Jump to content



Τσατίστηκα!


DarkSaga

Recommended Posts

πόσες φορές πρέπει να γράψω CloneCDγια να μου κλειδώσετε τo thread???

δεν την παλεύω.....

απαγορέυονται και εδώ οι συζητήσεις για την παράκαμψη του Copy Protection????

γουστάρω να κάνω κόπιες κάθε τι αυθεντικού σε CD που έχω προπληρώσει πνευματικά δικαιώματα έχει κανείς πρόβλημα με αυτό????

Αφορμή για τα νεύρα ένα Thread που μου κλείδωσαν στο αδερφό site PC.......gr

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε με απασχολεί καθόλου, όταν υπάρχουν μεγάλα και σοβαρά site με forum (πχ. www.cdfreaks.com) που ασχολούνται με backup μέσω clonecd, alchohol, blind etc. δεν έχει και πολύ νόημα το κλείδωμα των thread.

Μη μεταφέρεις τα νευρα σου εδώ διότι ούτε μεγάλο, ούτε σοβαρό και πόσο μάλλον αδελφό είναι το σχετικό site... :confused:

Link to comment
Share on other sites

ανακουφίστηκα!!!!

τώρα επι του πρακτέου!

Ιron Maiden-Dance Of Death!

ωραίο το ακούσαμε το χαρήκαμε τώρα να του κόψουμε μια κόπια!

μη λειώσει το γνήσιο....

έχει το μαμη...νο ένα προγραμματάκι μαζι με τα tracks που ενημερώνει το media player και ανοίγει κάθε φορά player αυτόνομο ta tracks apo explorer δε φαίνονται!

τα κατέβασα στο σκληρό με το NERO αλλά δεν είμαι χαρούμενος....

θέλω να το γράψω ΌΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!! ΕΙΝΑΙ!

γίνεται?

έχει πετύχει κανείς κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε γνωρίζω το συγκεκριμένο δισκάκι τι προστασία περιέχει θα σε γελάσω. Κατέβασε το ClonyXXL και δες αν το αναγνωρίζει. Με το nero δε θα πετύχεις πολλά, δε κάνει για τέτοιες δουλειές. Βάλε το clonecd και από το menu tools, settings, auto insert notification απενεργοποίησε το. Οι περισσότερες προστασίες audio εκμεταλλευονται το autoplay των windows για να "μπερδεψουν" το drive οτι ο δίσκος είναι data. Όταν πας να το αντιγράψεις, έχε ήδη το clonecd ανοικτό ώστε να μην είναι ενεργό το autoplay. Μεγάλο ρόλο παίζει και το reader, άλλα διαβάζουν άψογα και άλλα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το ClonnyXXL ρωτάει αν είναι τα contents εγκατεστημένα απαντάω ναι,ανοιγω,κλεινώ και συνεχίζω!

Νο προβλεμ found και ανοίγω το CloneCD και ουπς αφού το διαβάσει όλο.....

γραφει γραφει μπαμ!

Link to comment
Share on other sites

με ρώτησε το ClonyXXL κατα το SCAN

"φίλε έχεις εγκαταστήσει τα περιεχόμενα του σιντιου????"

ναι απάντησα!

"ααααα τότε άνοιξε και κλείσε την εφαρμογή που εγκατέστησες χωριε να με κλείσεις"

ανοίγω κλείνω και κάνω continue

δεν βρίσκει προβλημα η κλείδωμα

διαβάζει το cd ok! το CloneCD με παραμέτρους clonyxxl

και κατά την εγγραφή πάντα κάτι στραβώνει!

τι φταίει?

...- --.. -...-. --.-- .---- ....-.- ... .---. --. .---

μπιπ μπιιιπ μιιιιιιπ

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε αρνητικά στην ερώτηση στο clony, αυτό κυρίως είναι για κλείδωμα securom που είναι data. ’νοιξε πρώτα το clonecd και μετά βάλε το δίσκο μέσα. Τι μηνύματα λάθους εμφανίζει; Ποιό reader χρησιμοποιείς; Μπορεί να είναι τελείως ακατάλληλο για ανάγνωση protected audio.

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ απλό

εγκαθιστάς το clone cd v4.0

βαζεις το cd στο ρομ και τρεχεις το clonecd . ενοοείτε ότι κλείνεις όλα τα προγράμματα που έχουν ανοίξει κατά την είσοδο του σιντιού.

τρέχεις την εφαρμογή. επιλέγεις αντιγραφή σιντί και πατάς οκ συνέχια αλλά εκεί που σε ρωτάει για τον τύπο βάζεις cd δεδωμένων.(SOS)

επιλέγεις on the fly και πατάς οκ ορίζεις λίγο χαμηλή ταχύτητα και είσαι άπαιχτος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.