Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Λινκ σε εξωτερικό ιστότοπο βλέπω;;;;;;

Αφού δίνεις μόνος σου την απάντηση!!

το grip δεν είναι γνήσιο Νικον (οι μπαταρίες είναι φυσικά) αλλά λειτουργεί άψογα εδώ και 2 χρόνια σχεδόν και επίσης η βάση για την μπαταρία της Nikon όλο το διάστημα από τότε που αγοράστηκε το grip μέχρι και σήμερα δεν είχε χρησιμοποιηθεί ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα το.

EDIT: Πολύ ωραίες φωτό έχεις στο flickr, δεν τις είχα δει ποτέ!

EDIT2: Μέχρι να σου απαντήσω για το παραπάνω, θα κάνεις EDIT και θα πεις, άστο, το βρήκα...

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

^Να σου πω, σου είναι εύκολο να βάλεις μερικές detailed φωτος από το grip και τις βάσεις που λες, δεν έχω δει ποτέ πως είναι και θέλω να συγκρίνω με το αυθεντικό δικό μου για D200.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η κωλυσιεργια της Nikon εχει αρχισει και με ενοχλει σφοδρα. Παλι ξεμεινα αναπαντεχα απο μηχανη και δεν εχω την παραμικρη ιδεα (και κανεις αλλος βεβαια) για το ποτε θα ερθουν οι αντικαταστατες που θελουμε. Και σε 15 μερες φευγω για Αγγλια φυσικα. Αφηστε που επιασα και την D7000 στα χερια μου και ξενερωσα τη ζωη μου...

Link to comment
Share on other sites

αν θες να πας σε νικον ντε και καλα και δη απο τις καινουριες τοτε μαλλον σε βλεπω να ταξιδευεις αγγλια ελαφρυτερο :p

Ψιλοασχετο ..και μαλλον δε σε ενδιαφερει(spresv) αλλα εχει προσεξει κανεις οτι παιρνει στις μερες μας ολοκαινουριο FF sensor@24mpx me 1600E ..ισως και λιγοτερα?hint.

Aνετα η "5δ"(η πρωτη) του 2011-12....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σημερα Κατερελο, ο οποιος made me an offer i couldn't refuse. Εκλεισα D7000 πακετο με 35ρη 1.8 και μια 8ρα class 10 σε τιμη πραγματικα καλη. Θα την ειχα και σημερα στα χερια μου, αλλα τελευταια στιγμη μας την εκανε η πιστωτικη, οποτε θα την εχω Τριτη. Προφανως λοιπον, σε 1 βδομαδα απο τωρα η Νικον θα ανακοινωσει αντικαταστατες για ολα της τα μοντελα :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σημερα Κατερελο, ο οποιος made me an offer i couldn't refuse. Εκλεισα D7000 πακετο με 35ρη 1.8 και μια 8ρα class 10 σε τιμη πραγματικα καλη. Θα την ειχα και σημερα στα χερια μου, αλλα τελευταια στιγμη μας την εκανε η πιστωτικη, οποτε θα την εχω Τριτη. Προφανως λοιπον, σε 1 βδομαδα απο τωρα η Νικον θα ανακοινωσει αντικαταστατες για ολα της τα μοντελα :p

Aντε επιτελους ..καιρος ηταν..

Περιμενω εδω και κανα 6μηνο τα νεα μοντελα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θα εχω συνολο, 35mm f/1.8G, 50mm f/1.8 AI, Sigma 10-20 f/4-5.6 και Tamron 70-200 f/2.8. Ενας midrange zoom μου λειπει, ισως παρω καποιον απο τους 2 μικρους ταμρον (17-50/28-75) οσο πιο φτηνα σε μεταχειρο απλα για να μου γεμισει το κενο και να εχω καθημερινο φακο, και μετα υπομονη και καποια στιγμη εναν καλο midrange nikon.

Aντε επιτελους ..καιρος ηταν..

Περιμενω εδω και κανα 6μηνο τα νεα μοντελα :hehe:

&%^$#*&(*T(&^$#^$*&^%7%$@%$#* :p

Link to comment
Share on other sites

Φακος και να μην ειναι 2.8? Δε λεει :hehe:

Περα απ την πλακα, θελω να δω πως θα ειναι το focusing του tamron σε αυτο το σωμα, αν δεν εχει τα ιδια θεματα μαλλον θα παρω ενα απο τα μικρα ταμρονακια και θα κλεισει το ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

Tamron 70-200... Οξύς σαν μαδαφακα, αλλα τα γνωστά θεματα με το AF. Ειναι μην σου κάτσει...

Εδιτ: Ψηνεται κανείς να κάνουμε καμια βόλτα λιγο προς τα έξω μπας και πιάσουμε κανα σουπερνόβα..;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.