Jump to content



Acer aspire one A110L


Kenz0

Recommended Posts

καλησπερα πηρα το συγκεκριμενο laptop αλλα θελω να βαλω 7...εχει 1.5 gb ram.το θεμα ειναι οτι ο 7.5 gb ssd δεν τα χωραει ουτε κατα διανοια...εχω εναν ide 2.5"...μπορει να μου πει καποιος πως ανοιγει?ξεβιδωσα ολες τις βιδες αλλα ανοιγει μονο απο μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βαλει αυτόν και δούλεψε τέλεια μαζι με τα 7 πανω στο acer.

στο ebay εχει δισκους samsung 1,8 καπου στα 50 ευρώ τα 80GB οχι ssd άλλα δεν ξερω αν θα είναι συμβατοί.

το zif ειναι αυτο

MK1214GAH%20A%20Ebay%20in%20A.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω αυτο ειδα γιαυτο και πηγα να τα βαλω σε usb 2.5 αλλα μου λενε οτι δεν μπορουν να εγκατασταθουν σε usb...ε και εβαλα mandriva linux...πραγματικα πολυ καλο λογισμικο απο το λιγο που ειδα

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσαν καθολου τα ubuntu πολυ πιο ωραια τα mandriva με βολεψαν και πανω απολα παρα πολυ ελαφρια...μια χαρα οι δισκοι αλλα δεν αξιζει τοσα λεφτα καλυτερα να το πουλησω και τα παω για msi wind με 200 ευρω και τελος...αλλα τελικα βολευτικα οπως ειναι...μεχρι και 1080p ταινιες παιζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα τελικά δεν έκανα κάτι με τον δίσκο.σήμερα εφτιαξα ένα στικακι για να κάνω εγκατάσταση τα xp κάνω restart κάνει log off κτλ και μετά κολαει.από εκείνη τη στιγμή και μετά το ανοίγω ανάβει το λαμπάκια του power η οθόνη δεν ανάβει ούτε λειτουργούν τα f2 f12 tab κτλ.να πω επίσης ότι συνδεσα τη λαν και ανάβει το ένα από τα δυο λαμπάκια.καμία λύση τι μπορεί να έγινε και τι μπορώ να κάνω;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα τελικά δεν έκανα κάτι με τον δίσκο.σήμερα εφτιαξα ένα στικακι για να κάνω εγκατάσταση τα xp κάνω restart κάνει log off κτλ και μετά κολαει.από εκείνη τη στιγμή και μετά το ανοίγω ανάβει το λαμπάκια του power η οθόνη δεν ανάβει ούτε λειτουργούν τα f2 f12 tab κτλ.να πω επίσης ότι συνδεσα τη λαν και ανάβει το ένα από τα δυο λαμπάκια.καμία λύση τι μπορεί να έγινε και τι μπορώ να κάνω;ευχαριστω

αν δεν βαριέσαι googlαρε : Aspire One Users,είναι ένα πολύ καλό forum όπου αν θέσεις σωστά το ερώτημα σου σίγουρα θα σου πουν πώς να το φτιάξεις...πάντως κάτι δεν μου πάει καλά...όλο αυτό έγινε από format και install windows??και μάλιστα XP?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.