Jump to content



ATI Eyefinity Thread


Recommended Posts

Λοιπόν έβαλα το widescreen fixer για το mass efect 2 και τα έχω βάλει όλα στα auto για resolution ratio κτλ.π.

αλλά μερικες φορές τα γραφικά είναι κομμένα

και αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι το mouse αλλού δείχνει αλλού πατάς για click πως το φτιάχνουμε αυτό?

επίσης μπορεί το widescreen fixer να λειτουργήσει για την DOTA 2 και για το Heroes of newerth (δεν είναι στην λίστα)

επίσης τώρα κατεβάζω και το MW3 να δώ και εκεί τι γίνεται και πως λειτουργεί και άμα θα έχουμε τα ίδια.

edit: απαντήθικα

τελικά το HoN δεν λειτουργεί και κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει

για την Dota είναι Beta ακόμα κανείς δεν ξέρει αλλά επειδή είδα αυτό.

http://widescreengamingforum.com/dr/dota-2/en

και κάτω έχει εικόνες (και λέω μην υπάρχει κανένας τρόπος)

αλλά υποτίθεται όχι.

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα το widescreen fixer για το mass efect 2 και τα έχω βάλει όλα στα auto για resolution ratio κτλ.π.

αλλά μερικες φορές τα γραφικά είναι κομμένα

και αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι το mouse αλλού δείχνει αλλού πατάς για click πως το φτιάχνουμε αυτό?

επίσης μπορεί το widescreen fixer να λειτουργήσει για την DOTA 2 και για το Heroes of newerth (δεν είναι στην λίστα)

επίσης τώρα κατεβάζω και το MW3 να δώ και εκεί τι γίνεται και πως λειτουργεί και άμα θα έχουμε τα ίδια.

edit: απαντήθικα

τελικά το HoN δεν λειτουργεί και κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει

για την Dota είναι Beta ακόμα κανείς δεν ξέρει αλλά επειδή είδα αυτό.

Dota 2 | Widescreen Gaming Forum

και κάτω έχει εικόνες (και λέω μην υπάρχει κανένας τρόπος)

αλλά υποτίθεται όχι.

Πρεπει να ζουμαρεις με το sniper rifle μια και μετα ερχεται στα ισα του! Γενικα οτι δεν παιζει σε eyefinity out of the box uninstall και δρομο!:whip:

Σε Portrait δεν μου παιζει για καποιο λογο, κρασαρει.

Το MW3 παιζει κομπλε με το fixer παντως!

Link to comment
Share on other sites

Kλαιν διαφορα εχει με τις δικες μου γριουλες!

Παντα σε 5760χ1080 (αυτος εχει κανει κ Bezel correction) 4χΑΑ και ultra preset.

F1 2011 AVG 88fps vs 92fps

Dirt 3 AVG 72fps vs 82fps

59192111.jpg

By chrisnatural at 2012-03-24

dirt3e.jpg

By chrisnatural at 2012-03-24

Έγινε επεξεργασία από csaris
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα το widescreen fixer για το mass efect 2 και τα έχω βάλει όλα στα auto για resolution ratio κτλ.π.

αλλά μερικες φορές τα γραφικά είναι κομμένα

και αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι το mouse αλλού δείχνει αλλού πατάς για click πως το φτιάχνουμε αυτό?

επίσης μπορεί το widescreen fixer να λειτουργήσει για την DOTA 2 και για το Heroes of newerth (δεν είναι στην λίστα)

επίσης τώρα κατεβάζω και το MW3 να δώ και εκεί τι γίνεται και πως λειτουργεί και άμα θα έχουμε τα ίδια.

edit: απαντήθικα

τελικά το HoN δεν λειτουργεί και κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει

για την Dota είναι Beta ακόμα κανείς δεν ξέρει αλλά επειδή είδα αυτό.

Dota 2 | Widescreen Gaming Forum

και κάτω έχει εικόνες (και λέω μην υπάρχει κανένας τρόπος)

αλλά υποτίθεται όχι.

Για το dota 2 δεν έχει και πολύ νόημα, έπαιξα μια φορά και μου βγήκε το λάδι να κοιτάω τερμα δεξια για τα items και τερμα αριστερα για το χάρτη. Τέτοιου είδους παιχνίδια ειναι για 1 οθόνη, όπως και παιχνίδια στρατηγικής.

Το MW3 παίζει μια χαρά.

Απο τελευταία παιχνίδια σε eyefinity παίζει το Syndicate χωρίς fix και το Reckoning (με fix). To TERA παίζει επίσης μια χαρά.

Βρήκα κατι που δε το ήξερα. Οταν καποιο παιχνίδι δε παίζει σε eyefinity καλα και θέλουμε να το βάλουμε/δούμε σε 1 οθόνη, πατάμε Windows Key+P, επιλέγουμε Projector only και μας το γυρίζει σε μια οθόνη μόνο χωρίς αλλαγές σε προφίλ κλπ ;)

Link to comment
Share on other sites

άμα μου πείς και πως έπαιξες DOTA 2 σε eyefinity πολύ θα μου άρεσε.

Οσο για το windows key + p πολύ καλό δεν το ήξερα αλλά δεν "λειτουργεί"

οι οθόνες είναι σε dublicate και όταν πατάω projector δεν αλλάζει και πάλι dublicate είναι

και ούτε τα παιχνίδια φυσικά αλλάζουν.

Το κακό με την Dota είναι ότι είναι σε 1920x1200 και μου το βγάζει και στις 3 οθόνες 1920χ1200χ3 και δεν είναι ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Dota2 πήγα και έβαλα τη μέγιστη ανάλυση (6036χ1080 με bezel correction) και έπαιξα. Μήπως δεν έχεις ρυθμίσει σωστά το eyefinity? Το κολπο με το Windows+P το διάβασα σε διαφορετικά site και δουλευε σε όλους...

Εχεις βάλει τους τελευταίους drivers?

Link to comment
Share on other sites

Στο Dota2 πήγα και έβαλα τη μέγιστη ανάλυση (6036χ1080 με bezel correction) και έπαιξα. Μήπως δεν έχεις ρυθμίσει σωστά το eyefinity? Το κολπο με το Windows+P το διάβασα σε διαφορετικά site και δουλευε σε όλους...

Εχεις βάλει τους τελευταίους drivers?

Και μένα τώρα η ανάλυση είναι 6000χ1200 με Bezels αλλά μέσα από την DOTA 2 στα option->video δεν έχει αυτή την ανάλυση, μόνο 1920χ1200.

σε όλα τα άλλα Games πατάω full screen υπάρχει και η ανάλυση είναι όλα κομπλέ

μπορείς να το κάνεις ακόμα και τώρα?

μην κάνανε κανένα update η valve και το ακύρωσε για αυτό λέω

και στο internet δεν υπάρχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σημερα μετα απο προταση του [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] αλλαξα το fov στο BF3 γιατι με το 90αρι κατι δεν μου πηγαινε καλα.

Μιλαω παντα για αναλυση 3240x1920.

Λοιπον τα βηματα εχουν ως εξης :

Κατεβαζουμε το notepad++ απο εδω Notepad++ v6.1 - Current Version

Στον φακελο C:\Users\nonos\Documents\Battlefield 3\settings υπαρχει το αρχειο PROF_SAVE_profile οπου με δεξι κλικ επιλεγουμε edit with notepad++ και ερχομαστε σε αυτην εδω την εικονα.

bf2fov.png

Εγω μετα απο καποιες δοκιμες κατεληξα στο 120 οπου για αυτην την αναλυση ειναι ΛΟΥΚΟΥΜΙ. :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό TIP [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Μόνο 2 παρατιρήσεις

Το FOV in game δείχνει 60 σωστά? Δεν στο πάει στα 120.

Και άμα θες να το γυρίσεις πάλι στο Stock το αλλάζεις μέσο αυτού ή το πειράζεις από το Game?

Και δεν ξέω άμα είναι η ιδεά μου η χαρακτήρας όταν πατάς το Shift τρέχει σαν τον Flash?

Ναι ingame στο δειχνει 60.

Δεν το δοκιμασα αλλα λογικα το γυριζεις με τον ιδιο τροπο.

Flash?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ingame στο δειχνει 60.

Δεν το δοκιμασα αλλα λογικα το γυριζεις με τον ιδιο τροπο.

Flash?

Τα δοκίμασα για αυτό έκανα EDIT το Post

Flash εννοώ τον Flash

flash4.jpg

σου δίνει την εντύπωση ότι τρέχεις πολύ γρήγορα ενώ πας κανονικά σαν όλους τους άλλους με FOV 120

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.