Jump to content



Ετοιμα τα ψυγεια, περιμενω το block απο 11, και εμεινε η αντλια!


DragonFlight

Recommended Posts

Γ*$_ το κεφαλι μου γ(#*$_)@ .Και εαν τελικα φταιει κατι στο ολο συστημα στηριξης του μπλοκ πως στο διαο@(()# θα το ανακαλαψουμε δια μαγειας , θα μοιρισουμε τα νυχια μας , θα πω την μανα μου να μου πει το φλυτζανι , θα παμε στον πατηρ Φανουριο 5 κιλα φανουροπιτα απο τον χατζη και μετα θα την χωσουμε κατο απο το μαξιλαρι , η θα το ριξουμε στο πηγα σε μαγισσες και χαρτορηκτηρες οπως λεει το λαικο ασμα?

Φερε και την cpu- mobo , fans να δουμε τι γινεται....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Εχω παρει σημερα μια αντλια Hydor S40ΙΙ με 900L/h για 25 Ευρω περιπου. Ξερει καποιος τιποτα για αυτην? Ειχαν και την L20 και L30, αλλα επρεπε να περιμενω μετα τις γιορτες που θα πηγενε στην αποθηκη του να ψαξει ο πωλητης! Εχετε ακουσει τιποτα για αυτην? Πολυ πολυ μικρη μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Κατι λεει για Height Max cm = 80cm, ενω για την L20 μιλαει για 135cm. Τι σχεση εχουν αυτα?

Υ.Γ....Παρτε και μια ιδεα του πως μοιαζει. http://briefcase.pathfinder.gr/contents/DragonFlight/16344o (οι 4 τελευταιες φοτο)

Link to comment
Share on other sites

οι απωλεις φορτιου λογω τριβων σε ενα κυκλωμα, μετρουνται σε cm. οσο μεγαλυτερο το Height Max= ολικο υψος απωλειων, τοσο περισσοτερο ικανη ειναι η αντλια να κινησει το νερο μεσα στο κυκλωμα σου, δινοντας μεγαλυτερη ταχυτητα αρα και μεγαλυτερη ροη, δηλαδη καλυτερη αποδοση.

ολα αυτα βεβαια στη θεωρια..

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις....αλλη κουλτουρα εκει ψηλα στα βορεια, και αλλη εδω κατω στην Κυπρο. Που να καταλαβω? Αν θυμασε, καποιος με ρωτησε αν μιλαω Ελληνικα. ΝΑΙ, μιλαω Ελληνικα, αλλα δεν πολυκαταλαβω τους Ελληνικους γρυφους και αστια. Αμα σου πω εγω ενα γρυφο ή αστιο στα Κυπριακα θα καταλαβεις? Μην με παρεξηγεις!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.