmile:

Μα ΓΙΑΤΙ το αναφέρεις αυτό τώρα... :rolleyes:

PS: Ξέρετε ότι με το που IW ανακοίνωσε no-dedis για mw2, η EA/DICE έβγαλε ανακοίνωση για dedis σε BC2 και 1943 :D. Αυτά είναι, στα ώπα ώπα να μας έχουν τους pc gamers!

Link to comment
Share on other sites

BC2 εχει 46 οπλα.

και οχηματα.

Και καταστρεψιμα περιβαλλοντα.

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

και

α και dedicated!!!:bigsmile:

Βρε ναι, μαμαω θα ειναι το παιχνιδι. Κι εγω σαν αρρωστακι το περιμενω και εννοειται οτι ολοι περιμενουμε και τα dedicated servers. Το matchmaking της IW εχει ηδη αρχισει να με κουραζει και το παιζω μονο 9 μερες.

Απλα ειπα οτι απο οσα εχω δει στα διαφορα βιντεακια που κυκλοφορουνε του BC2, δεν ειδα να εχει την ποικιλια που ειδα στα οπλα που εχει το ΜW2 με τα διαφορα attachments που μπαινουνε πανω (scopes, grips, e.t.c). Αμα εχει οντως παραπανω οπλα και δεν το εχω παρει χαμπαρι, ακομα καλυτερα :inlove:, γραψε ακυρο για την δηλωση :computer:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δωρεάν απότι είδα αλλά είναι στην τιμή των 31.40 τα μεταφορικά. :beer:

Στο FAQ λέει 3 λίρες μεταφορικά, μια χαρά είναι, μάλλον θα το χτυπήσω αύριο. Thanks for the heads up :victory:

Απλα ειπα οτι απο οσα εχω δει στα διαφορα βιντεακια που κυκλοφορουνε του BC2, δεν ειδα να εχει την ποικιλια που ειδα στα οπλα που εχει το ΜW2 με τα διαφορα attachments που μπαινουνε πανω (scopes, grips, e.t.c). Αμα εχει οντως παραπανω οπλα και δεν το εχω παρει χαμπαρι, ακομα καλυτερα , γραψε ακυρο για την δηλωση

:o

Χωρίς παρεξήγηση ρε πατριώτη, άλλα μάλλον δεν παρατηρείς σωστά τα βίντεο (βέβαια δεν κάνουν όλοι pause σε κάθε second :happy:). Αν προσέξεις λοιπόν, σε κάθε kit έχει 2 όπλα (primary, secondanry), 1 gadget (πχ. rpg) και 3 abilities!

Άλλα σε κάθε όπλο (όσον δεν αφορά τα attachments), σε ένα βίντεο δείχνει εκτός από το κλασσικό noob tube και ξιφολόγχη :woot:, νομίζω δε και clip-on shotgun. Για red-dot, silencer και λοιπά γνωστά δεν ξέρω, άλλα δεν αποκλείονται. Δηλαδή, έτσι όπως το είδα, ίσως ετοιμάζεις τα attachments εκτός map, και μέσα στο map διαλέγεις "έτοιμα" combination του όπλου.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αλλο παιχνιδι το bc2 αλλο το mw2..οταν εκανα την μεταβαση απο bf2 σε cod 4 ηταν κατι τελειως διαφορετικο..

και ποιο κατά την άποψή σου ήταν το καλύτερο από gameplay...? mw1 ή bf2...?

Λοιπόν σε κανένα βίντεο δεν έχω δει εντολές του Q button (spotted κλπ), commander screen και κάποια άλλα squad oriented πραγματάκια... ελπίζω να τα έχουν κρατήσει και να τα έχουν κάνει καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε κανένα βίντεο δεν έχω δει εντολές του Q button (spotted κλπ), commander screen και κάποια άλλα squad oriented πραγματάκια... ελπίζω να τα έχουν κρατήσει και να τα έχουν κάνει καλύτερα....

Χρήσιμο, αλλά εκνευριστικό :hehe:

Εγώ ελπίζω να το έχουν κάνει λιγότερο σπαστικό, όλο το θέμα είναι να μην ακούω το ίδιο πράγμα 70 φορές.

Link to comment
Share on other sites

και ποιο κατά την άποψή σου ήταν το καλύτερο από gameplay...? mw1 ή bf2...

bf2 ειναι σκαλωμα μεγαλο..καμια σχεση..απλα τοτε το κραταγαν λιγο πισω τα γραφικα....αλλα τις ωρες που βαλα στο strike at karkand δεν νομιζω να το χω κανει στο mw..

βασικα ειναι πολυ teamwork το παιχνιδι...εχεις ομαδα πραγματικα..οχι γιουργια σαν το mw....μετα εχεις και ελικοπτερα... μαχητικα..αρματα...ειναι αρκετα πολυπλευρο το παιχνιδι...δυσκολα το βαριεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Yeah, συμφωνώ με αυτό. Έχει πάρα πολλές διαστάσεις όντως, χρειάζεται πολύ περισσότερη ομαδική δουλειά από το βαράτε-στο-ψαχνό που βλέπεις στο CoD4.

Πάντως, έχοντας παίξει αρκετά σε promod, όπου εκεί από top γίνεσαι απλώς μέτριος όταν παίζεις με τα κατάλληλα άτομα, το gameplay και το teamwork αλλάζει διάσταση. Αυτό όμως είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας.

Γενικά, με το gameplay του BF2, τα γραφικά που βλέπω, συν ότι άλλο ετοιμάζουν, το βλέπω σιγουράκι το BC2 :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.