Jump to content



PCI IDE Controller


billpeppas

Recommended Posts

Σύντομα θα πρέπει να επενδύσω ένα μικρό ποσό στην αγορά ενός PCI IDE Ultra ATA 100/133 Controller , λόγω των πολλών IDE συσκευών που έχω εδώ στο κύριο PC μου.

Βεβαίως σαν λάτρης της κορυφαίας τεχνολογίας , ακόμα και για έναν PCI IDE Controller , θέλω να είμαι σίγουρος ότι κάνω την καλύτερη αγορά.

Ψάχνοντας σε διάφορα ελληνικά on-line καταστήματα , διαπίστωσα πως λίγα είχαν τέτοιου είδους controllers , και σε πολύ περιορισμένες ποσότητες.

Στο θέμα των εταιριών , δεν είδα κανένα μεγάλο όνομα.Στο πλαίσιο φέρνουν κάτι Sunix , και κάτι άλλους στο H.A.C.

Έχετε καμία πρόταση στον τομέα αυτό? Εμπειρία με κανένα προϊόν?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Και εγώ Adaptec1200A έχω, το μόνο μειονέκτημα είναι ότι πρέπει να αλλάζεις θέση pci στην εγκατάσταση windows.

Εγω γιατι δεν εχει χρειαστει ποτε να το κανω αυτο????:blink:

Τι εννοεις??

:blink: :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το SP1 έχει μέσα drivers για τον adaptec ενώ η απλή έκδοση όχι. Ίσως αν βάλεις σε μια δισκέτα τους drivers και τους βάλεις σαν drivers RAID στην αρχή της εγκατάστασης να παίξει(όπως παίζει με τον Promise).

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα παραπάνω τα XP τον βλέπουνε και χωρις drivers ή SP1. H εγκατάσταση γίνεται κανονικά όταν κοντρολερ ειναι στο PC1 στις ASUS το κατω κάτω μπλε PCI , έτσι ώστε να είναι bootable ο σκληρός. Jiμκ στο χαμε πει και τότε RTFM

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.