Jump to content



ΕΡΤ και ΔΕΗ


dunkel_Stern

Recommended Posts

Ναι οκ, άλλες χώρες έχουν αποκλειστική υπηρεσία που σε χρεώνει για την tv, so what ?

αυτό λέγεται αξιοκρατία.

άμα θέλω να βλέπω τζάμπα tv, the έχει διαφημίσεις.

άμα θέλω να βλέπω χωρίς διαφημίσεις πληρώνω.

άμα δεν θέλω να βλέπω τίποτα δεν πληρώνω τίποτα.

αλλα το να πληρώνω, να μην βλέπω και να έχει διαφημίσεις είναι το τελείως εξοργιστικό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, άλλες χώρες έχουν αποκλειστική υπηρεσία που σε χρεώνει για την tv, so what ?

Noμίζω πως αυτό πήγαινε σε 'μένα

Ήθελα να πω, πως καλύτερα να πληρώνουμε μια ΕΡΤ και τέλος παρά να πρέπει να τα πληρώνουμε όλα μαζί (τα κανάλια). Τελευταίο license που πλήρωσα ήταν 138 λίρες, ευτυχώς δια του 4.

Θα μπορούσα κάλλιστα όμως να μένω μόνος, και να πληρώνω όλο το πόσο από την δικιά μου τσέπη, ποσό μεγαλύτερο από το "νταβατζιλίκι" της ΕΡΤ.

Βέβαια αν εξετάσουμε την ποιότητα των καναλιών εδώ και εκεί, τότε μάλλον καλύτερα να μην πληρώναμε ΕΡΤ.

Ελπίζω βέβαια η ελληνική τηλεόραση να βελτιωθεί κάποια στιγμή στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, κάποια στιγμή θα πρέπει να βάζω και τα quotes :)

Στην καταχώρηση περί του group στο facebook πήγαινε, όπου ορισμένοι νομίζουν πως η Ελλάδα έχει την αποκλειστικότητα στα τέλη της δημόσιας τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, κάποια στιγμή θα πρέπει να βάζω και τα quotes :)

Στην καταχώρηση περί του group στο facebook πήγαινε, όπου ορισμένοι νομίζουν πως η Ελλάδα έχει την αποκλειστικότητα στα τέλη της δημόσιας τηλεόρασης.

Πλέον, θεωρώ ότι τα ΜΜΕ δεν χρειάζονται ενίσχυση από τον θεατή.

Τα βγάζουν τα έξοδά τους.

Η ποιότητα δε των προγραμμάτων δεν δικαιολογεί εισφορά, θα έπρεπε να μας επιστρέφουν χρήματα για ψυχική οδήνη.

Από κει και πέρα, σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει:

1. να αποσυνδεθεί η ΕΡΤ και τα δημοτικά τέλη από το λογαριασμό της ΔΕΗ (γιατί δεν το βάλανε στον ΟΤΕ οι μάγκες? - θα βάζαμε όλοι forthnet)

2. να υπάρχει το δικαίωμα της επιλογής.

Στο κάτω κάτω αν είναι να δίνω 10 ευρώ το μήνα, βάζω άλλα τόσα για filmnet, και ας κόψει το λαιμό της η ΕΡΤ.

Αλήθεια, με την απελευθέρωση της αγοράς στην ηλεκτροδότηση τι γίνεται?

Δεν έχω πρόβλημα με τη ΔΕΗ, απλά θέλω να μην πληρώνω ΕΡΤ και δημοτικά τέλη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι γίνετε με το πάγιο που πληρώνουμε στον λογαριασμό τις δεη για την ερτ?

δεν είναι λίγο έως πολύ παράνομο το να πληρώνεις με το ζόρι ένα κανάλι που έχει διαφημίσεις και μπορεί εσύ να μην το βλέπεις?

υπάρχει κάποια διαδικασία ώστε να μην πληρώνεις αυτά τα νταβατζιλίκι 10E?

έχεις κάτι απορίες και συ. Στην Ελλάδα είμαστε large τύποι σίγά μην ασχολούμαστε με πενταροδεκάρες σαν γύφτοι. το ότι φτάσαμε με χρέος 300 δισ όσο ~ το1/3 των εσόδων της Κίνας, φταίει η Ευρώπη των μονοπωλίων. :sarcastic:

Πάντως η ΕΡΤ έχει και ένα εκπαιδευτικό σκοπό. όταν βλέπεις εκπομπές πληρωμένες με ταλεφτά σου υποχρεωτικώς, να τρώνε να πίνουν και να γλεντοκοπάνε, να καλεί ο ένας τον άλλο κολλητό με τα κονέ τους, σου υπενθυμίζει αδιάκοπα το ρητό, κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.