Jump to content



4Ghz πολύ κοντά........


Aristidis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Grace [18-11-2003 και 12:17]

Κατ'αρχήν, αν τρέχεις 1:1 η motherboard τα έχει βρει σκούρα εκεί που είσαι. Βάλε divider και/ή ανέβασε και VAGP όσο νομίζεις ότι αντέχει. Επίσης βάλε το AGP/PCI στα 72/36.

..και εννοείται όλα στο Accelerator σε Disabled γιά αρχή.

δε μπορει να βαλει divider στα fsb που παιζει ......

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια απο μενα τετοια σκορ θα δειτε ευχομαι συντομα (λεω τελος του μηνα ναε χω προμιε)

απλα απαντησα στον Αριστιδη σε αυτο που ρωτησε στο τελος .ΔΕΝ ειναι δικο μου αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια απο μενα τετοια σκορ θα δειτε ευχομαι συντομα (λεω τελος του μηνα ναε χω προμιε)

Shido το ξέρω ότι είναι της Grace, ένα πραγματικά καταπληκτικό σκόρ. Φυσικά όλοι θέλουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο δύσκολο βέβαια αλλά όχι και ακατόρθωτο.

Απλά ρώτησα την Grace το γιατί δεν άρεσε σε πολλούς γιατί πραγματικά για κάτι τέτοιο εγώ χαίρομαι ειλικρινά και φυσικά δεν θα μπορούσα να διανοηθώ οτι θα υπαρχουν κάποιοι που δεν θα τους αρέσει..:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisbmw150 [18-11-2003 και 16:25]

δε μπορει να βαλει divider στα fsb που παιζει ......

Τότε έχει λάθος BIOS μέσα.....

Μπορεί δηλαδή ο HiPro 360+MHz να πήγε 1:1 με το ίδιο motherboard; Αν είναι να μου στείλει τις μνήμες του, τις παίρνω 3000$ την μία.

To ΒΙΟS που είχε βγάλει ο ίδιος ο HiPro έφτιαχνε κάπως το πρόβλημα. Πρέπει να υπάρχουν και καλύτερα τώρα από τότε. Γιατί δεν ρωτάτε τον ίδιο, το ίδιο motherboard έχει, θα ξέρει που πονάει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Τότε έχει λάθος BIOS μέσα.....

Μπορεί δηλαδή ο HiPro 360+MHz να πήγε 1:1 με το ίδιο motherboard; Αν είναι να μου στείλει τις μνήμες του, τις παίρνω 3000$ την μία.

To ΒΙΟS που είχε βγάλει ο ίδιος ο HiPro έφτιαχνε κάπως το πρόβλημα. Πρέπει να υπάρχουν και καλύτερα τώρα από τότε. Γιατί δεν ρωτάτε τον ίδιο, το ίδιο motherboard έχει, θα ξέρει που πονάει.

Καπου μπερδευτηκες Grace

με 3/2 πηγε εκει ,και με πολλα μοντς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shidokanjohn [18-11-2003 και 22:11]

Καπου μπερδευτηκες Grace

με 3/2 πηγε εκει ,και με πολλα μοντς.

Δεν μπερδεύτηκα καθόλου, εσύ μάλλον δεν διάβασες καλά.

Ο ChrisBMW150 δήλωσε ότι δεν μπορεί να βάλει divider στα 300 FSB, είναι στο quote μου. Και εν μέρη έχει δίκιο, είχαν πρόβλημα τα συγκεκριμένα motherboards στο παρελθόν και ακόμα έχουν εν μέρη. Μόλις του έδειξα το αντίθετο, ότι ναί μπορεί, όπως είπα από την αρχή ως συμβουλή.

Τώρα τα Vmods είναι ευνόητα, στα 360+ δεν πας σαν περίπατο στο πάρκο.

Link to comment
Share on other sites

Τότε έχει λάθος BIOS μέσα.....

Μάλλον θα πρέπει να διευκρινήσω κάτι. Δεν έχω απολυτως κανένα πρόβλημα με 5/4 γιατί το έχω δοκιμάσει. Απλά προσπαθω να δουλέψω τις μνήμες στο max και απ' ότι φαίνεται μέχρι τώρα δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Στα 300fsb και με timings 7-4-4-2.5 και για 5 ώρες memtest δεν βγάζουν κανένα λάθος. Δοκίμασα και αυτά που με συμβούλεψε η Grace αλλά τελικά μάλλον η CPU σε συνδιασμό με θερμοκρασία δεν τραβάει πιο πάνω.

Πράγματι οι μνήμες είναι απίστευτες αλλά δεν τις πουλάω ούτε για 3000$....:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.