Jump to content



What Case ???...


flash_st

Recommended Posts

Καλησπερα...

Βλεποντας εδω μεσα ολα τα cases που εχετε "εξελιξει" δεν μπορεσα και κολλησα και εγω το μικροβιο...και εχω καποιες ερωτησεις να κανω σε εσας που γνωριζεται

Ψαχνω για ενα κουτακι καλο, μαυρο, που να εχει 5-6 εσωτερικα φατνια για δισκους (3,5') με 1-2 8μμ ανεμιστηρες για ψυξη και 4 5,25'' για cd drives...θα ηθελα πολυ να υπαρχει και καπακι στα 5,25 γιατι δεν θα ηθελα να βαψω τα drives μου...

Ακομα θα ηθελα να εχει αρκετο χωρο για 4 8μμ ανεμιστηρες τουλαχιστον και για λαμπες + others...ακομα και για 2ο τροφοδοτικο...(αυτο ειναι ακομα σε πολυ σκεψη και πιθανον να μην γινει)

Θα ηθελα να μου προτινεται κατι με αυτα τα specs, φυσικα να το βρισκω σε ελλαδα και αν υπαρχει κανενα site να το δω και να το θαυμασω...;-)

Ευχαριστω πολυ για οποιες απαντησεις και αν τελικα το ξεκινησω το project θα βαλω και photos να δειτε...εχω πολλες φιλοδοξιες να γινει πολυ καλο

υ.γ για psu γυρω στα 450-500W τι μου προτεινετε??

υ.γ2 εχω ακουσει οτι τα τροφοδοτικα για τις λαμπες (μετασχηματιστες) κανουν διαφορες παρεμβολες και τετοια...ισχυει κατι τετοιο και αν ναι τι μπορει να συμβει και πως θα το διορθωσω?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με antonisk και εγώ το ιδιο έχω. Αν θες να βαλεις νερο καποτε και το θες απαραίτητα μεσα στο κουτι καλυτερα να πάρεις κανα chieftek full απο το πλαισιο που ειναι αριστο σε τιμη-αποδοση .Εμφανισιακά ειναι ιδιο με το antec χωρίς το τζάμι..

Αν Θες απαραίτητα 2ο τροφοδοτικό παρε full tower.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...lian-li ειναι το κουτι που εχω τωρα και δεν μου παει η καρδια να το κοψω και να το φτιαξω...για αυτο θελω ενα ακριβως για αυτον τον σκοπο...ωστε αν δεν μου αρεσει να εχω και το lian-li σε καβατζα...:-P

τι τιμη παιζει γενικα το antec και το chieftek???

υ.γ για τα υστερογραφα μου εχετε να μου πειτε τιποτα???

Link to comment
Share on other sites

το antec ειναι γύρω στα 90-100 με φπα.

To chieftec ειναι στα 90 χωρις ΦΠΑ αλλά περιλαμβάνει και ενα καλο τροφοδοτικο (Νoμίζω 360W) που μπορείς να πουλησεις καμια 30ρα χαλαρα..

To antec εχει παράθυρο plexi , το chiefteck εχει και αυτό σαν εξτρα όμως (+30e).

Το antec ειναι super midi το chieftec ειναι full.

το antec ειναι σκέτο το chieftech ειναι με PSU.

Εμφανισιακά ειναι σχεδόν ολοιδια (αν εξερέσεις την διαφορά μεγέθους)...

Στο πλαισιο στην καλαμαρια πηρε το μάτι μου ενα midi chieftek που ειναι ολοιδιο με το antec χωρις το plexi αλλα πιο φτηνο .. Αυτα

παντως όπως ειπα αν θες 2ο τροφοδοτικό (μεσα στο κουτι) το Full ειναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

εχω το plus view και ειναι αριστο τα λεφτα τα ξανα δινω για αυτο το Case ανετα και το προτινω σε ολους παρα πολυ ανετο αρκετα μεγαλο αααααα η διαφορα με αυτα απο το πλαισιο ειναι οτι το antec εχει 4 φαν μεσα του πλαισιου 0 fan οποτε συμφερει antec

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται τι θέλεις να στήσεις και αν θές να κάνεις o/c.

Γενικά όπως εχουν γίνει τα πράγματα καλο ειναι να έχεις κανα 400W . Καλά ειναι τα antec τα enermax (ειναι και τελειως αθόρυβα και τα δυο) αλλά και τα helrochi ή hec που ειναι λίγο πιο θορυβόδη αλλά και πιο φτηνά ...

Αν δεν καίγεσαι για το plexi πολύ καλη φάση ειναι το antec 1080AMG που ουσιαστικά ειναι ίδιο με το antec που λέμε παραπάνω χωρις τζάμι και περιλαμβάνει το πολύ καλο τροφοδοτικο antec truepower 430W

http://www.entercom.gr/products/plus1080.html

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια δεν βρισκω πουθενα το κουτακι της antec με το plexi...ρωτησα στον πουλιαδη και στο ram shop και δεν υπαρχει πουθενα...εχω παρει ολα τα πραγματα και δεν εχω κουτι να τα βαλω μεσα...:-(

υ.γ τελικα για τροφοδοτικο πηρα το truecontrol 550 της antec...:-)

Link to comment
Share on other sites

alex...sorry τοτε...σε παρεξηγησα...

perlepes... πηγα σημερα το μεσημερι στο ram-shop και δεν το ειχανε...ειχε τελειωσει...και μου ειπανε οτι θα το εχουν απο το τελος της αλλης βδομαδας...περιπου τοσο μου ειπε και ο πουλιαδης...

γαμωτο...εχω κ@υλωσει να το φτιαξω και τωρα περιμενω απραγος!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.