Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Jerry δεν βάζω και στοίχημα για τη δικια σου

απλά η δικιά μου έχει ένα σκουπιδάκι στο σκόπευτρο που δεν εμφανίζεται στις φωτό και δεν μπορώ να το καθαρίσω(δεν την άνοιξα)

είπα μήπως είναι κάτι ανάλογο

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι σε 1002 σημεια και να μην καθαριζεται αν δεν ανοιχτει.

οκ 1002 δεν ειναι ...αλλα στο 5πρισμα και μεσα στο viewfinder (απο τη μεσα μερια) δεν ειναι και οτι ευκολοτερο.

Αν ειναι πανω στον καθρεφτη ειναι οτι πιο ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Jerry δεν βάζω και στοίχημα για τη δικια σου

απλά η δικιά μου έχει ένα σκουπιδάκι στο σκόπευτρο που δεν εμφανίζεται στις φωτό και δεν μπορώ να το καθαρίσω(δεν την άνοιξα)

είπα μήπως είναι κάτι ανάλογο

Έχω δοκιμάσει να κοιτάξω σε ένα άσπρο τοίχο και να αφήσω ανεστίαστο τον φακό και τα έβλεπα. Δοκίμασα με 3 διαφορετικούς φακούς οπότε δεν πιστεύω ότι είναι εκεί το πρόβλημα. Δεν έχω καμιά φωτογραφία της στο PC αλλά είχα παρατηρήσει ότι άμα κοιτάξεις προσεκτικά φαίνονται.

Υπάρχει κάποιο cleaning kit για αυτό το σκοπό ή θα την χαλάσω την μηχανή;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα που εχει σκουπιδια η p&s και στο πρωτο και στο δευτερο στοιχειο τι κανω?

ποσο παει το μαλλι γιατι μια φορα εχω ανοιξει φακο με ενα μονο στοιχειο και το προσεχα σαν πυρηνικο αντιδραστηρα μην κανω κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.