Jump to content



Αξιζει η αλλαγη ή οχι?


redbighunter

Recommended Posts

Πες οτι σε έχει πιάσει η καταναλωτική μανία και μην προσπαθείς να πάρεις ψυχολογική υποστήριξη για να έχεις ήσυχη τη συνείδηση σου. :sarcastic:

Δεν έχει νόημα μια τέτοια αλλαγή εκτός και αν είσαι benchmark freak ή σε ενδιαφέρει η πολύ χαμηλή κατανάλωση σε idle που έχει η 5870.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτιμουσα την 285 απο την 5870. Οι διαφορες ,αν υπαρχουν ειναι μικρες,και 2ον αφηνεις την αξιοπιστια των nvidia drivers ,που κακα τα ψεματα ολα τα games ειναι nvidia optimized.

Επειτα ακομα και με την 285 μπορει να σε κοβει η cpu σου ,οποτε ετσι κι αλλιως δεν προκειται (λογω CPU ) να δεις διαφορες.

http://www.pcgameshardware.de/aid,699165/Call-of-Duty-6-Modern-Warfare-2-im-Technik-Test-Grafik-Vergleich-Update-Grafikkarten-Benchmarks/Action-Spiel/Test/

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτιμουσα την 285 απο την 5870. Οι διαφορες ,αν υπαρχουν ειναι μικρες,και 2ον αφηνεις την αξιοπιστια των nvidia drivers ,που κακα τα ψεματα ολα τα games ειναι nvidia optimized.

Επειτα ακομα και με την 285 μπορει να σε κοβει η cpu σου ,οποτε ετσι κι αλλιως δεν προκειται (λογω CPU ) να δεις διαφορες.

cpu ειχα πριν 8500 (500χ9) και τωρα Q9550 (470Χ8 για την ωρα!) δεν νομιζω να με κοβουν...

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις φημες με τους drivers της NV, καλο ειναι να τις σταματησουμε. δεν εχουν καμμια σοβαρη διαφορα..πλεον! μια χαρα σταθεροτατοι ειναι και οι 2.

για τα nvidia optimized games, δεν θα διαφωνησω οτι ειναι περισσοτερα, αλλα η ΑΤΙ το αντισταθμιζει καπως με την καλυτερη "ωμη" δυναμη που εχουν οι καρτες της.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι εξαρταται απο το παιχνιδι...

Στο crysis εχουν κανει ετσι το gameplay ωστε και με 30 να δειχνει αξιοπρεπεστατο..Ετσι το παιζω αλλωστε εγω και μου φαινεται πολυ καλο...Σε αλλα παιχνιδια ομως πχ racing δεν γινεται να τρεχεις με 280 και να στριβεις ξαφνικα...θα εχει πολυ εμφανες σπασιμο...

Εμενα τουλαχιστον ετσι μου φαινεται...

Οσο για την 5870 και αν την παρεις και δεν εχει ΤΡΕΛΕΣ διαφορες ΤΩΡΑ ειναι καρτα που θα σ κρατησει για καιρο οποτε δεν θα βγεις χαμενος...Μερικες 10δες ευρω μονο που θα πεσει οταν βγουν οι nvidia...

Link to comment
Share on other sites

cpu ειχα πριν 8500 (500χ9) και τωρα Q9550 (470Χ8 για την ωρα!) δεν νομιζω να με κοβουν...

Εχεις πολυ δυνατη cpu οντως ,αλλα αξιζει για μια μικρη διαφορα που ουσιαστικα στο ματι να ειναι μηδαμινη να δωσεις τοσα χρηματα? εκτος αν σε τρωει η τσεπη σου! κρατησετα και παρε κατι αλλο πχ SSD δισκο!!

Link to comment
Share on other sites

cpu ειχα πριν 8500 (500χ9) και τωρα Q9550 (470Χ8 για την ωρα!) δεν νομιζω να με κοβουν...

αχ αυτό παιδί είναι ικανό να φέρει τούμπα τον πλανήτη για να πατήσει ο q9550 4.5+ ghz:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.