Jump to content



προβλημα συνδεσης


peterthegreat

Recommended Posts

εχω παρει ενα καινουργιο router τυπου sagem 2404 και θελω να το συνδεσω με το ps3 που εχω η κονσολα μου ζηταει κωδικο και ονομα χρηστη,δεν εχω βαλει αλλον κωδικο περα απο τον δικο του που εχει το router ποια ειναι τα μαμισια για να συνδεθω?εχω συνδεση conn-x

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου βρει το όνομα του ασύρματου δικτύου σου, θα σου ζητήσει το wep-wpa-wpa2 κλειδί, εφόσον έχεις κάτι τέτοιο. Το βάζεις και μετά θα πάρει αυτόματα τις ρυθμίσεις του δικτύου με dhcp.

Link to comment
Share on other sites

ελα που δεν τα ξερω αυτο ειναι το προβλημα,οταν ειχα το παλιο router ηξερα ηταν το 12345... κ.τ.λ τωρα που αλλαξα δεν ισχυουν αυτα που εχω στην συνδεση ειναι διαφορετικα εξαλλου τα εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να συνδεθείς ασύρματα, το μόνο που σου ζητάει (είτε είναι pc, είτε κινητό, είτε ps3-psp) είναι το wireless-key.

Στο Sagem 2404-2444 βρίσκεται κάτω από το modem, εκεί που λέει WPA-PSK key.

Αν επίσης θέλεις τους κωδικούς για να μπείς στο interface του router, τότε για το συγκεκριμένο router είναι:

Username: admin

Password: (στο κάτω μέρος του router γράφει Admin/Password

Επίσης για το routerακι σου και γενικά να το ρυθμίσεις τσεκαρε εδώ -->>

http://www.otenet.gr/hd/

ΥΓ πες μας τελικά αν τα κατάφερες!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να πω οτι τα sagem αυτα των conn-x εχουν σαν defaul pass το ABCD1234 απλα 3 που προσπαθησα να σετταρω δεν επερναν κανενα κωδικο και μπορει να εχει προβλημα και το δικο σου.

Όχι δεν είναι έτσι!

Τα sagem 1201 έχουν συνήθως σα default pass το abcd1234 (με μικρά).

Στα sagem 2404,2444,1500wg ο κωδικός αναγράφεται στο κάτω μέρος, στο ταμπελάκι εκεί που λέει admin/password

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι έτσι!

Τα sagem 1201 έχουν συνήθως σα default pass το abcd1234 (με μικρά).

Στα sagem 2404,2444,1500wg ο κωδικός αναγράφεται στο κάτω μέρος, στο ταμπελάκι εκεί που λέει admin/password

Ναι αυτο ηξερα και εγω αλλα συμφωνα με τον αγενη υπαλληλο του ΟΤΕ μπορεις να βαλεις και το ABCD1234 με κεφαλαια,τεσπα σε εμενα δεν επιασε καμια φορα απλα το αναφερω μηπως και πιασει στο παλικαρι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ηξερα και εγω αλλα συμφωνα με τον αγενη υπαλληλο του ΟΤΕ μπορεις να βαλεις και το ABCD1234 με κεφαλαια,τεσπα σε εμενα δεν επιασε καμια φορα απλα το αναφερω μηπως και πιασει στο παλικαρι.

Απλά ήταν άσχετος! Το ξέρω γτ είμαι στο 1242! :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.