Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

αν με το δουλεύει εννοείς ότι : αφού έχεις ανοίξει το wireless της μηχανής, πατάς το κουμπί και η μηχανή εστιάζει στην τύχη κάπου (που αυτό γίνεται και με το remote control) τότε ναι, και το δικό μου δούλευε με το AF. αμα παίζει το μισό κλικ τότε αλλάζει το ζήτημα (αλλά δεν το πιστεύω :D )

Link to comment
Share on other sites

αν με το δουλεύει εννοείς ότι : αφού έχεις ανοίξει το wireless της μηχανής, πατάς το κουμπί και η μηχανή εστιάζει στην τύχη κάπου (που αυτό γίνεται και με το remote control) τότε ναι, και το δικό μου δούλευε με το AF. αμα παίζει το μισό κλικ τότε αλλάζει το ζήτημα (αλλά δεν το πιστεύω :D )

εμ..δεν θυμάμαι:p

νταξ έτσι όπως το ΄πες είναι:T:

αλλά από άποψη υλικού νομίζω ότι είναι καλύτερη επιλογή:)

Link to comment
Share on other sites

@ performer

1)στην πορεία θα δεις ότι δεν προσφέρει και πολλή αυτονομια παραπάνω (εως καθόλου μερικές φορές) συν το ότι όταν έχεις μέσα δυο μπαταρίες η μηχανή μπορεί να σου κάνει διάφορα τρελά.

2)αμα σου αρέσει να παίζεις κορώνα γράμματα το που θα εστιάσει κλαθε φορά που πατάς το κουμπί καλά ειναι :p

3) Agree 100%

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξης, τι σας προσφέρει το grip?

Το δοκίμασα χθες στα Καλάβρυτα, μου άρεσε περισσότερο το πιάσιμο της μηχανής. Για αυτονομία δεν ξέρω, ούτε 300 φωτογραφίες δεν έβγαλα. Το κουμπί για την κατακόρυφη λήψη δεν το μετράω, γιατί θέλει διαδικασία για να χρησιμοποιηθεί, συν ότι δεν κάνει AF. Και φυσικά το WOW factor που λέει ο Sir είναι + :D

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα χθες στα Καλάβρυτα, μου άρεσε περισσότερο το πιάσιμο της μηχανής. Για αυτονομία δεν ξέρω, ούτε 300 φωτογραφίες δεν έβγαλα. Το κουμπί για την κατακόρυφη λήψη δεν το μετράω, γιατί θέλει διαδικασία για να χρησιμοποιηθεί, συν ότι δεν κάνει AF. Και φυσικά το WOW factor που λέει ο Sir είναι + :D

σε εσένα δεν έκανε καθόλου μα καθόλου;

ούτε καν να εστιάσει και να φωτογραφίσει στον ίδιο χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

Ε δε θυμάμαι.. :p Μου φαίνεται εστίαζε στην τύχη και τράβαγε αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αυτό πάντως δεν το θεωρώ AF.

ρε παίδες θα με τρελάνετε;:p

άλλο εστίαση εκτός κάδρου, άλλο να εστιάζει μεν αλλά να μην μπορείς να πατήσεις όποτε θες εσύ το κλικ!

δλδ AF+κλικ στον ίδιο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνετε να κουβαλήσω το MB-D200 αύριο...

Το έχω δουλέψει με 2 μπαταρίες, όλα καλά.

ε αυτό πώς να μη δουλέψει μια χαρά; και μαιμου να ηταν το πιο πιθανό είναι να δούλευε σωστά αφού η μηχανή έχει εγγενή υποστήριξη από την Nikon

Link to comment
Share on other sites

PetrosD που ησουνα προχθες που "κατηγοραγα" τα grip (σε αυτα τα σωματα)?:p

Ποιούσα τη νήσσαν...

Γυμναστήριο...

ε αυτό πώς να μη δουλέψει μια χαρά; και μαιμου να ηταν το πιο πιθανό είναι να δούλευε σωστά αφού η μηχανή έχει εγγενή υποστήριξη από την Nikon

Γιατί οι άλλες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.