Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Σούπερ μικρή ιστορία αλλά μου χτύπησε άσχημα σχετικά με το επίπεδο του επαγγελματισμού στην Ελλάδα, και το μονοπώλιο και την μοιράζομαι.

Έχω την D800 pre order εδώ και μερικές μέρες, και εχτές έψαχνα να δω αν έχει βγει τίποτα σχετικά με παράδοση στο Ελλάντα.

Ούτε λίγο ούτε πολύ θα μου άρεσε (δεδομένου πως είχαν πει αρχές Μάρτη) να την πάρω το Σάββατο πριν την πίτα μας, και γιατί θα είμαι Ελλάδα ( και μετά θα την χαρεί ο [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] αν λείπω ), και για να παίξουμε όλες μαζί.

Long story short, στέλνω μειλ στον Δαμκαλήδη να ρωτήσω αν ξέρουν κάτι, all out formalities on my end, τίτλους, φυσικά πληθυντικός ευγενείας, σημεία στίξης, σας ευχαριστώ, με εκτίμηση Σουλτάνα Ουσταμπασίδου κλπ.

Και σήμερα λαμβάνω αυτό σαν απάντηση.

ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ

ΤΙΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ

Και ρωτάω εγώ ο λαλάκας.

Θα σου σκάσω δυνητικά 2500, επίσης δυνητικά, αν δεν έχεις θα κερδίσεις ένα πελάτη, ασχολείται ο άλλος ο ηλίθιος να σου γράψει σωστά με σεβασμό, και του απαντάς πιο κοφτά απο ότι απαντάει ο καντινιέρης 2 στενά απο το μαγαζί του Λέβελ1?

Μπορεί να είμαι παράξενος, και να έχω καλομάθει απο εδώ που και 1 λίρα να τους δώσεις θα σου απαντήσουν πάντα, σωστά, τυπικά, με συνέπεια κπλ, δεν ξέρω τι να πώ.

Αλλά απο την άλλη, θα τα πάρει τα λεφτάκια μου γιατί δεν έχω εναλλακτική...

Link to comment
Share on other sites

πριν ακουμπήσεις τα λεφτά σου στον Δακμαλίδη μίλα με [MENTION=33]Voudas[/MENTION]

όχι οτι είναι μυστικό

αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν έχει κοινοποιήσει εδώ και αλλού

σε ανοικτά φόρουμ τα καραγκιοζιλίκια που έχει περάσει.

Φίλε αν είναι να έχω δυο χρόνια εγγύηση (επέκταση Δακμαλίδη)

και τον πρώτο χρόνο να μου τον φάνε στα πήγαινελα στο Service

να το χέσω!

Link to comment
Share on other sites

Και Λευτέρη η λαλακία είναι πως είμαι και Λονδίνο... (αν και νομίζω πως είναι Ευρωπαική η εγγύηση)...

Απλά "πρέπει" να ψωνίσω απο Ελλάδα για να κόψω τιμολόγιο και να γλυτώσω το ΦΠΑ για αυτό νομίζω πως θέλοντας και μη, απο εκει θα πάρω, άσχετα αν θα πάρω απο τον Καλαβρέτζο που τα παιδιά τα ξέρω και με προσέχουν κάθε φορά.

Γιάσονα, θα σου έρθω με 25 ευρώ και θα μου κάνεις και happy ending!! :D:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.