Jump to content



ATI Eyefinity Thread


Recommended Posts

Ευχαριστώ όντως το δοκίμασα και έβαλα να παίξω assassin creed 3 και απλά δεν παίζεται γιατί ο χαρακτήρας είναι στο κέντρο και τον κρύβει το κάδρο άρα ξηλώνω την οθόνη και ξανά πάει στην αποθήκη τσάμπα χάρηκα

Το ίδιο setup είχα και εγώ και πήρα ένα τρίτο LG-TV Monitor γιατί ήθελα και τηλεορασούλα και τώρα φτιάχνω το eyefinity, το νου σου όμως γιατί αν το μονιτορ που πάρεις δεν έχει είσοδο displayport θα πρέπει να πάρεις έναν ACTIVE adapter, στην φάση αναζήτησης του τελευταίου είμαι τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιας απο δω και απο κει πεσανε στα χερια μου 3 27αρες οθονες, εστησα προχειρα και γω ενα suround για χαβαλε, αλλα και για να παρω μια "γευση" μιας και δεν ειχε τυχει να δω απο κοντα συστημα με suround

Φυσικα δεν ειναι "σωστα" στημενο και το ολο σκηνικο εγινε για τον χαβαλε:p

suround.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Πανο οι 27αρες παραειναι τεραστιες... Χανεται το ματι σου!

Ναι οντως Χρηστο ειναι μεγαλες, αλλα αυτες υπηρχαν διαθεσιμες!

Πολλοι βεβαια υποστηριζουν οτι bigger is better:p

Παντως αν ειχα την δυνατοτητα να τις γυρισω σε portrait, ισως και να ηταν καλο το μεγεθος τους:D

Πανω αριστερα ειχα και ανοιχτο το προγραματακι για να παρακολουθω Fps, θερμοκρασιες κτλ παναθεμα με ..

Με τετοιες οθονες παθαινεις αυχενικο για να τα παρακολουθησεις:tomato:

20130517195147.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ γιατι τον τσιγκλας .... μου λες ; :hehe:

1336013022_RGIw_KKc9y_A_3_5_l.jpg

Που να παίξεις με to ATI CF σε EYEFINITY της ΑΤΙ οταν θα τρέμει η πολυκατοικία απο το stuttering.... :hehe:

.....εγω εδω παιζω σαν ανθρωπος και εσυ με 2χ7970 ghz (με διπλασια καταναλωση) τρεμει το τετράγωνο :hehe:!

Σε γλεντάω με την μιση καταναλωση...

Capture.jpg

Εχεις tearing! Εχεις bulldozostuttering! καταναλωνεις διπλάσιο ρεύμα για να με πιάσεις -> Πιο θύμα, πεθαίνεις! :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και εγώ πλακα σας κάνω ρε :p αλλα όπως είπα σε άλλο post το pc δεν σε κάνει gamer :p και ρε sebastian μάθε πως τα games τα παίζεις με vertical sync off :p το fov το ξέχασες βλέπω :p

κουμπότρυπες θα σου ανοίξω στο κορμί σου seb :) και ας έχω amd μουχαχα

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πλακα σας κάνω ρε :p αλλα όπως είπα σε άλλο post το pc δεν σε κάνει gamer :p και ρε sebastian μάθε πως τα games τα παίζεις με vertical sync off :p το fov το ξέχασες βλέπω :p

κουμπότρυπες θα σου ανοίξω στο κορμί σου seb :) και ας έχω amd μουχαχα

κουμπότρυπες? με τι? με την 7970? απεναντι στην T I T A N ?:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε άλλο λέω άλλο καταλαβαίνεις . που κολλάει το pc με το εάν ξέρεις να παίζεις η όχι. και εγώ εάν γουστάρω περνώ πολύ καλλίτερο pc από αυτό που έχω και εννοείτε και titan.. τώρα εάν πάρο titan θα με κάνει καλλυτερο παίχτη ? μου έδωσες ωραία ιδέα για post :) φιλε osfp :)

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε άλλο λέω άλλο καταλαβαίνεις . που κολλάει το pc με το εάν ξέρεις να παίζεις η όχι. και εγώ εάν γουστάρω περνώ πολύ καλλίτερο pc από αυτό που έχω και εννοείτε και titan.. τώρα εάν πάρο titan θα με κάνει καλλυτερο παίχτη ? μου έδωσες ωραία ιδέα για post :) φιλε osfp :)

για να σου απαντω για την τιταν καταλαβα οτι ελεγες για την τιταν οποτε ακυρο:T: για το παιχνιδακι που λες δεν ασχολουμαι οποτε.... δεν διαβασα τα προηγουμενα ποστ γιαυτο καταλαβα λαθος.

Έγινε επεξεργασία από osfp1980
Link to comment
Share on other sites

εννοούσα ότι η κάρτα γραφικών δεν παίζει ρολο εάν είσαι καλός. εδώ ξέρω έναν που παίζει low το bf σε μουφα pc με μεγάλο ping και θερίζει κόσμο, άλλο η ποζερια :) άλλο το game :) και εγώ εάν θελω μπορώ να πάρο titan ισα ισα και η 7970 που έχω πάλι πολύ μου είναι για αυτά που ζητάω. όσοι έχουν titan καλά κάναν και την πηραν αφού γουστάρουν. απλός ο τρόπος του sebastian λίγο μου την δίνη λες και μονο αυτός έχει τουμπανο pc και συγγνώμη που φαίνομαι κάπως η τα λέω χύμα,

βάζο στοίχημα ότι και να χάνει σε όλα τα game θα xέρετε επειδή έχει καλο pc :p

τι πιο ωραία πάντως απάντηση την έδωσε ο csaris σε ένα post :) τον ρώτησαν με 2"χτιταν" τι games παίζει *και απάντησε ποιος παίζει game με titan :p για bench τα έχει :) ωραίος :D δεν θίγεται άμεσος με κάτι και έχει τούμπανο ελπίζω να κατάλαβες τι ενόω φιλε μου, άντε πολύ ξεφύγαμε :)*

:spam::spam::spam::spam::spam:

Έγινε επεξεργασία από AstraLgr
Link to comment
Share on other sites

καταναλωνεις διπλάσιο ρεύμα για να με πιάσεις -> Πιο θύμα, πεθαίνεις! :p

Που να παίξεις με to ATI CF σε EYEFINITY της ΑΤΙ οταν θα τρέμει η πολυκατοικία απο το stuttering....

.....εγω εδω παιζω σαν ανθρωπος και εσυ με 2χ7970 ghz (με διπλασια καταναλωση) τρεμει το τετράγωνο !

Σε γλεντάω με την μιση καταναλωση...

Αν και έχουν γίνει και αλλαγές στα συστήματα και στις κάρτες στους κατόχους τους, εγώ τώρα είδα το μνμ και απαντάω πάνω σε αυτό τώρα μιας και η απάντηση δεν έχει να κάνει με τον χρόνο αλλά με τα γεγονότα.

Ρε seb θα μας τρελάνεις τελείως έτσι!!!???

Κάθεσαι και κράζεις για το διπλάσιο ρεύμα που καίει και καλά για να σε πιάσει όταν εσύ(ο καθένας που κάνει την ίδια αγορά) έχεις δώσει 50% παραπάνω φράγκα για να πάρεις την κάρτα!Όσο και να κάψει στην τελική πιο πολλά θα έχεις δώσει εσύ παρά ο συνονόματος σε ένα ολόκληρο χρόνο!!!

Τι είναι αυτά που κάθεσαι και λες απορώ!!!

Ποιος είναι τελικά το θύμα απορώ και πάλι!

Και όσον αφορά το stuttering που σας έχει γίνει καραμέλα...ανοίξτε τα μάτια σας και δείτε ότι

1ον)Πλέον έχουν βελτιωθεί τα πράγματα και δεν είναι όπως πριν δυο χρόνια

και

2ον)Στην τελική υπάρχει και το radeon pro που ξεχνάς το stuttering.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι με το radeon pro, μάλλιασε η γλώσσα μας να τα λέμε! Απλα δεν....

Θυμα ειναι αυτος που σκαει τα λεφτα τα βαζει πανω και περνει τα @@ μου, για μαντεψε που το ζεις αυτο! Ati Eyefinty setup με CF....

Εδω οι κοκκινοι αμπαλοι σε single card σε EYEFINITY εχουν με VSYNC ON tearing σε 1 απο τα 3 monitor! 3-4 χρονια τωρα.

Ασε που σε single monitor σε CF mode το stuttering στην ΑΤΙ ειναι εμμετικο χωρις vsync...

image.jpg

image.jpg

....αλλα εκει το γλυτωνει γιατι λειτουργει το VSYNC, σε EYEFINITY Mode με CF ξεχνα το!

Δεν ηξερα οτι 2χ7970 καινουργιες ειχαν μιση τιμη απο την 690gtx... γιατι πανω σε αυτο ηταν η συγκριση ;)

Εδω και ο συνονόματος σου τα εχει παραδεχτει επίσημα...με πολυ πονο βεβαια!

Aναγκαίο για ΑΤΙ CF setups

emetostop.jpg?w=549

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Και όσον αφορά το stuttering που σας έχει γίνει καραμέλα...ανοίξτε τα μάτια σας και δείτε ότι

1ον)Πλέον έχουν βελτιωθεί τα πράγματα και δεν είναι όπως πριν δυο χρόνια

και

2ον)Στην τελική υπάρχει και το radeon pro που ξεχνάς το stuttering.

:p:hehe:

KOKKALIS-PETROS_27-6_slide-580x330.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.