Jump to content



Aρχιζουν και πληθαινουν οι DSLακηδες!!


soki

Recommended Posts

Εγώ πληρώνω στη wanadoo για ADSL 512

30 Ε για τους πρώτους 4 μήνες και 45 Ε για τους επόμενους 8 (12μηνο συμβόλαιο)

πάγιο γραμμης 0 Ε , κόστος μοντεμ thomson 1 Ε (τυπικο ειναι βασικά δώρο το δινανε)

συνδεση σε 6 ώρες (τους έπρηξα λίγο στα τηλέφωνα, greek παρακάλι και ετσι γιατι έλεγαν ότι μπορει να πάρει και 14 μέρες ο συντονισμος της γραμμής)

για 60 Ε 4 μηνες και μετα 80 επαιρνε κανεις 1ΜΒιτ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antonisk7 [05-12-2003 και 16:33]

για 60 Ε 4 μηνες και μετα 80 επαιρνε κανεις 1ΜΒιτ

Βασικα πρεπει και στην Γαλλια Αντωνη να ειναι ακριβο το aDSL.

Για Γερμανια (Στουτγκαρδη συγκεκριμενα) εμαθα απο γνωστο που μου εστειλε mail οτι δινει

9.90 τον μηνα για (γκουχου,γκουχου) 10Μbit.

Καλα ειναι? να το αφησω??????

ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΑΘΑΝΑΤΗ...............

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk [05-12-2003 και 22:44]

Πάντος απο USΑ.... δεν έχω καλά νέα.. 40 για 512mbit δεν είναι πανάκριβα?

Σαφως και ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ..........αλλα εκει πιθανοτατα θελουν να το καταργησουνε γι'αυτο ειναι ακριβο.........Σε εμας ειναι ακριβο γιατι ηρθε τωρα.........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Πάντος απο USΑ.... δεν έχω καλά νέα.. 40 για 512mbit δεν είναι πανάκριβα?

Αμερικη καμαρι μου εχουν και αλλους μισθους....οπως και γερμανια...ολα παιζουν ρολο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Βασικα πρεπει και στην Γαλλια Αντωνη να ειναι ακριβο το aDSL.

Για Γερμανια (Στουτγκαρδη συγκεκριμενα) εμαθα απο γνωστο που μου εστειλε mail οτι δινει

9.90 τον μηνα για (γκουχου,γκουχου) 10Μbit.

Καλα ειναι? να το αφησω??????

Πότε φεύγει το καράβι για Γερμανία ?

Αρχική απάντηση από JiMk

Πάντος απο USΑ.... δεν έχω καλά νέα.. 40 για 512mbit δεν είναι πανάκριβα?

κοιτα μια χαρα είναι τζιμάκο 512 MBit με 40 Ε , με τα ίδια λεφτά εδώ παίρνεις 0,5 MBit :)

Link to comment
Share on other sites

40$ για 512? Ειστε σίγουροι ?

από futuremark forums

No thanks. I'm happy paying $45/m for 1.5Mb/s DSL...

Και για το όλο θέμα.. Να πανε να γαμ*θούνε και ο ΟΤΕ και οι ISP 's . Και 60ε για 384 να τα βάλουν εκει που ξέρουν .. Dial up και αγιος ο θέος ... και όταν τα 100mbits κάνουν 40ε στην γερμανία εγώ θα πάρω την 512 με 30ε/μηνα από την κωλοχόρα που ζούμε και να ξαναπάνε να γα*ηθούνε.....Αρκετά εχουν φάει απο το internet οι απατεώνες .. Μην ξεχνάμε ότι αναλογικά με τον βασικό μισθο οι τιμές σε γερμανία -αμερική - αγγλία ειναι 15-20 ε και όχι 40

Λες και ειναι το μόνο θέμα που ειμαστε πισω .. Ελλάδα-Γερμανία είναι σαν να λές Αβγανιστάν-Ελλάδα..

Παρόλα αυτά ειναι λάθος που πάντα συγκρινόμαστε με τις χώρες της ευρωπάικής ένωσης επειδή ειμαστε μέλος της. Ειμαστε πολύ πιο πίσω και πάντα θα ειμαστε τελευταίοι σε όλα. Υπάρχει και η Γιουκοσλαβία ,η Αλβανία,η Πωλονία , το Ισραήλ...

Και δεν προκειται να αλλάξει τίποτα . Καλυτερα να δεχτούμε την μοιρα μας. Ας χαιρόμαστε που τουλάχιστον το hardware και οι ταινίες ερχονται σχετικά γρήγορα και δεν φοράμε φερετζέδες ούτε καβαλάμε καμήλες... Στο κάτω κάτω είμαστε μόνο 10 εκατομύρια , το 0,2 % του πλανήτη ...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να τα λετε για πλακα τα 512Μbps στην Αμερικη με 40 αφου ειναι τεραστια ταχυτητα και το κοστος της ειναι πολυ μεγαλυτερο οπως και τα 10Mbps στην γερμανια με 10(αν δεν κανω λαθος η adsl εχει μεγιστο Bandwidth 8Μbps).

Οχι οτι αυτο αλλαζει κατι αλλα μην υπερβαλουμε .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.