Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

μη σου πω και με ανοιχτη την μηχανη για να εισαι σε ετοιμοτητα για παν ενδεχομενο :D

καλα για μεσα στο σπιτι υπερβολη , αλλα εξω στον δρομο σε φωτοβολτες ποτε δεν κλεινεις μηχανη και ποτε καπακι

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για νικον τι παίζει εκτός του 80-200 f/2.8 που ολοι αγαπήσαμε αλλα ενας 70-200 L μαζι με 1,4x TC θα ειναι ο μελλοντικός τηλεφακός μου :woot:

ο 70-200 F4 ομως,οχι ο 2.8

εκτος αν σε ενδιαφερει περιπου το 1στοπ διαφορα αλλα και πολλα παραπανω λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Νέος ΦΠΑ ε; :TD:

την πηγα αυτη την εβδομαδα γιατι ηταν μπαχαλο μεσα η μηχανη υπολογιζοντας 30Ε και μου λεει 45.

τους ρωταω 30Ε δεν ειχε ; και μου ειπε οτι αυτη την εβδομαδα εγινε η αυξηση

την αφησα ομως ,γιατι αλλιως δε θα γινοταν δουλεια στη καμερα μου.

@armegedon : viewnx / capturenx

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την πήγες στον Α... που είχαμε πάει μαζί να σου πάρει μόνο 20;

Ναι έχω δοκιμάσει diy αλλά θέλει τρομερή προσοχή. Τα sticks αφήνουν κατάλοιπα και το κάνω με οινόπνευμα μόλις στεγνώσει το στικ.

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε πότε έχει να κάνει με 1000-2 παραμέτρους.

Γενικά αν αλλάζεις συχνά φακούς, αν είσαι σε περιβάλλον με σκόνη, αν έχει φάει παραλία η μηχανή, δεν υπάρχει στάνταρ καιρός ανάμεσα στους καθαρισμούς σαν τα λάδια του αυτοκινήτου.

Πολλές φορές μπορεί να την πας αν δείς πως ο αισθητήρας σου είναι λερωμένος πχ.

Την πας ή αντιπροσωπία ή σε κάποιο εξουσιοδοτημένο επισκευαστή.

Ιάσονα αυτός που λέγαμε με τον Πέτρο στην μάσα πόσο παίρνει ξέρεις? παίζει να συμφέρει με τον άλλο τώρα στα 45 ευρώ…

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την πήγες στον Α... που είχαμε πάει μαζί να σου πάρει μόνο 20;

Ναι έχω δοκιμάσει diy αλλά θέλει τρομερή προσοχή. Τα sticks αφήνουν κατάλοιπα και το κάνω με οινόπνευμα μόλις στεγνώσει το στικ.

Γιατι ηταν κεντρο , ενω ο δαμκαλιδης ειναι διπλα μου.Και υπολογιζα 30 και οχι 45..δεν ειχα χρονο να φυγω απο εκει να παω κεντρο για 25 παραπανω.

next time στην θεμιστοκλεους.

Επισης μεχρι προτινος το εκανα μονος μου , αλλα δεν ειχα εργαλεια τωρα.

Dolly : λογικα οσο λεει ο Πετρος 20Ε δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Μαι, αυτός που λέγαμε στη μάσα είναι ο Α... που λέει και ο Ιάσονας.

Ποια καθαριστικά πήρες; Αυτά που λέμε και στο νήμα εδώ; Έχει ειπωθεί τι πρέπει να προσέξεις με αυτά. Τα δικά μου αφήνουν κατάλοιπα,* άσε που από τα 6, τα 2 ήταν ξεραμένα.

*Άνω στιγμή πώς βάζουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

*Άνω στιγμή πώς βάζουμε;;;

Αν εννοείς την άνω τελεία, με Alt + 0183 από το numpad :p ·

edit: αυτή είναι η μεσαία τελεία, αλλά το 0387 που είναι η άνω δεν φαίνεται να πιάνει...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή εννοώ, αλλά δε μπορώ να την πω άνω τελεία, μιας και το όνομά της είναι άνω στιγμή.

Τελεία στιγμή είναι το σημείο που βάζουμε στο τέλος της πρότασης και κάνουμε ό,τι λέει το όνομά του. Η άλλη δεν είναι τελεία, κάνουμε μικρότερη παύση και ονομάζεται άνω στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.