Jump to content



slbej είναι όλοι d0 σίγουρα;...ΝΟΤ...


Georgesod

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση. Οι slbej είναι όλοι d0 σίγουρα; Γιατί μόλις πήρα έναν τέτοιο slbej 3930a341 και μου βγήκε co/c1

post-774-1416074242,3745_thumb.jpg

Bέβαια το κουτί άνοιξε πανεύκολα λες και ήταν προσεκτικά ανοιγμένο από πριν :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να θεωρηθεί απάτη! Πήγαινε και ζήτα να σου δώσουν άλλο! Μάλλον πήρες κάποιον μεαχειρισμένο C0/C1 και ο πρώην χρήστης του τώρα έχει έναν καινούργιο D0! Πήγαινε αμέσως πίσω να βρεις το δίκαιό σου!

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο με το στρογγυλο διάφανο αυτοκόλλητο?

ΌΧΙ. Και δεν θα ζητήσω αλλαγή θα πάρω τα φράγκα πίσω. Το cpu δεν ήταν μεταχειρισμένο, απλά κάποιο αλάνι έκανε τράμπα

Link to comment
Share on other sites

Κακος τον πηρες αφου δεν ηταν σφραγισμενος, κατι αναλογο ειδα πριν μια βδομαδα στο Πλαισιο Ευκαρπιας....

Αδερφέ μέσα έπεσες :T:

Αν ο georgesod επιθυμει αλλο τιτλο..ας μου το πει -εστω και εδω.

Μια χαρά είναι ο τίτλος

Link to comment
Share on other sites

Κρατα μας ενημερους για την κατασταση οταν τον επιστρεψεις κτλ ...

Τελικά βρέθηκε "brand new" cpu και αντικαταστάθηκε χωρίς αντίρρηση. Θέλω να ευχαριστήσω από εδώ τον Samael που προσφέρθηκε να βοηθήσει αν και δεν χρειάστηκε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τελείωσαν όλα καλά. Το θέμα είναι όμως πως εσύ ασχολήθηκες λίγο, ήξερες και 5 πράγματα και μπόρεσες να βρεις την άκρη. Ο μέσος χρήστης όμως θα την πατούσε. Και σε αυτές τις περιπτώσεις τίθεται σοβαρό θέμα εσκεμμένης παραπλάνησης του καταναλωτή. Τους ακριβείς λόγους γιατί ο επεξεργαστής άλλαξε κουτί μπορεί να μην τους μάθουμε ποτέ αλλά αυτό το Ελληνικό δαιμόνιο της "λαμογιάς" (συγνώμη για την λέξη αλλά έχω πλήρη επίγνωση του τι ακριβώς εννοώ) θα πρέπει να σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.