Jump to content



ATI Eyefinity Thread


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας & Χρόνια πολλά!

Ετοιμάζομαι να κάνω μια -μεγάλη- ανακαίνηση στο Gaming Room!

Σύντομα θα αγοραστούν 3 απο αυτές τις οθόνες --> U2312HM

Έχω σκοπό για 6x eyefinity, αρχικά όμως θα παραγγείλω μόνο 3 απο αυτές.

Αυτό που θέλω από εσάς είναι μια βοήθεια για το που θα κινηθώ στην κάρτα γραφικών..

Σκεφτόμουν για τις ΑΤΙ eyefinity edition με 6 display ports. Θα άξιζε τον κόπο; Με το x-fire πιστεύετε θα έχω προβλήματα με το eyefinity;

Τι είναι καλύτερο; Εφόσον θα τα σκάσω που θα τα σκάσω δε θα θελά για 50-100 ευρώ να πάρω κάτι λιγότερα καλό.

Ακούω τις προτάσεις σας για Video Cards και γενικα με το Setup!

Link to comment
Share on other sites

Μαν το hexafinity που θες δεν το προτινω γιατι θα πεφτουν τα οριζοντια καδρα μες στη μουρη σου.

Θα σου προτινα 3 μονιτορ με μια 7970 αν δεν σε ικανοποιει χτυπας και μια 2η. Ή χτυπας τα μονιτορ, περιμενεις ενα μηνα και τσιμπας 2χ680 που θα καταστρεφουν.

Link to comment
Share on other sites

Μαν το hexafinity που θες δεν το προτινω γιατι θα πεφτουν τα οριζοντια καδρα μες στη μουρη σου.

Θα σου προτινα 3 μονιτορ με μια 7970 αν δεν σε ικανοποιει χτυπας και μια 2η. Ή χτυπας τα μονιτορ, περιμενεις ενα μηνα και τσιμπας 2χ680 που θα καταστρεφουν.

Ενα μηνα?

Παλι 2 καρτες για Surround?

Εγω θα σου ελεγα να πας για 5Χ1 αν εχεις ψηθει.

Για καρτες τωρα.....Αναλογα τα games που παιζεις.....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Πράγματι το 5Χ1 είναι πολύ όμορφο, όπως το έχει κάνει κ ο φίλος παραπάνω.

Όπως είπα θα πάω πρώτα για τις 3 οθόνες και βλέπουμε. Πάντως για αργότερα, εαν θέλω τελικά να πάω σε 3Χ2 με ΜΟΝΟ 1 κάρτα γραφικών, τι επιλογές έχω για Video Card με 6 εξόδους;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ας πούμε ότι έχω το παρακάτω Setup:

post-12695-1416075724,4573_thumb.jpg

Πως μπορώ να βάλω στην μεσαία οθόνη μπάρες ώστε να μην υπάρχει αυτή η διαφορά στα κάδρα;

Δηλαδή εάν έχω σε σειρά 3 οθόνες: 23 + 27 + 23, η 27αρα να προσαρμόζεται ώστε να κρατάει τις ίδιες γραμμές με τις άλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ας πούμε ότι έχω το παρακάτω Setup:

[ATTACH]47531[/ATTACH]

Πως μπορώ να βάλω στην μεσαία οθόνη μπάρες ώστε να μην υπάρχει αυτή η διαφορά στα κάδρα;

Δηλαδή εάν έχω σε σειρά 3 οθόνες: 23 + 27 + 23, η 27αρα να προσαρμόζεται ώστε να κρατάει τις ίδιες γραμμές με τις άλλες 2.

Δεν νομιζω να γινεται αυτο που λες... Επειδη το εχω κανει αυτο το setup δεν ειναι και οτι καλυτερο, καλυτερα να εχεις 3 ιδια μονιτορ.

Link to comment
Share on other sites

Το 1996 πήρα την πρώτη μου κάρτα γραφικών μία ati all in wonder μετά τα υπόλοιπα χρόνια αναλώθηκα με 3dfx voodoo 2, mx2, mx4, 6600gt, 7600gt, 7800gtx sli, 7950gtx quad sli, 8800gtx sli, gtx260, gtx295, gtx470 sli ήρθε η ώρα μετά από 15χρόνια να δώ το άπειρο με τα μάτια μου... :tomato:

η φώτο αναδικνύει και το καλλιγραμμο κατοικίδιο λίγο πριν το κεμπάπ :whip:

......:hang3:......

P1039_30-10-11.jpg

αργότερα θα παρουσιαστεί και το σύστημα γιατί περιμένω κάτι κομματάκια ακόμη και το κουτί γιατί είναι όλα κάπως χύμα ανακατεμένα με τις κούτες της μετακόμισης...

θεέ πες μου που έχεις κρεοπωλείο , όση ώρα μου ετοιμάζεις τις μοσχαρίσιες , τα παιδάκια κα το κιμά να παίζουμε κανά battlefield 3 :dance3::):p

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα τρέχει εδώ;

Δεν καταλαβαίνω γιατι στην πρώτη στήλη λεεί 6990+6970 Trifire και στην άλλη 6990+6970 Crossfire, που το χάνω;

Τελικά έχουμε 2 ή 3 ΑΤΙ στο αριστερο τεστ;

Έγινε επεξεργασία από george-gp
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τώρα κάτι άλλο? πως να τα συνδέσω τα μόνιτορ γιατί τα 2 DVI στην πάνω κάρτα γραφικών δουλέυουν στην άλλη κάτω δεν δουλεύουν και δεν έχω κανένα αντάπτορα και ούτε πρόκειτε να βρώ! τσέκαρα για mini DP-DP έχουν αλλά μετά δεν έχουν καλώδιο DP. Μέτα έχουν DVI αλλά δεν μπορώ να βρω mini DP-DVI!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.