Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Με αυτη τη σειρα ...σιγμα 70μμ φ2.8 και ταμρον 90 φ2.8.

Νομιζω ο ταμρον απο πλευρας τιμης παιζει μονος του.

Εκει κοντα βεβαια παιζει ο παλιος 105αρης της nikon ..καινουριος..ενω αν εισαι απλα τυχερος παιζει να βρεις κανενα μτχ καινουριο(105mm φ2.8 VR) ..οπου και τον προτιμας απο οτιδηποτε αλλο.-

Τι αλλους φακους εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη τη σειρα ...σιγμα 70μμ φ2.8 και ταμρον 90 φ2.8.

Νομιζω ο ταμρον απο πλευρας τιμης παιζει μονος του.

Εκει κοντα βεβαια παιζει ο παλιος 105αρης της nikon ..καινουριος..ενω αν εισαι απλα τυχερος παιζει να βρεις κανενα μτχ καινουριο(105mm φ2.8 VR) ..οπου και τον προτιμας απο οτιδηποτε αλλο.-

Τι αλλους φακους εχεις??

μαλλον λεω να στραφα προς τον ταμρον μιας και ειναι από τους πιο οικονομικους.

ο νικορ ανεβαινει λιγο ακομα και μάλλον ειναι δύσκολο να τον βρω κιολας.

απο φακους εχω τον 18-105 του κιτ, τον 50 f 1.8d και τον αγαπημένο μου

Samyang 8 mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye ο οποίος βέβαια μου φαίνεται κάπως δύσκολος και με ταλαιπωρεί

Link to comment
Share on other sites

Aν δε πεσεις σε ελαττωματικό macro δυσκολα να μη μεινεις ικανοποιημενος οποιον και να παρεις.

Υπαρχει και tamron 60μμ f2 για αλλες χρησεις περαν του macro αν θες καπου το μεγαλυτερο διαφραγμα.

Τον παλιο nikkor παντως θεωρω αδυνατο να μη δε τον βρεις καπου αν και ο ταμρον παντα ηταν ο οικονομικοτερος ολων χωρις να μειονεκτει καπου.(ταχυτητα ισως..αλλα οκ..)

Link to comment
Share on other sites

συνήθως όλοι κόβουν κάτι, άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο.

Σημασία έχει και τι θα πάρεις φυσικά αλλά και ο τρόπος που θα του κάνεις το παζάρι.

Αν πας και του κάνεις τον έξυπνο όπως με τις 3Δ τηλεοράσεις στο Πλαίσιο μάλλον δεν έχεις και πολλές ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

συνήθως όλοι κόβουν κάτι, άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο.

Σημασία έχει και τι θα πάρεις φυσικά αλλά και ο τρόπος που θα του κάνεις το παζάρι.

Αν πας και του κάνεις τον έξυπνο όπως με τις 3Δ τηλεοράσεις στο Πλαίσιο μάλλον δεν έχεις και πολλές ελπίδες.

ξεκόλλα haya εκείνο ήταν μεμονωμένο περιστατικό (και δεν ήθελα να αγοράσω TV), θα πάω και βλέπουμε :p

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κολλήσει.

μόνο και μόνο για να μη σε πάρουν με τα καρπούζια στο λέω :)

δεν νομίζω δεν έχουν γίνει αυτήν την εποχή ... :p

το καλοκαίρι ευχαρίστως να πάρουμε και τζάμπα καρπουζάκι :tomato::p:tomato:

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Αύριο...

:dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.