Jump to content



Πρόβλημα σε πρόγραμμα C


Recommended Posts

Γεια παίδες ,

έχω το πρόγραμμα Code::Blocks 8.02 για να γράφω προγράμματα στην C.

Έχω windows vist 32bit .

Όταν κάνω compile το πρόγραμμα που έχω γράψει , μου βγάζει το πρόβλημα που δείχνω και στην εικόνα .

Το πρόγραμμα από θέμα συντακτικού είναι σωστό.

Ξέρει κανείς τι Error είναι αυτό ;

103vt5g.jpg

Αν ξέρετε και κανένα καλήτερο πρόγραμμα για τα Vista κάντε ένα link.

Link to comment
Share on other sites

ίσως κάνεις κάποιο λάθος στις επιλογές του project. Αν είναι ένα μόνο αρχείο δοκίμασε κάνοντας νέο πηγαίο αρχείο, όχι ολόκληρο project..

επίσης κατέβασε το wx-devcpp, είναι η εξέλιξη του dev-c++

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Θα το κατεβάσω αυτό που μου είπες.

Το έλυσα το πρόβλημα , Μου δουλεύει κανονικά τώρα !

Ευχαριστώ για την βοήθεια .

Γεια σας αντιμετωπίζω το ίδιο προβλημα με το Dev-Cpp όταν κάνω εκτέλεση μου βγαζει την ένδειξη οτι το πηγαίο αρχείο δεν έχει δημιουργηθεί,μήπως είναι εφικτό να με βοηθησετέ να απαλλαγω απο αυτο του είδους το σφάλμα?Σας ευχαριστώ εκ τον προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Save all πρώτα ή Save sto CPP αρχείο πριν το build

Σε ευχαριστώ θερμά για την απάντηση που μου έδωσες σε αυτό το τόσο δυσεπίλυτο πρόβλημα που αντιμετωπίζω,αλλά προφανώς θα φταεί κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Γεια σας , 

έχω ένα παρόμοιο θέμα : όταν πατώ εκτέλεση του προγράμματος μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει : Το έργο δεν είναι δημιουργημένο . 

Προσπάθησα να κάνω νέο αρχείο πατώντας στο Αρχείο->Νέο ->Πηγαίο Έγγραφο και όταν πατώ F9 (δημιουργία κι εκτέλεση ) μου εμφανίζει το compile progress και μετά μου λέει πως ''η εφαρμογή 'g++.exe' σταμάησε να λειτουργεί '' . 

Τι κάνω για να λειτουργήσει ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.