Jump to content



ATI Eyefinity Thread


Recommended Posts

@zpaf ριξε και μια φωτο τον λογαριασμο της ΔΕΗ :p

Μια χαρα ειναι αρκει να μην παιζω παιχνιδια. :hehe:

Power consumption at idle is fantastic, only taking 20 watts. This rises to around 189 watts when gaming, and Furmark pushes it to 257 watts

Asus HD6970 Direct CU II Review – the ultimate 6970 ? | KitGuru

Παιδια εγω που εχω ετοιμες τις οθονες(2χU2311+1χU2405) και δεν εχω καμια καρτα για ef τι προτεινετε? Καποια καλη single ή καποιες πιο φθηνες σε CF?

Asus P6T , Intel i7 920 @ 4.00 , 6gb ram και ενα 800 psu HIPER δεν θυμαμαι μοντελο!

Με την Asus P6T και δυο καρτες θα ειναι τοστ οι καρτουλες και οι θερμοκρασιες ψηλα οποτε ...

Sapphire 6990 (PCI-Express, GDDR5, 4GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

@Simacom 2x6950 η 1x6970 η 2x2970 η 6990 αναλογα τα λ7 που διαθετεις...η πιο συμφαιρουσα λυση για μενα ειναι 2χ6950

@ζπαφ ριξε καμια φοτο με τις καρτες μεσα στο tower xD

Μια χαρα ειναι αρκει να μην παιζω παιχνιδια. :hehe:

Power consumption at idle is fantastic, only taking 20 watts. This rises to around 189 watts when gaming, and Furmark pushes it to 257 watts

Asus HD6970 Direct CU II Review – the ultimate 6970 ? | KitGuru

Με την Asus P6T και δυο καρτες θα ειναι τοστ οι καρτουλες και οι θερμοκρασιες ψηλα οποτε ...

Sapphire 6990 (PCI-Express, GDDR5, 4GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Βρε παιδια λιγο ακριβοι μου βγηκατε!!!!!!:wall:

Με μια 6950 2gb θα ειναι πολυ χαλια???

or 2x6870??

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι αρκει να μην παιζω παιχνιδια. :hehe:

Power consumption at idle is fantastic, only taking 20 watts. This rises to around 189 watts when gaming, and Furmark pushes it to 257 watts

Asus HD6970 Direct CU II Review – the ultimate 6970 ? | KitGuru

Με την Asus P6T και δυο καρτες θα ειναι τοστ οι καρτουλες και οι θερμοκρασιες ψηλα οποτε ...

Sapphire 6990 (PCI-Express, GDDR5, 4GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

θα ειναι πολυ κοντα εννοεις???

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια λιγο ακριβοι μου βγηκατε!!!!!!:wall:

Με μια 6950 2gb θα ειναι πολυ χαλια???

or 2x6870??

Τις 6870 ξεχνατες για eyefinity λογω του 1gb ram.

Τωρα αν κανεις συμβιβασμους στα φιλτρα των παιχνιδων βαζεις μια 6950 και αν δεις οτι θες παραπανω παιρνεις μια δευτερη.

Ολα εξαρτωνται απο τα παιχνιδια που παιζεις.

θα ειναι πολυ κοντα εννοεις???

Yeap :D

dscn08081.jpg

Έγινε επεξεργασία από zpaf
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για μια καλη καρτα γραφικων που να υποστιριζει τις οθονες μου (βλεπε υπογραφη) επειδη θελω να βγαλω αυτην που εχω τωρα... ποια λετε να αξιζει και να την σηκωνει το τροφοδοτικο μου :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ολο το θεμα EF με ενδιαφερει κατα κυριο λογο για το FSX,XPLANE. Απο κει και περα παιζω πολυ Bad company 2 αλλα δεν με βολευει πολυ με τις 3 οθονες και θα παιζει μαλλον σε μια.

Παντως χρειαζομαι 2gb 6950 τουλαχιστον οπως καταλαβα!

Και ποια προτεινετε και να γινετε unlock?

Έγινε επεξεργασία από Simacom
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να παιζει το Grid σε eyefinity να μας πει και μας πως γινεται.

Το εκανα εγκατασταση μεσω steam και στο menu για τα γραφικα παει μεχρι 1280x1024.

Ουτε καν σε μια οθονη δεν μπορω να το παιξω 1920x1080. :D

edit

solved

1) Look for your hardware_settings_restrictions.xml file in your 'system' folder (default: C:\Steam\steamapps\common\grid\system\), and make a backup of it first.

2) Then go ahead and open the file with Notepad. Scroll down to the bottom and you'll see these lines:

<data>

<res mem="270" maxWidth="1280" />

</data>

I think Codemasters have limited the resolutions to anyone with less than 270Mb of VRam to 1280 pixels horizontally. All you have to do is change it to:

<data>

<res mem="270" maxWidth="1680" />

</data>

Steam Users' Forums - View Single Post - 1280 x 1024 my max res on grid?

Στην δικη μου περιπτωση εβαλα 5760 και voilaaa

Έγινε επεξεργασία από zpaf
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ολο το θεμα EF με ενδιαφερει κατα κυριο λογο για το FSX,XPLANE. Απο κει και περα παιζω πολυ Bad company 2 αλλα δεν με βολευει πολυ με τις 3 οθονες και θα παιζει μαλλον σε μια.

Παντως χρειαζομαι 2gb 6950 τουλαχιστον οπως καταλαβα!

Και ποια προτεινετε και να γινετε unlock?

Για προτεινετε καποια βρε παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ψαχνωντας να βρω τα ορια απο καθε 6970 χωριστα ειπα να παιξω dirt2,f1 2010 με την μια μονο καρτουλα πανω στα 5760x1080.

Επαιξα καμμια ωρα και τα δυο αυτα παιχνιδια και συνεχεια κοιταζα το κουτι διπλα γιατι παρολο που τα καρε ηταν τα μισα (παντα κατω απο 60) διαφορα στο gameplay δεν ειχα.

Ρε μπας και εκανα τσαμπα crossfire ; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.