Jump to content



μητρικη και επεξεργαστης


gerryhondros

Recommended Posts

Καλή χρονιά! Θα σου προτείνω να μαζέψεις κάτι παραπάνω και να κάνεις καλύτερη αναβάθμιση του τύπου i3, που όπου νάναι θα κυκλοφορήσει και θα είναι η φθηνότερη λύση στους i-core. Απλά θα χρειαστείς και νέα μνήμη DDR3.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ... οι i3 δέν είναι μακριά και όταν βγούνε θα έχεις και ένα :hi:-end pc.. και δέν είναι και εξωφρενικά τα πράγματα με τον 3ghz.. εκτός αν χρειάζεσαι λίγη μνήμη.. που πλέον τις DDR2 τις πουλάνε με το κιλό!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις μια ASUS M4A785-M με έναν AMD PHENOM II X4 955 3.2GHZ QUAD-CORE BLACK BOX EDITION...

Πιστεύω θα σε καλύψει, βέβαια δεν ξέρω τι τροφοδοτικό έχεις, οι μνήμες σου είναι 800άρες; Ας επιβεβαιώσουν και οι πιο είδικοί σε AMD... αν αξίζει ο συνδυασμός που προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Ο 620 πάντως μια χαρά μου φαίνεται, δε βλέπω το λόγο να πάει στον 955 (ξεπερνάει την οροφή των 170-180€ που έχει τεθεί στο ποστ #1)...

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200002367

Θα συμφωνήσω για τη μητρική πάντως, η 785-Μ είναι αξιοπρεπέστατη και θα βολέψει μια χαρά και τις DDR2 μνήμες σου! Υπάρχουν και φτηνότερες βέβαια (αλλά όχι απαραιτήτως και χειρότερες)...

Φυσικά την τσιμπάς και κάποια ευρώπουλα φτηνότερα:

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200005101

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε μια μητρικη και εναν καλο επεξεργαστη intel καλυτερα.

το budget ειναι εως 170-180 ευρω:meeting:

αν δέν ξέραμε παιδιά από την αρχή θα του προτείναμε amd μιας και ως γνωστόν είναι φθηνότεροι...

:...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.