Jump to content



Κινηματογράφος: Kill Bill


DJD

Recommended Posts

Η καλύτερη ταινία της χρονιάς... H πιο splatter "κομωδία" που έχω δει. Κάτι που από καιρό ήθελε να γυρίσει ο Ταραντίνο - άλλωστε από καμιά ταινία του δεν λείπει το αίμα. Αν δεν το έχετε δει, σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Προσοχή! Αν δεν μπορείτε το αίμα (έστω και με το χιούμορ του Ταραντίνο) ή αν είστε πιτσιρίκι.. σκεφτείτε το δυο φορές για να πάτε να το δείτε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω την λάτρεψα αλλά πάλι ο Ταραντινο ειναι ο αγαπημένος μου σκηνοθέτης . Το κλασσικό στυλ του ειναι διαχυτο στην ταινία. Παρόλα αυτά τον ειχα ξεγραμένο πριν δώ την ταινία. Μετα το μετριο jackie brown , και το μετριο επίσης τραιλερ του KILL BILL . Ευτυχώς διαψευστηκα πλήρως..

Δεν θα το έλεγα ακριβώς κομωδία βεβαια... απλά αντιμετωπίζει την βια και τον θάνατο με "ελαφρότητα" αλλα αυτο ισχύει γενικά στις ταινίες του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alex_000

Δεν θα το έλεγα ακριβώς κομωδία βεβαια... απλά αντιμετωπίζει την βια και τον θάνατο με "ελαφρότητα" αλλα αυτο ισχύει γενικά στις ταινίες του.

Καλά κομωδία δεν είναι, γιαυτό ήταν μέσα σε εισαγωγικά. Απλά είναι το ιδιαίτερο χιούμορ του Ταραντίνο. Το δεύτερο μέρος της σειράς σε κανά τρίμηνο βγαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα και εγω και μου αρεσε πολυ.

Κωμωδια δεν ειναι αλλα γελασα πολυ περισσοτερο απο οσο θα γελουσα βλεποντας μια "κωμωδια"..

Αν δεν σας ενοχλει η βια ,το αιμα και ειδικα ο Ταραντινο,να την δειτε σιγουρα.

Το volume 2 θα ειναι πιο αγριο εντομεταξει..:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.