Jump to content



Τροχαία κανείς? Γτ να γίνω Punisher για να παρκάρω?


voudas

Recommended Posts

το χω κάνει 2 φορές που γύρναγα από δουλειά με γρύλο παραμάσχαλα (κατά το γνωστό ανέκδοτο)... μου άφησε απειλητικό σημείωμα... δεν φοβάμαι, απλά δε θέλω να ασχολούμαι με καραγκιόζηδες (όχι κ άλλους anyway)...

Η του σπας τα μουτρα ( που λεει ο λογος :innocent: ) ή μαζευεις τα σημειωματακια, πας στην αστυνομια, κανεις μηνυση κ αν θελει ας σου αγγιξει εστω κ την κεραια μετα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδιά ΔΕΝ αποδυκνύεται...

αν ο άλλος πάει 1 βράδυ και του κάνει το αμάξι οπίσθια ΠΩΣ θα το αποδείξει ο βούδας μετά? θα το ξέρει, αλλά αν πάει και του σπάσει τα μούτρα θα μπλέξει και απο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ΔΕΝ αποδυκνύεται...

αν ο άλλος πάει 1 βράδυ και του κάνει το αμάξι οπίσθια ΠΩΣ θα το αποδείξει ο βούδας μετά? θα το ξέρει, αλλά αν πάει και του σπάσει τα μούτρα θα μπλέξει και απο πάνω...

Μια χαρα αποδειξη ειναι τα απειλητικα σημειωματα αν δεν απατωμαι.

Κ φυσικα παντα υπαρχει η λυση της καμερας.

Το θεμα ειναι ποσο θες να το τραβηξεις, οχι αν γινετε.

Link to comment
Share on other sites

Στην παλιά μου γειτονιά,ήταν ένας τύπος που είχε parking με πόρτα,και είχε αγοράσει ένα παλιό opel για να μην παρκάρουν οριακά στην είσοδο του,επειδή βαριόταν να το βάλει μέσα.To αμάξι είχε πινακίδες αλλά καθόλου τέλη κυκλοφορίας.Ο δρόμος ήταν φαρδύς και έτσι διπλοπάρκαρα το αμάξι δίπλα στο σαράβαλο όταν δεν έβρισκα θέση.

Έπερνα μερικά απειλητικά σημειώματα αλλά δεν έδινα σημασία.Μια μέρα βρήκα μια χαρακιά απο κλειδί απο το φτερό ως την πίσω πόρτα.Πήρα τηλ την τροχαία και ενημέρωσα για το εγκατελειμένο όχημα.Ήρθαν μετά απο 2,5 βδομάδες και κολλήσανε χαρτιά στα παπρίζ.Μετά απο έναν μήνα εξαφανίστηκε η σακαράκα μαζί με ένα άλλο πιο κάτω

Link to comment
Share on other sites

η χαρακιά σου όμως εξαφανίστηκε?

ψήθηκα να τυπώσω μουσαμά κ να ντύσω τον τοίχο φάτσα στο πλάτος της θέσης που παρκάρει, με κάτι του στυλ "θέση reserved για τον γύφτο - μην κουράζεσαι με το μηχανάκι στη φυλάμε εμείς" κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Η χαρακιά μου κόστησε 170€ με τοπική βαφή.Ήταν κάτι που δεν το περίμενα οτι θα φτάσει σε τέτοιο σημείο.Βέβαια ούτε εκείνος περίμενε ότι θα του σηκώσουν το αμάξι.1-1

Link to comment
Share on other sites

Τι καρκίνος είναι αυτό το πάρκιν στην αθήνα ρε παιδιά. Να δείτε εγώ πρόβλημα που έχω με έναν τύπο που αράζει 2 φορτηγά καντίνες και 2 τρέιλερ σε στενό μπροστά απο το σπίτι. Όποιος προλάβει είμαστε.

Φίλος η γνώμη μου είναι ή βρές κάπου αλλού να παρκάρεις και ας είναι 2 στενά παρακάτω αλλά να είσαι άνετος και να κοιμάσαι τα βράδια αλλιώς ετοιμάσου για τσαμπουκάδες γιατί ούτε πρόκειται να σε σεβαστεί κανείς και χαρακιά θα βρείς 100% στο αμάξι σου.

Αν είναι και μετακινήσεις το παπί του γράφτου οτι αν δείς οτιδήποτε στο αμάξι σου θα βρεί το παπί μέσα στο δικό του. Το θέμα είναι έχεις διαθεση να το κάνεις;

Δυστυχώς είναι πολλά τα ζώα. Προχτές κόντεψα να αρπαχτώ με έναν στην ομόνοια με μηχανή. Σε 4 μέτρα είχε αλλάξει 30 φορές κατεύθυνση... Και εγώ έχω μηχανή αλλά βγάζω και κανα φλάς κοιτάω και πίσω... Οι περισσότεροι εδώ τπτ στα @@ τους... λες και είναι μόνοι τους στο δρόμο...:slap:

Link to comment
Share on other sites

Η χαρακιά μου κόστησε 170€ με τοπική βαφή.Ήταν κάτι που δεν το περίμενα οτι θα φτάσει σε τέτοιο σημείο.Βέβαια ούτε εκείνος περίμενε ότι θα του σηκώσουν το αμάξι.1-1

σε κατι τετοιες περιπτωσεις που βαζουν καφασια και καρεκλες η καλυτερη λυση ειναι να παιρνεις τη καρεκλα και να τη πετας στα σκουπιδια αλλα χωρις να παρκαρεις εσυ εκει

1.καποια στιγμη θα του τελειωσουν οι καρεκλες

2.πιθανοτατα θα παρκαρουν αλλοι εκει και αυτος θα βλεπει καθε φορα αλλο αμαξι να του χαλαει τη θεσαρα και θα ξινισει.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες διακρινω οτι δινουμε την ενεργεια μας στην τιμωρια αντι στην επικοινωνια...

Ενα thread ασχολειται με τον καθε κυρ-μαλακ@..

Πηγαινε στον ανθρωπο και μιλα του λογικα...

-Παιχτη, εδω ειναι δημοσιος χωρος, οπως κανεις το τσιφλικι σου και παρατας την βεσπα για να παρκαρεις ταμαξι σου, αλλο τοσο θελω και εγω αλλα δεν το κανω γιατι σε σεβομαι...αν συνεχισεις και θελεις, μπορω να σε βοηθησω εμπρακτα να την βαλεις καπου αλλου την βεσπα...-

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστευεις οτι ο τύπος που θεωρεί το κομμάτι του δρόμου δικαιωματικά δικό του επειδή γεννήθηκε εκεί και που αφήνει σημειώματα είναι συζητήσιμος;

Μην γελιόμαστε. ισχυει 100% το εξής:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν δειχνετε τα σημειωματα στην αστυνομια ρε παιδια,δεν καταλαβαινω?και η εξυβριση ειναι ποινικο αδικημα,και η απειλη!και στο κατω κατω γιατι να χρειαζεστε μηνυση?δηλ αμα του κανει συσταση η αστυνομια δεν θα τρομαξει ο τυπος?

υγ:κολλατε εσεις να κανετε μηνυσεις,αλλα αν σας εγραφα μερικες μηνυσεις-αποφασεις πουχω διαβασει θα αλλαζατε γνωμη αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστευεις οτι ο τύπος που θεωρεί το κομμάτι του δρόμου δικαιωματικά δικό του επειδή γεννήθηκε εκεί και που αφήνει σημειώματα είναι συζητήσιμος;

Μην γελιόμαστε. ισχυει 100% το εξής:

Σκοπος του vouda, εμενα, εσενα, του καθενα, δεν ειναι να βγαλουμε κοινωνιολογικο συμπερασμα απτον μαλεα, ανατρεχοντας σε χιλιομασημενα unicode λογια..

Σκοπος ειναι να κανει την δουλεια του, να μπορει να παρκαρει το αυτοκινητο του, για να αραξει μετα στο σπιτι του...

Το ιδιο θελει και ο μαλεας και ο καθενας...

Αν του μιλησει λογικα, βασιζομενος στη λογικη και το νομο, αν ο αλλος δεν καταλαβει, πλεον εχει καθε δικαιωμα, και ο αλλος το ξερει, να του κανεις συσταση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ να γίνει σύσταση ο τυπάκος θα πάρει τη βέσπα και όποιος προλάβει θα παρκάρει. Πάμε στοίχημα οτι κάθε μέρα θα βρίσκεις και καινούργια χαρακιά; Εγώ είμαι σίγουρος.

Προσωπικά μου είχαν πετσοκόψει την κουκούλα του αμαξιου.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι ρε συ, δημοσιος χωρος ειναι, οποιος προλαβει θα παρκαρει.. απλα πραγματα.

πακετο το σκυσιμο σε κουκουλα..

οποτε η πραγματικη επιλογη ειναι, ειτε να μην βρισκει χωρο για παρκιν ελεω βεσπας ειτε ο φοβος του οποιου ρισκου να το γρατζουνησει..

all in all, αν του μιλησει σαν κυριος, χωρις απειλες, νομιζω οτι δεν ζητα κατι παραλογο, θα κανει την δουλεια του. Γιατι αν για το ιδιο προφιλ ανθρωπου φοβασαι οτι θα του κανει ζημια αν του μιλησει ηρεμα, φαντασου τι θα γινει αν τον τραμπουκισει.

απλη λογικη, πηγαινε και μιλα του λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Την κουκούλα να πάει στο καλό. αφού δε μου χάραξαν το αμάξι 4 μηνών...

Επιμένω πολιτισμένα δεν θα βρείς άκρη. Δεν χάνεις τπτ να μιλήσεις σαν άνθρωπος αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να βρούν άκρη. Το πολύ απλό που θα πεί ο τυπάς με τη βέσπα είναι αυτό που λέει και ο βούδας. "Και το δικό μου που θα το βάλω; στο να μη πώ;"

Το ίδιο που λές θα σου πεί. Τέλος. Οταν έχει μάθει έτσι δύσκολα αλλάζεις γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Με τους γειτονες δεν σε συμφερει η απειλη αλλα η συνυπαρξη.

Το κοστος ενος τσακωμου ειναι πολλαπλασιο απο μια θεση παρκιν, οταν τον αλλον τον τρως καθε μερα στην μουρη.

Γιαυτό και στην αρχή πρότεινα να ψάξει ακομα και 2 στενά μακρυά απο το σπίτι του αν βρίσκει άνετα γιατί προκοπή δεν θα δεί. Το πόσο έχω απογοητευθεί απο τα άτομα που εχω συναναστραφεί εδω πάνω απο όταν ήρθα φαίνεται στα πόστ μου. Πιστευω οτι με καταλαβαίνεις.

Επίσης ένα κλασσικό φαινόμενο. έρχεται ο τύπος με το φοκους του 2001 και το παρκάρει σε θέσεις για 3 αμάξια. Εγώ μλκας είμαι που αμάξι 4-5 μηνών το "κολάω" στο μπροστινό να χωράμε όλοι; Αλλά προφανώς δεν εκτιμάται απο κανένα αυτό... Γιαυτό σου λέω τουλάχιστον να ξεθυμάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μλκας είμαι που αμάξι 4-5 μηνών το "κολάω" στο μπροστινό να χωράμε όλοι;

Καταλαβαινω απολυτα τι λες και σεβομαι την συμπεριφορα σου, αλλα με rebound συμπεριφορα θα βρεις το μπελα σου και οχι το δικιο σου.

Τα πραγματα ειναι απλα, ο χωρος ειναι δημοσιος και οι βεσπες δεμενες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.