Jump to content



Ετοιμα τα ψυγεια, περιμενω το block απο 11, και εμεινε η αντλια!


DragonFlight

Recommended Posts

Εβγαλα τελικα σημερα πρωι πρωι τα 2 ψυγεια που μου εχει κανει δωρο ο μηχανικος μου απο τα παλια αυτοκινητα.(Ενα αρχαιο Mazda και ενα ακομα πιο αρχαιο Morris Minor).

Τα ψυγεια εχουν τις εξεις διαστασεις!

Mazda: Ολοκληρο - 16χ12.5χ6(cm)

Οι κυψελλες - 11.5χ12.5χ5

Morris: Ολοκλυρο - 16χ12χ6

Οι κυψελλες - 12.5χ12χ5

Ειναι αρκετα παλια και το ενα ιδικα ηταν σχεδον τελειος κλειστο. Δεν εωγενε ουτε αερας οταν του φυσιξα απο τη μια τρυπα! Με δικες μου τεχνηκες ομως, εχουν γινει σχεδον σαν καινουρια και ειναι σχεδον ετοιμα! Εχει μινει μονο να στεγνωσουν και να τα τεσταρω αν εχουν διαρροες!

Ειχαμε ομως ενα ατυχημα την ωρα που εβγαζα το ενα. Κοπηκε λιγο η μια εξωδος αλλα πιστευω πως το εφτιαξα! Θα το δειτε στις φοτο που ακολουθουν!

Να και μερικες φοτογραφιες, το πριν και το μετα!(Και το χερι που τραυματιστηκε κατα τη διαρκια της επιχιρισης. http://briefcase.pathfinder.gr/contents/DragonFlight/16344o

Περιμενω τις γνωμες σας. Να βαλω μονο το ενα ή να βαλω και τα 2 μιας και ειναι σχετικα μικρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Χωρο εχω οσο θελω! Αμα βρω δυνατη αντλια θα τα βαλω και τα 2 μαλλον. Οσο απο διαρροες, τα εξετασα σημερα και το αποτελεσμα ειναι ΤΕΛΕΙΟ! Με ΤΡΟΜΕΡΗ πιεση του νερου (εχω πιγαδι στο σπιτι και με αντλια 15,000L/h περιπου) ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!

Τελεια.....ειμαι πολυ χαππυ!

Το νεο μου ερωτημα ειναι....πως να στερεωσω τους ανεμιστιρες στα ψυγεια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

αααααχ μια υδρόψυξη που θα έφτιαχνα με το πηγάδι σου...

πλακα πλακα.... πετα τα ψυγεια, το νερο στο πηγαδι πρεπει να βρισκεται καποιους βαθμους κατω απο τη θερμοκρασια περιβαλλοντος. μερικα μετρα σωληνα και μια μεγαλη αντλια και εισαι παραπανω απο ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο τσυπριε μας ...καλη συνεχεια απο εδω και περα.Δοκιμασε την αρχη με το ενα και μετα χωσε και το αλλο ψυγειο.Εχει κανει ενα καλο thread ο overflow για 2 ψυγεια ψαξε λιγο να το δεις..Και παλι καλη επιτυχια και να προσεχεις....

Link to comment
Share on other sites

Thanks παλι Vag. Τζιμακο, για τη δικη σου περιπτωση, πιστευω πως ΣΙΓΟΥΡΑ κατι κανεις λαθος! Δεν εξηγειτε αλλιος! Παρακαλα καποιον να ερθει εκει πανω να σε βοηθεισει. Ολοι τους καλα παιδια ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Ολοι??Μηπως κανεις καποιο λαθος....εγω ειμαι ο κακος ...και ο ασχημος με μια χουφτα γεματη ευρωπουλα....( ενα επικο σπαγγετι ουεστερν με πρωταγανιστη τον απεθαντο Τζο...):p

P.S.

Αρχική απάντηση από JiMk

Σίγουρα θα τα πας πολύ καλύτερα από μένα.....

Χμ χμ διακρινω μια δοση αυτογνωσιας...πολυ καλοο χρακτηριστικο για την σημερινη νεα γενια...:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DragonFlight [04-12-2003 και 17:54]

Thanks παλι Vag. Τζιμακο, για τη δικη σου περιπτωση, πιστευω πως ΣΙΓΟΥΡΑ κατι κανεις λαθος! Δεν εξηγειτε αλλιος! Παρακαλα καποιον να ερθει εκει πανω να σε βοηθεισει. Ολοι τους καλα παιδια ειναι!

Όποιος θέλει να έρθει αν το δει απο κοντά, μπορεί να έρθει, έχω κάνει τις προτάσεις μου, απο 'κει και πέρα, δεν μπορω να αναγκάσω κάποιον να έρθει με το ζόρι, ο καθένας έχει το πρόγραμμά του και κανονίζει αναλόγως, εξάλλου δεν μπορούν όλοι να ασχολούνται μαζί μου.:...:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαχ μωαμεθ το ιδιο πραγμα ειναι αρμεν μποκου σκατο.....Απο την αλλη τζιμακο ουτε εγω εχω διπλωμα και σαφως επι εποχης αλλαχ-μωαμεθ δεν υπηρχαν αυτοκινητα μονο γαιδουρια και καμηλες οι οποιες ακομα και τωρα δεν θελουν διπλωμα(ιδεες σου βαχω..) και στην χειροτερη καποιοι δεν εχουν καν αυτοκινητο εσυ τουλαχιστον κατι εχεις εκει.....Α και υπαρχουν και τα κτελ και ξερεις ποσο χωρο εχουν τα λεωφορεια.. ..Τι εννοεις οτι επρεπε οσοι εχουν διπλωμα να ρθουν εδεσσα για να το στησεις τελικα εσυ?Ακομα και οταν σε πηγαμε-πηγαν εσυ του κατηγορησες οτι σου κλεψαν ανεμιστηρες....

P.S. αναιρω αυτα περι αυτογνωσιας...μαλλον οτι ειπε το ειπε για να κλαφτει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.