Jump to content



Aρχιζουν και πληθαινουν οι DSLακηδες!!


soki

Recommended Posts

Tυχερουληδες!!!!! Για πεστε μας εντυπωσεις, ολα πανε καλα απο ταχυτητα και αξιοπιστια?

Με τιμες απο 52 ευρω + φπα το μηνα αρχιζει να γινεται ελκυστικοτατο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι κάτοχος βιβοωτι 256 εδώ κ 2 μέρες! ολα καλα φαίνονται κατεβάζω γύρω στα 26-27 σταθερά! Απο τιμή 57Εωρώ τελική κάθε μήνα κ οι 2 πρώτοι μήνες free!

Αυτο που με απασχολεί περισσότερο ειναι το firewall! Ποιο ειναι το ποιο καλό αλλα κ το ποιο ευχρηστο μαζί? Έχω κολλήσει κ όλο κατεβάζω νέα!

Επίσης κάλο θα ήταν να ανφερθούβ απο τους παλιότερους κάποια tips η ρυθμίσεις για καλύτερο DSL!

Δηλαδή τι πρέπει να ακολουθήσει κάθε χρήστης μέτα την αγορά DSL

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [06-11-2003 και 23:53]

βασικά πείτε κανα καλό λινκ, με downloads πέρα από τραγουδάκια κλπ που να αξίζει η μετάβαση σε dsl... τί χάνουμε...?

Μονο τα p2p να σκεφτεις δεν θελεις τιποτα αλλο(bittorent rocks)

Link to comment
Share on other sites

Ελκυστικότατο..; Πάρε κόσμε.. Μάλλον Προσφορά.! Μπαίνουν μέσα οι καημένοι οι ISP Και ο πΟΤΕ.. :confused: Α ρε, Ελλαδάρα της (ακριβής) πληροφορίας.. :alien: και εμείς κοιμόμαστε με τα τσαρούχια.. :zzz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ελκυστικό το DSL απο άποψη τιμής; Ρε παιδιά, οι τιμές είναι υπερβολικά πολύ υψηλές. Απλός εκμεταλλεύεται ο OTE τη τεχνιτή "στέρηση" για bandwidth που μας έχει δημιουργήσει τόσα χρόνια. Δεν νομίζο να χρειάζετε να σας υπενθυμίσω ότι η διάθεση DSL στην Ελλάδα καθυστέρησε πολλααααά χρόνια σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη. Νομίζω ότι θα πρέπει να είμαστε περισσότερο απαιτήτικοί τόσο από τον ΟΤΕ όσο και από τους ISP's.

Όσο για ένα καλό και απλό firewall γιατί δεν δοκιμάζετε το Blackice Defender; Είναι ελαφρύ (σε αντίθεση με το Norton), απλό (σε αντίθεση με το ZoneAlarm) και δυνατό. Ειδικά πρίν από την έκδοση 3 πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό και αποτελεσματικό firewall για τον απλό χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pave-low

Ελκυστικό το DSL απο άποψη τιμής;

για μενα ναι, οσο κι αν σου φαινεται περιεργο. σιγουρα ειναι ακριβο σε σχεση με την υπολοιπη ευρωπη, αλλα οταν δινω 140 το διμηνο στον ΟΤΕ για 56Κ , γιατι να μη δινω τα ιδια για 384Κ και συνεχη συνδεση??

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μη γελίόμαστε το DSL είναι γι αυτούς που θέλουν always on , δε το παίρνεις για το Band. Aυτό που εγώ ξέρω είναι ότι τώρα πληρώνω λιγότερα συνολικά (τηλ+νετ@vivodi dsl acess) απ ΄΄οτι πριν με ΙSDN 64+Τηλ (χωρίς να υπολογίζω μάλιστα το αρχικό κόστος του ISP). Oπότε μη λέμε πολλά βάλτε κάτω τα πράγματα και υπολογίστετα μόνοι σας.

Pieros οι πρώτοι 2 μήνες free Vivodi για πιους ισχύει ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βάλατε DSL ?

http://www.dslreports.com/

Απο την επιλογή "Our Tools" (έχει πολλά και ενδιαφέροντα) δοκιμάστε κατ' αρχήν το tweak test. Βρίσκει "μόνο του" τις σωστές ρυθμίσεις της γραμμής για MTU, RWIN κτλ και κάνει προτάσεις.

Εγω είδα διαφορά (όταν άλλαξα το RWIN σε προτεινόμενη τιμή) σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [04-12-2003 και 16:58]

για μενα ναι, οσο κι αν σου φαινεται περιεργο. σιγουρα ειναι ακριβο σε σχεση με την υπολοιπη ευρωπη, αλλα οταν δινω 140 το διμηνο στον ΟΤΕ για 56Κ , γιατι να μη δινω τα ιδια για 384Κ και συνεχη συνδεση??

Συμφωνώ και επαυξάνω... αλλά στην δική μας περιοχή μας έχουν ξεχασμένους, άσε που στον ΟΤΕ δεν έχουν ΙΔΕΑ !!! τι είναι το DSL...... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Enduracell [04-12-2003 και 17:44]

Παίδες μη γελίόμαστε το DSL είναι γι αυτούς που θέλουν always on , δε το παίρνεις για το Band. Aυτό που εγώ ξέρω είναι ότι τώρα πληρώνω λιγότερα συνολικά (τηλ+νετ@vivodi dsl acess) απ ΄΄οτι πριν με ΙSDN 64+Τηλ (χωρίς να υπολογίζω μάλιστα το αρχικό κόστος του ISP). Oπότε μη λέμε πολλά βάλτε κάτω τα πράγματα και υπολογίστετα μόνοι σας.

Pieros οι πρώτοι 2 μήνες free Vivodi για πιους ισχύει ακριβώς?

Ισχυε για τους 200 πρώτους ποα θα έκαναν αίτηση για 256 νομίζω από τις 22/11/03!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.