Jump to content



ATI Eyefinity Thread


Recommended Posts

Δεν το έκανε απο την αρχή, όσο περνάει ο καιρός το κάνει και πιο συχνά απο 1 φορα στισ 3 μέρες τώρα το κάνει κάθε 3 ώρες

Δεν ξέρω απο που να βρω και πως να αλλάξω το firmware

εχεις αλλαξει κατι στο pc σου ?

drivers εχεις αλλαξει ?

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που βγαινουν βαζω τους τελευταιους drivers αλλα δεν λυνεται το προβλημα

αλλο firmware αλλο drivers η μεσα στους drivers ειναι και το firmware?

δισκο αλλαξα

update firm είναι διαφορετική διαδικασία!

Για βάλε τους 10.5 catalyst... και πες μου!

Να ψόφησε η καρτουλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

χρονια πολλα και καλη χρονια.

ειμαι κατοχος 2 οθονων samsung t260 hd(και παω για 3η!!!!)εχω ενα προβληματακι οσον αφορα τα χρωματα των οθονων.σιγουρα θα σας εχει παρουσιαστει οιποιος εχει ασχοληθει με eyefinity.

πως στο καλο της ρυθμιζουμε να ειναι ολοιδες στα χρωματα και στην αντιθεση?(η τουλαχιστον οσο το δυνατον καλυτερα...)προσπαθησα να το κανω μεσα απο το catalyst 10.9 αλλα τα εκανα σκατα...υπαρχει κανενας αλλος τροπος??:nothing:

οι οθονες ειναι αυτες:

οθόνη LCD 26 ιντσών T Model - T260 - Παλαιότερα μοντέλα - Οθόνες | SAMSUNG

Link to comment
Share on other sites

οι οθονες ειναι στις ιδιες ακριβως ρυθμισεις οπο το μενου της οθονης.εχοντας σαν φοντο μια γκρι φωτο και στις 2 ,φενεται σαν να "καφετιζει" η μια και η αλλη προς το μπλε.(καπως ετσι δλδ για να σου δωσω να καταλαβεις).υπαρχει καποιο προγραμμα για καλιμπραρισμα των οθονων??η τελικα πρεπει να γινει χειροκινητα???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε με λιγο γιατι εχω μπερδευτει...

εχω την 5870 1 GB.εχω συνδεσει τις δυο οθονες μου στην HDMI και DVI θυρα της καρτας.οι ερωτησεις ειναι οι εξης:

1)η τριτη οθονη θα συνδεθει αναγκαστικα στο display port?

2)active adaptor dp to HDMI μπορω να συνδεσω??υπαρχει?

3)ελλαδα υπαρχει κατι τετοιο??? η πρεπει να παραγγειλω απο εξωτερικο?(ασε που δεν ξερω και πολλα απο αυτα..)αλλιως που θα μπορουσα να βρω?

σας ζαλισα ε?:hang3:

thanx εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Ειχε το ε σοπ παρε τηλ μηπως ξαναφερουν,

αλλιως απο [ame=http://www.amazon.co.uk/Sapphire-44000-02-40R-Active-Display-Cable/dp/B00433C5Y4]εξω[/ame]

Υποστηριζει μεχρι 1920χ1200 ανα οθονη, αν εχεις οθονες με μεγαλυτερη αναλυση θα πρεπει να παρεις τον αλλον με το [ame=http://www.amazon.co.uk/Dell-BizLink-DisplayPort-Adapter-Powered/dp/B003XYBA72/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1294007036&sr=1-2]usb[/ame].

Link to comment
Share on other sites

anarxos αυτο που εχει το e-shop ειναι passive και οχι active.δεν θα επρεπε να παρω active???οι οθονες πανε μεχρι 1920x1200 αναλυση.απο οτι εχω διαβασει, νομιζω οτι χρειαζεται active λογω ρευματος....

SAPPHIRE ACTIVE DISPLAY PORT TO SINGLE-LINK DVI FEMALE CABLE

και δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.