Jump to content



Ετοιμα τα ψυγεια, περιμενω το block απο 11, και εμεινε η αντλια!


DragonFlight

Recommended Posts

Εχω δοκιμασει την αντλια. Αν και μικροσκοπικη δεν μας απογοητευει και χωρις τα ψυγεια μας δινει ακριβως 900λιτρα ανα ωρα τα οποια και διαφημιζει!

Τωρα...Με το "σχετικα" παλιο μου ψυγειο, μου δινει 4.8λιτρα ανα λεπτο.

Με το "σχετικα" καινουριο μου ψυγειο, μου δινει 7.5λιτρα ανα λεπτο.

Και με τα 2 ψυγεια μου δινει 4.5λιτρα ανα λεπτο.

Σημιωση....εχω βαλει πολυ κοντα λαστιχα(σωλινες) για τη δοκιμη και οταν μπουν ολα πανω ισως να κοψει κιαλλο.

Αυτο που εχω τωρα προσεξει , ειναι οτι το "σχετικα" παλιο ψυγειο πρεπει να ειναι αρκετα μπουκομενο γιατι εχει τα 2/3 τις αποδοσης του "σχετικα" καινουριου. Με λιγο υδροχλωρικο οξυ ισως καθαρισει οπως ακουσα! Θα το δοκιμασω και αυτο και θα σας πω!

Πια η γνωμη σας για την αντλια που πηρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Ειναι οντος λιγο σκληρα(οχι υπερβολικα), και λιγο χοντρο το εξωτερικο τους! Αλλα αμα λιγιζουν και δεν τσακιζουν, μαλλον ειναι ΟΚ.

Παντος παιδια....το αστιο το μεγαλο ειναι οτι μεχρι τωρα εχω βρει τα παντα(εκτος απο το βλοψκ το οποιο περιμενω στις 21 του μηνα), και εχω πληρωσει ΜΟΝΟ το block, 25Ευρω αντλια, και 3.5Ευρω για 4 μετρα λαστιχο! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Πιο φτηνα απο SLK θα μου κοστισει!

Link to comment
Share on other sites

Οντος, το αριστερο φαινεται πιο ωραιο λογο ρακορ. Αλλα μην φοβασε, ερχοντε και τα 2 κοντα μου και μετα θα επιλεξω πιο θα κρατισω. Το αλλο θα το δοσω σε ενα αλλο παιδι εδω στην Κυπρο. Αρα εχω το δικαιομα επιλογης!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.