Jump to content



PowerColor HD5850 SCORE


athlon=greek

Recommended Posts

Έτρεξα ένα 3dmark06 και μου έδωσε αυτό το score που επισυνάπτω,θα τρέξω και τα υπόλοιπα και θα ανεβάσω τα αποτελέσματα:

post-3375-1416074274,7666_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

????? με τι cpu και σε τι συχνότητα? (ο Ε8400 της υπογραφής ειναι?) και σε τι ρυθμίσεις ετρεξες το 3dmark?

Παντως, ειχα ~15500 με μια 4850@700/1140 και εναν q9550@3,8 ghz οποτε κατι δεν μου παει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα ένα 3dmark06 και μου έδωσε αυτό το score που επισυνάπτω,θα τρέξω και τα υπόλοιπα και θα ανεβάσω τα αποτελέσματα:

λιγο χαμηλα δεν εισαι ? με την 4850 σε crossfire [16900] και τον 8400 στα 3.4

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=11669591

Link to comment
Share on other sites

Παιζει σημαντικο ρολο το cpu? Στα ποσα τρεχει το παλικαρι το cpu του και ποσο εσυ ?

Εσυ τον εχεις στα 4.0ghz βλεπω...

Ας μας πει και το παλικαρακι με την 5850 για να βγαλουμε ακρη!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το σκορ σου ειναι μικρο γιατι το 3dmark 06 δινει μεγαλη βαρυτητα στην επιδοση του επεξεργαστη (πραγμα που στα παιχνιδια ειναι δευτερευων σημασιας)...Αφενος μεν ο επεξεργαστη σου ειναι dual core αφετερου δε τον εχεις και σε στοκ ρολογια...Αν ειχες τετραπυρινο και ακομη περισσοτερο ι7 θα ειχες μεγαλυτερο σκορ αλλα στα παιχνιδια δεν θα εβλεπες και καμια ιδιαιτερη διαφορα..Ειδικα αν κανεις overcklock γυρω στα 3,6 ο επεξεργαστη σου ειναι υπερ αρκετος για μια 5850...

Για να καταλαβεις τι παιζει με το 3d mark με το συστημα της υπογραφης μου αλλα με τον επεξεργαστη στα 4,2 Ghz εχω σκορ 20000..Στοκ ο επεξεργαστης εχω περιπου το ιδιο σκορ με εσενα....

Ασε τα 3dmarks και πιασε τα games!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.