Jump to content



Football Manager 2010


d|smal

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Παίζω φανατικά FM από το 2001 (παλιές καλές εποχές Championship manager 01/02).

Τα σκάω κάθε χρόνο τέτοια περίοδο για να πάρω το game, ξέροντας ότι θα είναι μέσα στα bugs.

Κάθε χρόνο λοιπόν περιμένω 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού, να βγει το 1ο patch με τα fixes.

Έλα μου όμως που δεν τα λύνει όλα και έτσι αναγκάζομαι να περιμένω άλλους 2 μήνες για να βγάλουν και το 2ο patch.

Με άλλα λόγια πρέπει να περάσουν 4+ μήνες από την κυκλοφορία του, ώστε να παίξω χωρίς προβλήματα. :TD:

Αυτή την τακτική την κάνει τα τελευταία χρόνια η eidos και δεν λέει να βάλει μυαλό, και είμαι σίγουρος ότι θα την ακολουθήσουν και φέτος.

Άρα μαύρο από εμένα εφέτος, μήπως και βάλουν μυαλό οι κύριοι της eidos.:angry:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η eidos έχει σταματήσει να είναι ο Publisher της Sports Interactive από την εποχή που το όνομα έγινε από Championship manager σε Football manager. Πλέον η Sega είναι ο Publisher. Η ιστορία με τα patches είναι υπόθεση της Sports Interactive και συμφωνώ ότι έχει γίνει "σύστημα" αυτό που λες (εδώ και αρκετές εκδόσεις).

Υ.Γ. Παίκτης από το CM 97-98. ;)

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχα σωστός Candyman, Sports Interactive ήθελα να πω, αλλά η δύναμη της συνήθειας τι σου κάνει :shout:

Off-topic: Συμβαίνουν αυτά. Εγώ μέχρι να συνηθίσω να το λέω "FM" από "CM" μου πήρε τρεις σεζόν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Από πέρσι η SI με την κυκλοφορία του παιχνιδιού βγάζει και το 1ο patch

Ακολουθεί το 2ο μέσα Ιανουαρίου και αν χρειαστεί 3ο βγαίνει συνήθως τέλη Μαρτίου

Το ίδιο θα κάνει και φέτος σύμφωνα με δηλώσεις του Miles(Υπεύθυνος της SI)

Η καλύτερη περίοδος για αγορά κατ. εμε είναι τον Ιανουάριο μιας και θα έχει πέσει η τιμή του(πέρσυ το πήρα 29€) θα έχουν βγει logos, kits,facepacks κλπ και θα έχουν διορθωθεί κάποια bugs

Τώρα για το τούρκικο qucikstart είναι κάτι που το κέρδισαν οι γείτονες αυξάνοντας της πωλήσεις τους(δείτε το video της συνέντευξης του Miles).

To Ελληνικό quickstart κυκλοφορεί αύριο με την Sportday.

To demo το έπαιξα και είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το περσινό. Bugs έχουν αναφερθεί πολύ λίγα.

Συνεντευξη Miles(4 μέρη με υπότιτλους)

Fm2010 trailer

http://www.youtube.com/watch?v=BOZPbYH6Nt0&feature=related

Match Engine Video(Κερκίδες +οπαδοί +νέες κάμερες και κινούμενα δίχτυα)

Παρουσίαση του παιχνιδιού προχθές στην Αθήνα (Στην Θεσσαλονίκη θα γίνει μεθαύριο)

http://www.fmgreece.gr/index.php/columns/sigames-news/275-fm2010-presentation-athens-videos

Σημειώστε ότι αν αυξηθούν οι πωλήσεις(=ενεργοποιήσεις) κατά 2000 κομμάτια θα προστεθεί στο παιχνίδι η ελληνική γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό λίγο δύσκολο

Στο επόμενο φυσικά σαν local έκδοση για Ελλάδα(Δείτε την συνέντευξη το αναλύει)

Νομίζω ότι είναι εφικτός στόχος εδώ οι γείτονες αύξησαν τις πωλήσεις κατά 9500 κομμάτια

Link to comment
Share on other sites

Τούρκοι εδώ και 2-3 σειρές έχουν καταφέρει και "χώνουν" 3-4 τουρκικά ταλεντάκια που στην ουσία είναι φαντάσματα.

Από την άλλη, έχω να δω καλό Έλληνα παίκτη από το cm 01/02.:TD:

Link to comment
Share on other sites

Τούρκοι εδώ και 2-3 σειρές έχουν καταφέρει και "χώνουν" 3-4 τουρκικά ταλεντάκια που στην ουσία είναι φαντάσματα.

Από την άλλη, έχω να δω καλό Έλληνα παίκτη από το cm 01/02.:TD:

και για πες καποιον καλο ελληνα αυτη τη στιγμη.. ποιος ειναι ριγμενος?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το fmgreece φίλε blkik :fist: 'Όπως επίσης και τον head scout για την Ελλάδα.

Και να πω τα παραπονά μου εκεί θα αλλάξει κάτι; Δεν νομίζω.

Και 1000 άτομα να εκφράσουν το ίδιο παράπονο πάλι τίποτα δεν θα αλλάξει, γιατί παίζονται πολλά οικονομικά συμφέροντα από πίσω.

και για πες καποιον καλο ελληνα αυτη τη στιγμη.. ποιος ειναι ριγμενος?

Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Κατσουράνης, Κυργιάκος, Αβραάμ Παπαδόπουλος για αρχή.

Ο Νικοπολίδης πχ σε ποιο FM είχε σοβαρα stats; Αντίθετα οι Adler της Λεβερκούζεν, ο Λιορίς της Λιόν, ο Μανταντα της Μαρσειγ, ο Ακινφεφ της CSKA, ο γερο-Μαρκος της Παλμέιρας, ο Νοερ της Σαλκε, ο Κοραντινι της κατω-ασκολι, ο Ρογκειρο της Σαο Πάολο, ο Κουπε της Ατλέτικο Μαδριτης, ο Αμέλια της Παλέρμο, ο Καρσον της γουέστ μπρόμ, ο Ρουστού της Μπεσίκτας. και πολλοί άλλοι, είναι θεοί με potential ability 170+++

Ακόμα και ο Μαχο, ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΚ είχε καλύτερο ability απο τον Αντώνη:hmm:.

Θες να πάμε σε αμυντικούς; Ο Ραντού της Λάτσιο, ο Ζαπάτα της Ουντινέζε, ο Τσόρλουκα της Τοτεναμ, ο Κομπανι της Μαν σίτι, ο Ραντόι της Στεάουα, ο Σαντα κρόκε της Νάπολι, ο Φελίπε της ουντινέζε, ο Αλάια Ουσούφ της δυν. Κιέβο, ο Ναλδο της Βερντερ είναι υπερ-παίκτες και δικαιολογούν το 170++ pot ability, και είναι καλύτεροι από Κυργιάκο που είναι από τους υψηλόβαθμους Έλληνες με 150 παράδειγμα.

Ο Γκέκας βγαίνει πρώτος σκόρερ στην Γερμανία, αλλά όχι εκεί 145 γιατί είναι ο Γκέκας.

Αλλά ο Φαρφάν, ο Ποντόλσκι, ο Ντζέκο, ο Ντετζαγκά και ο Ροζεμπέργκ είναι godlike παίκτες, σύμφωνα με το παιχνίδι.

Θα έλεγα και για μέσους αλλά βαριέμαι να γράψω κι άλλα ονόματα, άσε που αρχίζω και γίνομαι κουραστικός έτσι.:sarcastic:

Δεν λέω ότι έχουμε σαν Ελλάδα υπερ-παίκτες. αλλά δεν μπορώ να βλέπω τον Κατσουράνη να τιμάται από την Μπενφίκα ως ο καλύτερος παίκτης της δίπλα σε αιμαρ, ρεγιες και αντού και εμείς να τον κρίνουμε με 160, ενώ από την άλλη τον Τουρκο-ελβετό Ινλέρ της Ουντινέζε με ένα απλόχερο 180. Ούτε ο γιάγια Τουρέ δεν έχει τόσο ΛΟΛ

ΥΓ Απαντήσεις του τύπου, ο Λιορίς είναι καλύτερος από τον Νικοπολίδη, ή ο Ραντου είναι καλύτερος από τον Κυργιάκο δεν έχουν νόημα γιατί άλλο θέλω να δείξω με αυτές τις συγκρίσεις και κάποια ονόματα μπήκαν ενδεικτικά.

Link to comment
Share on other sites

Νά κάνω μια ερώτηξη? Απο όλα αυτά τα μανατζεροπαιχνίδια ποιό είναι το καλύτερο? Σκεφτομαι να ξεκινήσω να παίζω πάλι μετα το 2003 αλλά έχω μείνει πίσω στις εξελίξεις. Για διαφωτίστε με σας παρακαλώ :D

Sorry for the hijack :p

Link to comment
Share on other sites

Νά κάνω μια ερώτηξη? Απο όλα αυτά τα μανατζεροπαιχνίδια ποιό είναι το καλύτερο? Σκεφτομαι να ξεκινήσω να παίζω πάλι μετα το 2003 αλλά έχω μείνει πίσω στις εξελίξεις. Για διαφωτίστε με σας παρακαλώ :D

Μετά το 2004 το καλύτερο είναι το Football Manager (βγαίνει κάθε χρόνο). Πριν το 2004 ήταν το Championship Manager που ήταν πάλι το ίδιο παιχνίδι, απλά άλλαξε η μητρική εταιρία και το όνομα. Football Manager λεγόταν επίσης (σύμπτωση :pleasantry: ) και το κορυφαίο στα 8μπιτα μέχρι τα μέσα του 80. Με άλλα λόγια, Football Manager 4ever :p

Link to comment
Share on other sites

Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Κατσουράνης, Κυργιάκος, Αβραάμ Παπαδόπουλος για αρχή.

Νταξ ο νικοπολιδας.... Ο Κατσουρανης με 160 ειναι μια χαρα, μιλαμε για το 09 παντα!! Ποιος Αβρααμ κ ποιος Τοροσοσιδης;;; 145-155 PA που εχουν ειναι μια χαρα!! Οι υπολοιποι που λες παιζουν σε πιο ανταγωνιστικα πρωταθληματα κ σε υψηλοτερο επιπεδο!! Λογικο μου φαινεται ο τσορλουκα που εκανε μεταγραφη 10εκ € στην τοτεναμ στα 20 να εχει πολυ παραπανω απο τον κυριακο που περισυ ηταν ελευθερος κ κατεληξε στην ΑΕΚ. Καποια τοτεναμ η καμια εβερτον δεν τον ηθελαν;;; η προτιμησε την αεκ απο αυτες;; αμ ο γκεκας;;; πρωτος σκορερ ηταν κ τον πηρε η λεβερκουζεν με 3μυρια, ενω τον Ντζεκο δεν νομιζω να τον εδινε ουτε με 15 η ομαδα του!! Ο ραντοι 155 εχει σιγα!! 175 εχει ο ινλερ κ το θεωρω υπερβολικο οπως κ το 180 στον μπαρετο αλλα δεν τους εχω δει αυτους τους παικτες να παιζουν!! Ο ομπερταν ειχε περυσι στην μπορντο 185, φετος ειναι στη μαντσεστερ!! Τωρα αυτο που επρεπε να σε ενοχλει ειναι οτι υπαρχουν 80 βραζιλιανοι 70 αργεντινοι κ γενικα καμια 500ρια πιτσιρικαδες στη λατινικη αμερικη που εχουν PA -9 που σημαινει απο 150 μεχρι 180 μεσα στο παιχνιδι, δηλαδη ελεος, κ παικτες που δεν εχουν παιξει ποτε οπως ο Galvan ο μεξικανος με το -10!

Γενικα υπαρχουν αρκετα λαθη-υπερβολες στα στατιστικα καποιων παικτων αλλα οχι στους ελληνες! Ενα Νινη εχουμε αντε κ τον κυριακο τον παπαδοπουλο κ τους εχουμε θεοποιησει..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.