Jump to content



Football Manager 2010


d|smal

Recommended Posts

Μην πέφτεις στην παγίδα. Το πόσο πλήρωσε μια ομάδα για ένα ποδοσφαιριστή είναι ενδεικτικό της αξίας του, αλλά δεν σημαίνει κατά ανάγκη ότι αξίζει και τόσο. Όπως επίσης και το αντίθετο, το ότι πλήρωσε μια ομάδα λίγα για κάποιο παίκτη δεν σημαίνει ότι ντε και καλά είναι καμένο χαρτί. (Παραδείγματα στην πραγματική ζωή άπειρα)

Ακόμα είμαι της άποψης ότι ένας παίκτης δεν μπορεί να κρίνεται με βάση του πόσο στοίχισε σε μια ομάδα, ή πόσο πληρώνεται τον μήνα. Δεν είναι παιχνίδι που εξαργυρώνονται τα εκατομμύρια σε extra ability points.

Τον Κυργίακο που κατέληξε στην ΑΕΚ, τον ζήτησε εφέτος η τυχαία Λίβερπουλ. Το να παίξει ένας μέτριος παίκτης σε μια μεσαία ομάδα του νησιού δεν είναι ακατόρθωτο. Το να παίξει όμως σε κορυφαία κάτι λέει.

Ο Ραντόι έχει 170 μόλις το τσέκαρα (βέβαια στο cm01/02, είχε και 190+, πόσα τους πληρώνει το παλικάρι). Ο Ινλερ έχει 180 (και αυτό μόλις το τσέκαρα από Genie.)

Εν συνεχεία, το να έχει λατιναμερικάνους με -9, -10 είναι πολύ λογικό, αφού όλοι από εκεί αγοράζουν, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου ότι αυτό πρέπει να ισχύει κυρίως για Βραζιλίανους και Αργεντινούς. Τώρα κάτι τύπους από Ονδούρες (ναι τον γνωστό λέω), Μέξικο και USA δεν μπορώ να το καταλάβω.

Τέλος, αν της έκαναν πρόταση για 15 εκατομμύρια για τον Ντζέκο , θα τον είχε στείλει πακέτο συστημένο με κορδελίτσα και φιογκάκι.

ΥΓ Πραγματικά πιστεύεις ότι ο Τοροσίδης δεν είναι χαλαρά παίκτης του 165; :whip::whip: Βλάσφημε!!!! Πίσα και πούπουλα.......:o

Όσο για τον Καστουράνη θεωρώ ότι έπρεπε να πάρει παραπάνω. Δεν μπορω να βλέπω Βελόσο, Ζοάο Μουτίνιο με 180 ή Τουλαλάν με 185 (πάνω από Τσάβι και Ισιέστα).

Hohenstaufen καλώς ήρθες στο club των μανατζαρέων :fun:. Παρεμπιπτόντως αν δεν έχεις ελεύθερο χρόνο μην το ξεκινήσεις. (Εγώ προειδοποίησα :fist:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

δεν εχεις βαλει το πατσ το 9.03 γιαυτο εχεις αυτα τα ποσοστα εσυ!! ο βελοσο ειναι παιχτουρα απο τις λιγες!!!τοροσιδης;; να υποθεσω οτι εισαι γαυρος ε;;; τον ριχνει μετα το πατσ τον ραντοι κ τον πηγαινει στο καταρ η καπου εκει γυρω!!! καλα κ η λιβερπουλ αμα δεις το ροστερ της εχει κατι κουλους ανα καιρους! ο κυριακος λυση αναγκης ηταν.... δεν εχουν κ πολυ χρημα παρολο που φαινεται το αντιθετο!! α κ ασχετο εχεις παρατηρησει ποσα χαλαει η αρσεναλ για να παιρνει παικτες;; στην πραγματικοτητα ποσο ρευστο εχει στα ταμεια τους ξερουν;;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το fmgreece φίλε blkik :fist: 'Όπως επίσης και τον head scout για την Ελλάδα.

Και να πω τα παραπονά μου εκεί θα αλλάξει κάτι; Δεν νομίζω.

Και 1000 άτομα να εκφράσουν το ίδιο παράπονο πάλι τίποτα δεν θα αλλάξει, γιατί παίζονται πολλά οικονομικά συμφέροντα από πίσω.

Δεν είναι έτσι. Αν εξηγήσεις με επιχειρήματα και χωρίς να επιτίθεσαι λαμβάνουν υπόψη τους αυτά που λες.

Ειδικά αν δίνεις συμβουλές συχνά.

Γνώμη είναι ότι η ελληνικη database είναι απο τις πιο προσεγμένες. Τώρα αν άλλοι φουσκώνουν παίχτες αυτό αργά ή γρήγορα ανακαλύπτονται και οι περισσότεροι διορθώνονται με κάποιο από τα paches

Νά κάνω μια ερώτηξη? Απο όλα αυτά τα μανατζεροπαιχνίδια ποιό είναι το καλύτερο? Σκεφτομαι να ξεκινήσω να παίζω πάλι μετα το 2003 αλλά έχω μείνει πίσω στις εξελίξεις. Για διαφωτίστε με σας παρακαλώ :D

Sorry for the hijack :p

Εξαρτάται τι θες αν θες γραφικά και φαμφάρες δες το Fifa manager της ΕΑ, αν θες ρεαλιστικότητα το Football manager

Link to comment
Share on other sites

Τον Ολυμπιακο μηπως θυμαται κανεις στο cm 03/04 νομιζω πως τον ειχε???????

Με κατι κουλοχεριδες και κατι Βαλλας? Για djordjevic και γιαννακουλους αστο..

Οι δυο πρωτοι ηταν σαν τον cannavaro και το νεστα αντιστοιχα οι αλλοι αναλογικα ηταν ronaldinho και messi σε συνδυασμο με pato και ronaldo. ΗΜΑΡΤΟΝ!

Τον Νικοπολιδη οντως πρεπει να τον εχει μεσα στους 10 καλυτερους τερματοφυλακες και απορω γιατι δεν τον εχει.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη είναι ότι η ελληνικη database είναι απο τις πιο προσεγμένες. Τώρα αν άλλοι φουσκώνουν παίχτες
Συμφωνώ 100%.

Αλλά αφού βλέπουν ότι οι Άλλοι φουσκώνουν τις τις δικές τους, γιατί εμείς να πηγαίνουμε με τον σταυρό στο χέρι.

Και στην τελική ποιος θα το εκτιμήσει αυτό; οι DEV τις SI; Αυτοί πωλήσεις και λεφτά κοιτάνε. :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχουν ειπωθεί υπερβολές σχετικά με την ρεαλιστικότητα του FM (και δεν εννοώ μόνο το παρόν forum αλλά γενικώς).

Εχω άπειρα παραδείγματα με saves.

Π.χ. Juventus με Buffon, Akinfeev, Sakho, Chiellini, Ujfalusi, Kompany, Papastathopoulos, Criscito, Corluka, Vanden Borre, Gago, Witsel, D'Alessandro, Drenthe, Diego, Ozil, Benzema, Pazzini, Marquinhos, Aguero, Jovetic και άλλους και να μην μπορεί να σκοράρει ΞΑΦΝΙΚΑ την 4η σεζόν και να είναι στην 17η θέση μετά από 12 αγωνιστικές.

Να κερδίζεις 3-0 στο ημίχρονο με τελειωμένη ομάδα και να στο γυρνάνε με 3-4 βάζοντας και τα τέσσερα γκολ στα τελευταία 10 λεπτά (όσοι παίζουνε πολύ νομίζω καταλαβαίνουν τι εννοώ).

Να τραυματίζονται 2 και 3 παίκτες σε ΚΑΘΕ παιχνίδι (και δεν υπήρχε πρόβλημα με τους physio), να γίνονται 'ήρωες' τυχάρπαστοι τερματοφύλακες από τυχάρπαστες ομάδες ΜΟΝΟ όταν παίζουν μαζί σου, και πολλά άλλα.

Ξέρω ότι μπορεί να βγεί κάποιος και να πει ότι "δεν είσαι καλός coach", "δεν ξέρεις να στήνεις την ομάδα" ή "σιγά τους παίκτες που είχες" (αν και δεν ήταν μόνο αυτοί που αναφέρονται), αλλά η αίσθηση που έχω είναι αυτή: Κατα την γνώμη μου στην προσπάθεια να πετύχει το κάτι παραπάνω στο ρεαλισμό το FM έχασε την ουσία του θέματος. Πρέπει να το κοιτάξουν αυτό.

Υ.Γ. Επίσης όποιος κοιτάει το potential ability παικτών μέσω editor ή άλλων tools -για εμένα- δεν παίζει στα σοβαρά το παιχνίδι. No offense...

Link to comment
Share on other sites

Τον Νικοπολιδη οντως πρεπει να τον εχει μεσα στους 10 καλυτερους τερματοφυλακες και απορω γιατι δεν τον εχει.

Cech, Buffon, Casillas, Lloris, Riou, Ustari, Ochoa, Αkinfeev, Frey, Malafeev, Storari, Coppola, Amelia, Asenjo..

Ε όχι και στους δέκα καλύτερους τον Αγαλματίδη τώρα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Candy αν εξαιρέσεις Cech, Casillas, Buffon οι άλλοι δεν μου λένε κάτι in real life.:rolleyes:

Όσο γι' αυτά που λες για το game, συμφωνώ αν και έχουν χιλιο-ειπωθεί σε φόρουμς εδώ και χρόνια.

Εγώ για παράδειγμα, στην Σίτι είχα για επίθεση πάνω από μισή ντουζίνα επιθετικούς Αγκουέρο, Σαντα Κρουζ, Πογκρεπνιακ, Ρομπινιο, Αντου και και Τζο. Ε με τους καλύτερους physio είχα πάντα τρεις εκτός λόγω τραυματισμού. :wall:

Στο κέντρο έχω Βελόσο, Μουτίνιο, Χαμτσικ, Ινλερ, Ελανο, Ματιας Φερναντες, Γιουσούφ και Ντιέγκο και πάλι μονίμως τρεις είναι τραυματίες.

Από την άλλη η Αρσεναλ σε 2 χρόνια δεν έχουν χάσει παιχνίδι Αντεμαγιόρ, Σανιά, Ναρσι και Φαμπέργκας ffs!!!:wall:

Link to comment
Share on other sites

Candy αν εξαιρέσεις Cech, Casillas, Buffon οι άλλοι δεν μου λένε κάτι in real life.:rolleyes:

Δηλαδή θες να πείς ότι στην πραγματικότητα ο Αντώνης είναι καλύτερος π.χ. του Akinfeev ή του Amelia?

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω, θα πρότεινα να βλέπεις περισσότερο ξένα πρωταθλήματα στην tv.

Έχεις δει τον Ustari της Getafe? Mήπως θυμάσαι ποιά Εθνική ομάδα πήρε χρυσό μετάλλιο στο Πεκίνο; Τον είχες δει μέχρι τον τραυματισμό του, τι έκανε τότε;

O Storari της Milan είναι δηλαδή ας πούμε χειρότερος του Αντώνη;

O Marco Amelia που παίζει εθνική Ιταλίας είναι χειρότερος;

Δεν καταλαβαίνω πως αντιλαμβάνεσαι ότι ο Νικοπολίδης είναι καλύτερος όλων αυτών... :confused:

Πέρα του επιχειρήματος περί GK, με τα άλλα που λες συμφωνούμε προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλά η συζήτηση που κάνουμε σχετικά με τις κρίσεις των παικτών είναι καθαρά υποκειμενική και δεν πρόκειται να πείσει ο ένας τον άλλο.:upside:

.... Αλλά εγώ θα συνεχίσω γιατί έχει πλάκα να συζητάμε . αχαχα

Τι έχει κάνει ο Αμέλια που τον θεωρείς καλύτερο; Ούτε καν διεθνής δεν είναι... Αλλαγή του τεράστιου Μπουφόν παίζει το παλικάρι, κάτι σαν τον Χαλκια όταν ήταν και ο Νικοπολίδης διεθνής... Και που παίζει στην τεράστια Παλέρμο; :crazy:(BTW παρακολουθώ ξένο ποδόσφαιρο και Ιταλία, μιας και είναι tiffosi της Juve.)

Όταν κάθομαι να συγκρίνω το τι έχει πετύχει ο Νικοπολίδης στην καριέρα του με αυτά που έχει κάνει ο Αμέλια, μου έρχεται στο μυαλό το ρεφρέν από το τραγούδι του Τερλέγκα "Τι να μας πεις και εσύ γι την ζωή σου, μια νύκτα απ' την δική μου ολόκληρη η δική σου" (άλα τις λέμε.....:hehe:)

Βέβαια ο Αμέλια είναι Ιταλός και το παιχνίδι πουλάει στην Ιταλία, ενώ ο άλλος είναι Έλληνας και το όνειρό του είναι να γίνει κηπουρός στον δήμο Κηφισιάς. :jump:

Πρόσεξε δεν λέω ότι δεν αξίζει το 170. Αλλά όταν βάζεις στον Αμέλια 170 ή κάνεις τον Καμενι της Εσπανιόλ godlike, μην βάζεις στον Νικοπολίδη PA 150 στα 35 του. :computer:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πείς ότι στην πραγματικότητα ο Αντώνης είναι καλύτερος π.χ. του Akinfeev ή του Amelia?

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω, θα πρότεινα να βλέπεις περισσότερο ξένα πρωταθλήματα στην tv.

Έχεις δει τον Ustari της Getafe? Mήπως θυμάσαι ποιά Εθνική ομάδα πήρε χρυσό μετάλλιο στο Πεκίνο; Τον είχες δει μέχρι τον τραυματισμό του, τι έκανε τότε;

O Storari της Milan είναι δηλαδή ας πούμε χειρότερος του Αντώνη;

O Marco Amelia που παίζει εθνική Ιταλίας είναι χειρότερος;

Δεν καταλαβαίνω πως αντιλαμβάνεσαι ότι ο Νικοπολίδης είναι καλύτερος όλων αυτών... :confused:

Πέρα του επιχειρήματος περί GK, με τα άλλα που λες συμφωνούμε προφανώς.

Sorry κιολας ρε φιλε αλλα μηπως θυμασαι ποιος πηρε το Euro? Eπειδη αναφερεις τον Ustari.

Καλοι ειναι αυτοι που αναφερεις αλλα δεν βλεπω γιατι να ειναι καλυτεροι απο τον κηπουρο.

Eπισης μηπως μπορεις να μου εξηγησεις γιατι o Saja ειναι καλυτερος?

Link to comment
Share on other sites

το περσινο ηταν υπερβολικο με τους τραυματισμους! ειδικα πριν βγουν τα πατς που στο 9.03 φτιαχνουν λιγο τα πραγματα...

Τι συστημα παιζεις με ολους αυτους;;;

Βασικα το συτημα παίζει αναλόγως την έκδοση του παιχνιδιού.

----------FC---FC------------

-------------^---------------

------------AMC-------------

----------MC--MC------------

------------DMC--------------

--^----------------------^---

--DL----DC------DC----DR---

-------------GK---------------

Γρήγορο τεμπο, χωρίς πολλές καθυστερήσεις, σχετικά κοντά οι γραμμές μεταξύ τους και πολύ passing game.

Α και φυσικά Επιθετικά, με playmaker τα MC και AMC και την ομάδα να κλαδεύει στο ψαχνό. :jump:

Τα 2 MC και το AMC μαρκάρουν και δημιουργούν, γι' αυτό χρειάζομαι πολλούς όταν κουράζονται οι βασικοί. Ενώ τα 2 FC γυρνάνε πολλές φορές πίσω για να πάρουν μπάλα και να μαρκάρουν.

Link to comment
Share on other sites

@csaris:

Δεν θα ασχοληθώ με τον υπερεκτιμημένο κηπουρό, είναι προφανές πως τα λές αυτά γιατί είσαι Ολυμπιακός. Στοιχηματίζω ότι όταν ο Νικοπολίδης ήταν στον ΠΑΟ θα τον έκραζες. Εγώ αντιθέτως τον έκραζα πάντα, και όταν έπαιζε στην ομάδα μου και τώρα. Δεν έχω ξεχάσει πως τρέμαμε σε κάθε κόρνερ, πως κάναμε προσευχές σε κάθε "έξοδο" του και πως κάναμε τάμα στην Παναγιά αν δεν έτρωγε γκολ απο φάουλ.

Αλλά αν είναι αυτός μεγάλος GK τότε τι να πει κι ο Βάντσικ (για να μιλήσω για τερμοτοφύλακες που παίζανε στο Ελληνικό πρωτάθλημα).

Και στην τελική δεν έχει σημασία μόνο ποιός πήρε το euro, η συνολική εικόνα ενός ποδοσφαιριστή είναι αυτή που καθορίζει την ποιότητα του. Kαι στην τελική και ο Δέλλας έπαιζε στην ομάδα εκείνη. Μήπως ήταν υπεραμυντικός και δεν το κατάλαβα; Ο Καψής; Μήπως ο Χαριστέας; Αυτός μας έδωσε και την κούπα ουσιαστικα! Παιχταράς ε; Και ο Ρονάλντο που δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε στην πρεμιέρα ούτε στον τελικό; Άχρηστος; Δηλαδή ο Dasaev που δεν πήρε ποτέ μεγάλο τίτλο βάσει της λογικής σου, ήταν χάλιας; Sorry κιόλας αλλά τέτοιες υπεραπλουστεύσεις είναι για ποδοσφαιρική συζήτηση καφενείου.

Όσο για τον Ustari να σου θυμίσω ότι είναι 23 χρονών και όχι 38!

Όσο για τον Saja τι να πω; Δεν είπα εγώ ποτέ πως τα statistics των παικτών στο FM είναι πάντα ακριβή. Εμένα η ένσταση μου ήταν στο ότι θεωρείς τον Νικοπολίδη τόσο καλό που έπρεπε να είναι στο Top 10.

@kezm

Τι έχει κάνει ο Αμέλια που τον θεωρείς καλύτερο; Ούτε καν διεθνής δεν είναι... Αλλαγή του τεράστιου Μπουφόν παίζει το παλικάρι, κάτι σαν τον Χαλκια όταν ήταν και ο Νικοπολίδης διεθνής... Και που παίζει στην τεράστια Παλέρμο; (BTW παρακολουθώ ξένο ποδόσφαιρο και Ιταλία, μιας και είναι tiffosi της Juve.)

Όταν κάθομαι να συγκρίνω το τι έχει πετύχει ο Νικοπολίδης στην καριέρα του με αυτά που έχει κάνει ο Αμέλια, μου έρχεται στο μυαλό το ρεφρέν από το τραγούδι του Τερλέγκα "Τι να μας πεις και εσύ γι την ζωή σου, μια νύκτα απ' την δική μου ολόκληρη η δική σου" (άλα τις λέμε.....)

Τώρα για να καταλάβω, εξομειώνεις Νικοπολίδη με Buffon κατ'αντιστοιχία... και κράζεις τον Amelia και μάλιστα με το χαρακτηριστικό σχόλιο πως είναι αλλαγή του.. Buffon;

Δηλαδή κατά την άποψη σου κάποιος που είναι αλλαγή ενός εκ των καλύτερων GK στο κόσμο είναι κάτι αντίστοιχο με τον.. Χαλκιά;

Καλά... 'ντάξει δηλαδή εσύ στην ομάδα σου προτιμάς τον Αντώνη από τον Amelia; Και στο κάτω κάτω, καμιά σοβαρή ομάδα δεν έκανε πρόταση αγοράς ΠΟΤΕ για τον Νικοπολίδη; Ρε παιδιά δηλαδή ήμαρτον, ένας μέτριος gk είναι με καλά reflex. That's all!

EDIT: Eν πάσει περιπτώσει αν θεωρείτε τον Νικοπολίδη τόσο υπεργκολκήπερ είναι δικαιωμά σας. Και εμένα είναι δικαιωμά μου να τον θεωρώ ότι τον θεωρώ. Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβες Candy δεν τον συγκρίνω με τον Μπουφόν..... Δεν είπα κάτι τέτοιο!!!

Ο Μπουφόν είναι Βασικός της juve από τα 22 του (κοστίζοντας και 50 εκατομμύρια), έχει πάρει ένα UEFA με την Πάρμα, έχει πάρει του κόσμου τα πρωταθλήματα με Juve, έχει πάει με τελικούς CL και έχει ένα Μουντιάλ στην τροπαιοθήκη του. Γι' αυτό τον λόγο του έχουν ένα PA 194 και το αξίζει όσο λίγοι.

Εγώ λέω για τον Αμέλια (και τον κάθε μαϊντανό-πολλά υποσχόμενο παίκτη που μας πασσάρουν) ότι δεν μπορείς να κρίνεις τόσο αβίαστα με PC 170 ένα GK που δεν είναι διεθνής και που αγωνίζεται στα 26 του σε μια μικρομεσαία ομάδα της χώρας του, ενώ τον άλλον να τον απαξιώνεις με ένα ποταπό 150.

Αυτό που λές ότι "Δεν έχω ξεχάσει πως τρέμαμε σε κάθε κόρνερ, πως κάναμε προσευχές σε κάθε "έξοδο" του και πως κάναμε τάμα στην Παναγιά αν δεν έτρωγε γκολ απο φάουλ", μου θυμίζει εμάς τους γαύρους που κράζουμε τον Λέτο. :jump:

Τελικά ξέρεις τι διαπιστώνω; Ότι όσο περισσότερο κράζουμε έναν παίκτη που έφυγε τσάμπα και βερεσέ από την ομάδα μας για να πάει στον αντίπαλο, τόσο περισσότερο δείχνει πόσο μας τσούζει η απώλεια του.

Και στην τελική παραδέχεσαι (όπως και όλο μας) ότι έχει καλά ρεφλέξ, εγώ θα προσθέσω ότι είναι σταθερός, οργανώνει την άμυνα όσο λίγοι, έχει ικανοποιητικότατες εξόδους και αποφεύγει τα λάθη! Άρα ποιος ο λόγος να τον θεωρώ κακό και μέτριο :fist:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβες Candy δεν τον συγκρίνω με τον Μπουφόν..... Δεν είπα κάτι τέτοιο!!!

Ο Μπουφόν είναι Βασικός της juve από τα 22 του (κοστίζοντας και 50 εκατομμύρια), έχει πάρει ένα UEFA με την Πάρμα, έχει πάρει του κόσμου τα πρωταθλήματα με Juve, έχει πάει με τελικούς CL και έχει ένα Μουντιάλ στην τροπαιοθήκη του. Γι' αυτό τον λόγο του έχουν ένα PA 194 και το αξίζει όσο λίγοι.

Εγώ λέω για τον Αμέλια (και τον κάθε μαϊντανό-πολλά υποσχόμενο παίκτη που μας πασσάρουν) ότι δεν μπορείς να κρίνεις τόσο αβίαστα με PC 170 ένα GK που δεν είναι διεθνής και που αγωνίζεται στα 26 του σε μια μικρομεσαία ομάδα της χώρας του, ενώ τον άλλον να τον απαξιώνεις με ένα ποταπό 150.

Μα δεν είπα εγώ ότι ο Αmelia είναι ισάξιος του Buffon. Αλλά τώρα αμα είναι να συγκρίνουμε την βούρτσα με το.. άλλο ας την αφήσουμε την συζήτηση.

Και να σου πω και κάτι; Τα άπειρα γκολ που έχει φάει ο αντώνης και μένει άγαλμα τα ξέχασες; Και στον ΠΑΟ και σε ΟΣΦΠ και σε Εθνική. Το "Αγαλματίδης" γιατί λες ότι βγήκε; Για πλάκα;

Όσο για τον Amelia δεν έχει πάρει τίτλους γιατί στο ποδόσφαιρο υπάρχουν και οι συγκυρίες. Όταν στα U21 Euro έπαιρνε χρυσό και χάλκινo στα Summer Olympics παίζοντας εκπληκτικά; Δεν του έκατσε η μεγάλη μεταγραφή, αυτό τον κάνει κατώτερο του Αντώνη; Ελα ρε συ τώρα μιλάμε σοβαρά υποτίθεται.

Αυτό που λές ότι "Δεν έχω ξεχάσει πως τρέμαμε σε κάθε κόρνερ, πως κάναμε προσευχές σε κάθε "έξοδο" του και πως κάναμε τάμα στην Παναγιά αν δεν έτρωγε γκολ απο φάουλ", μου θυμίζει εμάς τους γαύρους που κράζουμε τον Λέτο. :jump:

Τελικά ξέρεις τι διαπιστώνω; Ότι όσο περισσότερο κράζουμε έναν παίκτη που έφυγε τσάμπα και βερεσέ από την ομάδα μας για να πάει στον αντίπαλο, τόσο περισσότερο δείχνει πόσο μας τσούζει η απώλεια του.

Μάλλον δεν διάβασες όλη την φράση. Εγώ δεν τον ήθελα ΠΟΤΕ στην ομάδα.

Και στην τελική παραδέχεσαι (όπως και όλο μας) ότι έχει καλά ρεφλέξ, εγώ θα προσθέσω ότι είναι σταθερός, οργανώνει την άμυνα όσο λίγοι, έχει ικανοποιητικότατες εξόδους και αποφεύγει τα λάθη! Άρα ποιος ο λόγος να τον θεωρώ κακό και μέτριο :fist:

Σταθερός ο Νικοπλίδης. Οκ το ακούσα κι αυτό. Ικανοποιητικότατες εξόδους; Οκ άμα σου κάνει σαν παίκτης εμένα δεν μου πέφτει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον Amelia δεν έχει πάρει τίτλους γιατί στο ποδόσφαιρο υπάρχουν και οι συγκυρίες. Όταν στα U21 Euro έπαιρνε χρυσό και χάλκινo στα Summer Olympics παίζοντας εκπληκτικά
Άντε και στα summer cup του Πανελληνίου :clap:

Οι φώτο που ακολουθούν είναι αφιερωμένες σε όλους του συν-λαμπίτες που λιώνουν και σε όσους θέλουν να ξεκινήσουν.

Μεταγραφές πρώτης χρονιάς

manchestercity3.th.jpg

Μεταγραφές δεύτερης χρονιάς

manchestercity4.th.jpg

Μεταγραφές τρίτης χρονιάς

manchestercity7.th.jpg

Η ομάδα την Τρίτη χρονιά

manchestercity8.th.jpg

Τα οικονομικά μας

manchestercity9.th.jpg

Επόμενοι στόχοι είναι Adler και Vargas... Να 'ναι καλά ο Σεΐχης και τα πετροδόλαρια ... :jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.