Jump to content



Project Super Asus P4P800 Revision 2.0


soki

Recommended Posts

Ξεκιναω σημερα το πιο δυσκολο project, γιατι εχω ζηλεψει λιγο με τους τελευταιους 2.6 :p

Στοχοι :

1) FSB κοντα στα 330 Mhz

2) O 2.4 κοντα στα 3900 Mhz

3) Super Pi 1M 36s και κατω.

Eυχηθειτε μου καλη τυχη! :alien:

Link to comment
Share on other sites

Τhanx DJD, εχω παρατηρησει οτι το North ζεστενετε περισσοτερο σε σχεση με την Rev 1.02, οποτε εκει θα πρεπει να βρω τροπο να στερεωσω το block της vga για watercooling. Eξαλλου την 9600 pro δεν το βοηθησε, τα αλλα θελουν πολυ ψαξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki

Ξεκιναω σημερα το πιο δυσκολο project, γιατι εχω ζηλεψει λιγο με τους τελευταιους 2.6 :p

Στοχοι :

1) FSB κοντα στα 330 Mhz

2) O 2.4 κοντα στα 3900 Mhz

3) Super Pi 1M 36s και κατω.

Eυχηθειτε μου καλη τυχη! :alien:

Καλή τύχη Bill στο project σου αν και δεν μου τα έχεις πει αυτα.... :confused: Τα λέμε από κοντα:D

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον τιποτα, πανω απο 301 fsb το χαος. Τo vga waterblock δεν μπαινει με τιποτα, αλλα παρολα αυτα εβαλα το aircondition να το χτυπα και κατεβηκε παρα πολυ η θερμοκρασια, αλλα και παλι αυτο δεν βοηθησε. Εβγαλα ολα τα Jumberakia απο την μητρικη μπας και παιζει τιποτα με αυτα, παλι τιποτα. Τωρα δοκιμαζω μια τρελλη μεθοδο, να δω αν δουλεψει. :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι ανησυχω και ιδιαιτερα ......χεχεχε.

Αλλα τωρα ειναι λαθος εποχη να χωσεις λεφτα....Ας περιμενουμε τις εξελιξεις να μας ξεπερασουν και μετα να ορμισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.