Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

καλα δ700 και 800

δ40 και 90 τι δουλεια εχουν στη φωτο?

καλοριζικη:)

σιγα ρε επαγγελματια μου εσυ που μας καλομαθες στις hasselblad και μινιμουμ d3x!!

και για την ιστορια η d40 oντως δε ταιριαζει :p αλλα η d90 ειναι και θα ειναι μηχαναρα.

Απλως ειναι ασχετοι αυτοι που δε ξερουν να την δουλευουν :p

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω μηχανή που να παίζει καλά στα 4000iso. Αν δείτε 7δ μτχ σε τιμή 700-800€, ρίχτε κανένα πμ ρε παίδες. Πήγα στο ΣΕΦ για φωτογραφίες και απογοητεύτηκα :(

Παλι πρεπει να πω "ανεβασε τιποτα να δουμε"??

Και 550δ και 600δ και 60δ σου κανει..αλλα οκ...7δ .

(να υπενθυμισω οτι σου κανει και 5δ2:p)

Link to comment
Share on other sites

sigma 70-300mm f4-5.6 dg macro λέει τίποτα?

Καλός για τα λεφτά του :T: Τον έχω για χρήση τηλεφακού περισσότερο και λιγότερο για μάκρο αφού δεν τραβάω πολλές. Δεν είναι πολύ οξύς, μην περιμένεις τρελή ποιότητα. Ψάξε μερικά δείγματα online πριν τον αγοράσεις.

Τον είχα πάρει στα 200€ άρα στα 150 που στον αφήνει είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα κάπου και μου θυμίζει απίστευτα όλες αυτές τις συζητήσεις που γίνονται εδώ και αλλού!

LensRentals.com - Hammerforum.com

Οποιαδήποτε ομοιότητα με καταστάσεις και ονόματα, ΔΕΝ είναι συμπτωματική!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην φάση που ψάχνομαι για έναν πιο general φακό για την D7000... Παίζουν αρκετά ταξίδια και δεν υπάρχει εύκολα η δυνατότητα να μεταφέρω φακούς οπότε κοιτάω κάτι γενικό για ερασιτεχνική χρήση. Έβλεπα αυτόν εδώ.. Tamron 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD (Piezo Drive AF) ή εναλλακτικά τον nikor 18-200mm vr II dx.

Τώρα έχω τον 18-55 (απο κίτ) καθώς επίσης και κάποιους παλιούς φακούς απο την αναλογική nikon (nikon 35-70mm 3.3-4.5, sigma 70-300mm 4-5.6 macro και τέλος τον nikon 28mm 2.8)

Καμιά πρόταση; :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.