Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Απο δω το πηγαμε απο κει το πηγαμε... βγηκε παλι οτι για την κατασταση φταινε οι Αλβανοι και οι Πακιστανοι... :fist:

Ε καλα να παθουμε ρε παιδια! Και λιγα μας κανουνε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε....Αυτός είναι ένας εξ υπαξιωματικων, αξιωματικός που είναι έυκολο να διακρίνεις ότι αποτελεί τον μέσο Έλληνα που εξαρτάται από την Τηλεόραση για να σχηματίσει άποψη για το καθετί.

Πέτρο αυτό ΔΕΝ είναι οι "Έλληνες αξιωματικοί για την παρούσα κατάσταση". Είναι η γνώμη του συγκεκριμένου Έλληνα "Εξ υπαξιωματικών" Αξιωματικού.

Τονίζω την προέλευση διότι τα χρόνια υπηρεσίας και η εμπειρία έχουν μεγάλη σημασία στο συγκεκριμένο.

Όπως είναι φυσικό οι αποψεις ποικίλουν.Όλες όμως είναι ίδιες όσον αφορά το οικονομικό και τις σπατάλες που γινόταν τόσα χρόνια οι οποίες επισημαίνονταν στους μεγάλους αλλά βέβαια χωρίς αντίκρυσμα.

Δείτε και λίγο εδώ. http://www.sysmed.gr

Φυσικά δεν μιλάμε για "περίπατο" αλλά για " λευκή απεργία" μετά του ωραρίου. Και έχει γίνει πια καθημερινή συζήτηση το "τι στο διάολο επιτέλους κάνουμε εμείς εδώ; Υπερασπιζόμαστε κανένα έδαφος, η καμιά "τράπεζα";"

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι αλήθεια αυτά που λέει ο Alex Jones τότε τι λεφτά ζητάμε απεγνωσμένα?

Δε γνωρίζουμε την αλήθεια αν δεν έχουμε γνώση της αιτίας.

Αριστοτέλης

Link to comment
Share on other sites

Απο δω το πηγαμε απο κει το πηγαμε... βγηκε παλι οτι για την κατασταση φταινε οι Αλβανοι και οι Πακιστανοι... :fist:

Ε καλα να παθουμε ρε παιδια! Και λιγα μας κανουνε!

Μα γιατι απορειτε, φυσικα φταινε οι [ame=http://www.youtube.com/watch?v=UKPibxn-RSE](λαθρο)μεταναστες[/ame]!

...

Link to comment
Share on other sites

!

Οι Έλληνες Αξιωματικοί για την παρούσα κατάσταση.

Στρατιωτικός είναι , εκπαιδεύτηκε να βλέπει εχθρούς. Εντελώς άστοχη η παρατήρηση σου.

Είναι σαν να ζητάς την άποψη καλόγριας για την πρακτική των πολλαπλών ερωτικών συντρόφων, και της ποuτάνας για την αξία της μονογαμίας.

Link to comment
Share on other sites

Στρατιωτικός είναι , εκπαιδεύτηκε να βλέπει εχθρούς. Εντελώς άστοχη η παρατήρηση σου.

Είναι σαν να ζητάς την άποψη καλόγριας για την πρακτική των πολλαπλών ερωτικών συντρόφων, και της ποuτάνας για την αξία της μονογαμίας.

ΤΙ να πω τώρα.... Ειλικρινά τι μανία γενικολογίας και μηδενισμού σας έχει πιάσει;

Και γω αξιωματικός είμαι ρε Γιαγκτ αλλά δεν εκπαιδεύτηκα να βλέπω ΑΥΤΟΥΣ τους εχθρούς και καλώς η κακώς αφουγκράστηκα την εποχή μου και προσπαθώ να "αρπάξω" όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες γι αυτά που συμ βαίνουν γύρω μου. Ο συγκεκριμένος που είναι προφανώς 50+ έχει μείνει στα κλισέ της εποχής του, και απλώς αλλάζει "αντικείμενο" στις προτάσεις του. Το ότι αποφάσισε στα 5 λεπτά της δημοσιότητας του να παραθέσει την προσωπική του γνώμη δεν τον κάνει και αντιπρόσωπο όλων των στελεχών των Ε.Δ.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά, ειδικά αν αυτά είναι μειοψηφία...

Πχ για τους βενζινάδες τι λέμε όλοι...? Ότι είναι λαμόγια κλπ κλπ... έχουμε άδικο...? Αν το 80% από αυτούς είναι λαμόγια, τι θα λέμε, ότι είναι καλοί επιχειρηματίες, αλλά κάποιοι από αυτούς δεν είναι...?

Εδώ που έχουμε φτάσει, δεν είναι γενίκευση, είναι πραγματικότητα... χαίρω πολύ, και εμένα ο κολλητός μου είναι αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ., αλλά του τα λέω χύμα και συμφωνεί, παρόλο που αυτός δεν είναι στην πλειοψηφία, ξέρει όμως (και το έχει ζήσει) ότι οι περισσότεροι στις υπηρεσίες που έχει περάσει, είναι λαμόγια, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο και δεν μπορεί να κάνει τίποτα γι' αυτό, γιατί μια φορά που δοκίμασε να τον κάνει, για τιμωρία τον έστειλαν στα ΜΑΤ, για να τον "σπάσουν"... μετά τι θα λέμε δηλαδή, ότι δεν είναι έτσι...? έτσι είναι και θα είναι...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να βάλω λάδι στην φωτιά θα πω το εξής.

Είχα μια ενδιαφέρουσα συνομιλία με υψηλόβαθμους αξιωματικούς (σε πολύ "δυνατές" θέσεις) οι οποίοι μου πέρασαν το μύνημα ότι δεν θα αφήσουν την χώρα να διασυρθεί περαιτέρω. Πόσο μάλλον αν δουν τα χρήματα που δανειζόμαστε να πηγαίνουν σε μίζες, στις 5-6 οικογένειες κτλ. Ξέρω ακούγεται ακραίο αλλά κατά την συζήτηση κατάλαβα ότι το εννοούσε. Δεν ξέρω πως και αν παίζει να γίνει κάτι τέτοιο αλλά μου είπε με ακριβή λόγια "είμαστε έτοιμοι" και ότι "πρέπει να προστατέψουμε την χώρα και τους πολίτες από εξωγενείς ή και ενδογενείς "απειλές".

Τραβηγμένο ε? Και εμένα δύσκολο μου φαίνεται εν έτει 2010 να γίνει τέτοιο σκηνικό αλλά U never know. Αν γνωρίζεται ανθρώπους στις ειδικές δυνάμεις ή γενικώς στα στρατά ρωτήστε και από μόνοι σας να δείτε το κλίμα πως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα στο 80% καλα τα λεει. Αν βγαλεις τα πρωτα 2 λεπτα που μιλαει για το οτι η χωρα παραδινεται στους Αλβανους και Πακιστανους και τις κορωνες "για την ελλαδα ρε γμτ" το υπολοιπο ειναι μια χαρα.

Το ζητουμενο ειναι οτι δεν λεει και κατι τρομερο απο το "80% σωστα" που τα λεει.

Επαναλαμβανει τα 25 γκρουπ του facebook "δωστε τα λεφτα πισω/κοψιμο μισθων και στους βουλευτες/κλπ/κλπ"

Μπραβο του, ναι μεν, αλλα δεν θα σκισω και τα στρινγκακια μου απο την αποκαλυψη και την πνευματικη διαυγεια που τον διακρινει κιολας!

edit:

Έτσι για να βάλω λάδι στην φωτιά θα πω το εξής.

Είχα μια ενδιαφέρουσα συνομιλία με υψηλόβαθμους αξιωματικούς (σε πολύ "δυνατές" θέσεις) οι οποίοι μου πέρασαν το μύνημα ότι δεν θα αφήσουν την χώρα να διασυρθεί περαιτέρω. Πόσο μάλλον αν δουν τα χρήματα που δανειζόμαστε να πηγαίνουν σε μίζες, στις 5-6 οικογένειες κτλ. Ξέρω ακούγεται ακραίο αλλά κατά την συζήτηση κατάλαβα ότι το εννοούσε. Δεν ξέρω πως και αν παίζει να γίνει κάτι τέτοιο αλλά μου είπε με ακριβή λόγια "είμαστε έτοιμοι" και ότι "πρέπει να προστατέψουμε την χώρα και τους πολίτες από εξωγενείς ή και ενδογενείς "απειλές".

Τραβηγμένο ε? Και εμένα δύσκολο μου φαίνεται εν έτει 2010 να γίνει τέτοιο σκηνικό αλλά U never know. Αν γνωρίζεται ανθρώπους στις ειδικές δυνάμεις ή γενικώς στα στρατά ρωτήστε και από μόνοι σας να δείτε το κλίμα πως έχει.

Το συζηταμε με πολλα φιλαρακια τον τελευταιο καιρο και ειλικρινα εμενα δεν θα με πειραζε καθολου να γινουμε Κουβα. Υπαρχουνε βεβαια πολλες αντικρουομενες αποψεις και σιγουρα ολες εχουνε 1-2-Χ δυνατα επιχειρηματα, αλλα την δεδομενη χρονικη στιγμη και με αυτα που βλεπω γυρω μου η Κουβα και η Βενεζουελα (δεν ξερω πως θελετε να τις πειτε πολιτικα) τις θεωρω πιο "ελευθερες" απο μας.

Αρκει βεβαια αντι να γεμισουμε συγκροτηματα salsa στους δρομους να μην γεμισουμε με σκυλαδες και μπουζουκια! :hehe:

κι αλλο edit :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3lN40jLcHkM]YouTube - Cohn-Bendit: ΞΞΞΞΞΞ₯ΞΞ ΞΞΦ΀ΠΣ΀ΞΞ Ξ ΞΞ΀Π΀ΞΞ£ ΞΞΞΞΞΞΞ£[/ame]

Έγινε επεξεργασία από SLN
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμένο ε? Και εμένα δύσκολο μου φαίνεται εν έτει 2010 να γίνει τέτοιο σκηνικό αλλά U never know.

Ας υποθέσουμε ότι βγαίνει το εξαγριωμένο πλήθος και καίει την βουλή με τους πάντες μέσα, τι γίνεται...? Ποιος θα αναλάβει την εξουσία...? Οι πρώτοι που θα το προσπαθήσουν θα είναι οι στρατηγοί και ο στρατός... το θέμα είναι, τι θα κάνουν...? θα σκοτώνουν πολίτες...? ποιοι οι φαντάροι...? δε νομίζω... θα βγάλουν άρματα για εκφοβισμό αρχικά και μετά βλέπουμε... όπως και να έχει όμως είναι κατάληψη της εξουσίας, χούντα like... και άντε πες ότι το κάνουν για την προστασία του έθνους, μετά όμως ποιος θα αναλάβει την πολιτική εξουσία...? Εμπιστεύεται κανείς τους ήδη "δωσμένους" στρατηγούς και υψηλόβαθμους... μαμώ τις λούπες λέμε, από όπου και να το τραβήξεις το κορδόνι, σε "δωσμένους" θα φτάσεις... δεν είναι τυχαίο, αυτός είναι ο σκοπός του συστήματος...

Και άντε πήγαν όλα ανάποδα και έχουμε νέα χούντα... τι θα κάνουν, θα δημιουργήσουν κότες που θα κάνουν χρυσά αυγά και αφανιστούν ξαφνικά όλοι αυτοί που μας θέλουν υποταγμένους... μπα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

την δεδομενη χρονικη στιγμη και με αυτα που βλεπω γυρω μου η Κουβα και η Βενεζουελα (δεν ξερω πως θελετε να τις πειτε πολιτικα) τις θεωρω πιο "ελευθερες" απο μας.

Αληθεια,εισαι σιγουρος? :...::slap:

Ειμαστε απο τις πιο ελευθερες χωρες της Ευρωπης.Η Κουβα ειναι πιο ελευθερη απο μας?

Απλα ο Ελληναρας παντα θα κανει οτι γουσταρει,επειδη "απλα μπορει" , "ειναι Ελληνας και δερνει" , "οταν αυτος... οι αλλοι" και πανω απ'ολα "ειναι ηρωας".

Μη κοιτας που νομιζουμε οτι ζουμε σε μια δικτατορια και μερικοι πιστευουν θα φερουν την υποτιθεμενη ελευθερια.Ειμαστε απλως σε αδιεξοδο χαρη στους πολιτικους και το συστημα μας,που ομως εχει ενα σωρο τρυπιτσες.Ο Ελληνας οποτε τον συμφερει κατηγορει το συστημα για την αυστηροτητα του και οταν βολευεται ουτε γατα ουτε ζημια.

Αλλα αμα τον ζορισουν και λιγο νιωθει φυλακισμενος.Αμ πως να μην νιωθει που χει μεγαλωσει με την ιδεολογια "παω σκαω 500 στα μπουζουκια","παω Μυκονο με τη cayman του μπαμπα και τα ριχνω στις χορευτριες","πεταω την αποδειξη απο τα διοδια,εξ'αλλου για ενα χαρτακι μωωωωρεεεε...." .

To ξερεις οτι στην Ιταλια αμα πεταξεις κανα χαρτακι στο πεζοδρομιο και σε δουν σε πανε μεσα?Εκει ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ.Ναι μεν ειναι αυστηροι εκει,αλλα τουλαχιστον δεν ζουνε μες την βρωμα.Αμα το παμε ετσι ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ θα ηθελα ΝΑ ΜΕ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΥΝ οταν πεταω ενα χαρτακι κατω.Μπορει να σου φανει ακραιο,αλλα εμεις οι Ελληναρες δεν το αντεχουμε τοσο ζοριλικι.Λευτερια hell yeah!!!

Μη λετε ομως τωρα καλυτερα Κουβα,οταν εκει τα παιδια δεν πανε σχολειο για να βοηθησουν τους γονεις τους στο πουλημα ψαθινων καλαθιων στους δρομους της Αβανας.Για να μην πω οτι οι μισοι κατοικοι της ζουνε σε κτηρια ετοιμα να καταρευσουν...

Τα μαγαζια δεν ειναι ποτε γεματα και πολλες φορες με ολοκληρα ραφια αδεια στα κρατικα puesto ,λογω του εφοδιασμου τους απο ενα τρισαθλιο δυσλειτουργικο συστημα διανομης,εναντια στους νομους προσφορας ζητησης.

Ουτε για πλακα δεν το λες αυτο το να γινουμε Κουβα,πιο ελευθεροι ειναι.

Αν τοσο πολυ το θες,να ξερεις οτι θα στερηθεις και την BMW ,θα το αντεξεις?Οι μισοι Ελληνες θα καναν χαρακιρι... :tomato:

Πρακληση : Μην αρχισετε κατι Τσεκεβαρικες χαζομαριτσες (κατ'εμε) με αναρχιες,Κουβες και πρασινα πουρα...

Έγινε επεξεργασία από Hydra
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,εισαι σιγουρος? :...::slap:

Ειμαστε απο τις πιο ελευθερες χωρες της Ευρωπης.Η Κουβα ειναι πιο ελευθερη απο μας?

Απλα ο Ελληναρας παντα θα κανει οτι γουσταρει,επειδη "απλα μπορει" , "ειναι Ελληνας και δερνει" , "οταν αυτος... οι αλλοι" και πανω απ'ολα "ειναι ηρωας".

Μη κοιτας που νομιζουμε οτι ζουμε σε μια δικτατορια και μερικοι πιστευουν θα φερουν την υποτιθεμενη ελευθερια.Ειμαστε απλως σε αδιεξοδο χαρη στους πολιτικους και το συστημα μας,που ομως εχει ενα σωρο τρυπιτσες.Ο Ελληνας οποτε τον συμφερει κατηγορει το συστημα για την αυστηροτητα του και οταν βολευεται ουτε γατα ουτε ζημια.

Αλλα αμα τον ζορισουν και λιγο νιωθει φυλακισμενος.Αμ πως να μην νιωθει που χει μεγαλωσει με την ιδεολογια "παω σκαω 500 στα μπουζουκια","παω Μυκονο με τη cayman του μπαμπα και τα ριχνω στις χορευτριες","πεταω την αποδειξη απο τα διοδια,εξ'αλλου για ενα χαρτακι μωωωωρεεεε...." .

To ξερεις οτι στην Ιταλια αμα πεταξεις κανα χαρτακι στο πεζοδρομιο και σε δουν σε πανε μεσα?Εκει ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ.Ναι μεν ειναι αυστηροι εκει,αλλα τουλαχιστον δεν ζουνε μες την βρωμα.Αμα το παμε ετσι ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ θα ηθελα ΝΑ ΜΕ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΥΝ οταν πεταω ενα χαρτακι κατω.Μπορει να σου φανει ακραιο,αλλα εμεις οι Ελληναρες δεν το αντεχουμε τοσο ζοριλικι.Λευτερια hell yeah!!!

Μη λετε ομως τωρα καλυτερα Κουβα,οταν εκει τα παιδια δεν πανε σχολειο για να βοηθησουν τους γονεις τους στο πουλημα ψαθινων καλαθιων στους δρομους της Αβανας.Για να μην πω οτι οι μισοι κατοικοι της ζουνε σε κτηρια ετοιμα να καταρευσουν...

Τα μαγαζια δεν ειναι ποτε γεματα και πολλες φορες με ολοκληρα ραφια αδεια στα κρατικα puesto ,λογω του εφοδιασμου τους απο ενα τρισαθλιο δυσλειτουργικο συστημα διανομης,εναντια στους νομους προσφορας ζητησης.

Ουτε για πλακα δεν το λες αυτο το να γινουμε Κουβα,πιο ελευθεροι ειναι.

Αν τοσο πολυ το θες,να ξερεις οτι θα στερηθεις και την BMW ,θα το αντεξεις.Οι μισοι Ελληνες θα καναν χαρακιρι... :tomato:

Πρακληση : Μην αρχισετε κατι Τσεκεβαρικες χαζομαριτσες (κατ'εμε) με αναρχιες,Κουβες και πρασινα πουρα...

Αντε και να δεχτω οτι εχεις δικιο... με το να δικαιολογεις την αποψη σου οτι "θα στερηθω την BMW και την μοστρα" το χεις χασει.

Ολοι ξερουμε τι γινεται εκει. Εκεινο που δεν ξερεις ειναι τι θα γινει εδω. Ειλικρινα το μονο που με νοιαζει ειναι τυχον φιμωση πληροφοριας σε καποια ενδεχομενη τετοια περιπτωση. Η BMW για μενα ειναι "τι ειχα, τι εχασα". Τοσο απλα.

Το "λευτερια hell yeah" επειδη μπορεις να πετας το χαρτακι εξω χωρις να σε συλλαβουν θα το αφησω ασχολιαστο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ να πω τώρα.... Ειλικρινά τι μανία γενικολογίας και μηδενισμού σας έχει πιάσει;

Και γω αξιωματικός είμαι ρε Γιαγκτ αλλά δεν εκπαιδεύτηκα να βλέπω ΑΥΤΟΥΣ τους εχθρούς και καλώς η κακώς αφουγκράστηκα την εποχή μου και προσπαθώ να "αρπάξω" όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες γι αυτά που συμ βαίνουν γύρω μου. Ο συγκεκριμένος που είναι προφανώς 50+ έχει μείνει στα κλισέ της εποχής του, και απλώς αλλάζει "αντικείμενο" στις προτάσεις του. Το ότι αποφάσισε στα 5 λεπτά της δημοσιότητας του να παραθέσει την προσωπική του γνώμη δεν τον κάνει και αντιπρόσωπο όλων των στελεχών των Ε.Δ.

Από τις δικές μου γενικότητες θεωρείς ακριβέστερη προσέγγιση το προσωπικό σου παράδειγμα!

Δηλαδή είναι λογικό να αφουγκράζεσαι δημοκρατικά φάλτσα στις απόψεις κάποιου που η δουλειά του είναι ο πόλεμος!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε απο τις πιο ελευθερες χωρες της Ευρωπης.Η Κουβα ειναι πιο ελευθερη απο μας?

Βασικά πιο ελεύθεροι είναι από την άποψη ότι δεν γενιούνται χρεωμένοι. Εδώ ήδη με την γέννηση σου χρωστάς €30χιλ. Εκεί δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν λέω είναι καλύτερα αλλά ζουν χωρίς άγχος. Το πως ζουν είναι άλλη ιστορία. Τους αρέσει και το κάνουν.

Το κακό με εμάς είναι οτι έχουμε καβαλήσει το καλάμι σε αρκετά πράγματα και δεν λέμε να το ξεκαβαλήσουμε. Ο "δηθενισμός", η υποκρισία και η ρουφιανιά/π....α είναι πλέον χαρακτηριστικό του Έλληνα. Από λαός που βοήθησε στην "μετάδοση" της δημοκρατίας του χριστιανισμού και γενικώς ενος μοντέλου αρίστα συμβιώσιμης κοινωνίας ιδού που καταλήξαμε. Να συζητάμε πάλι για τ΄ άρματα. Καλή μας τύχη.

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

Αντε και να δεχτω οτι εχεις δικιο... με το να δικαιολογεις την αποψη σου οτι "θα στερηθω την BMW και την μοστρα" το χεις χασει.

Ολοι ξερουμε τι γινεται εκει. Εκεινο που δεν ξερεις ειναι τι θα γινει εδω. Ειλικρινα το μονο που με νοιαζει ειναι τυχον φιμωση πληροφοριας σε καποια ενδεχομενη τετοια περιπτωση. Η BMW για μενα ειναι "τι ειχα, τι εχασα". Τοσο απλα.

Το "λευτερια hell yeah" επειδη μπορεις να πετας το χαρτακι εξω χωρις να σε συλλαβουν θα το αφησω ασχολιαστο καλυτερα.

Eνταξει,πρεπει να πω οι εκφρασεις μου ηταν καπως.Παντα ηταν...

Δεν ξερω αν εσυ εχεις BMW και ο καθενας μπορει να εχει.Me as well.Δεν ειναι απιαστο ονειρο.Γενικα ηθελα να πω παντως οτι εμεις,και κυριως σαν Ελληνες εχουμε μαθει σε μια ζωη με ευκολιες χωρις να σκεφτομαστε καν τις επιπτωσης που εχουν οι πραξεις μας στο περιβαλλον και οχι μονο.Πορτιμαμε να παρουμε το αμαξι ή εστω το μηχανακι για να παμε στο 2 τετραγωνα πιο πανω περιπτερο ή στο προποτζιδικο.Ποσοι απο μας θα αντεχαν αραγε αμα τους κοβαν ξαφνικα αυτες τις "ανεσεις".Μην το παιρνεις προσωπικα αυτο που ειπα πριν.Για ολους μας πηγαινε.

Φιμωση πληροφοριας και γενικοτερα καλπικη πληροφοριση νομιζω ηδη εχουμε.

Δεν ξερω τι λετε και εσεις,αλλα δεν εχω βρει ακομη ανθρωπο να συμφωνει με αυτα που λεω για τα καναλια και την απεργια που καναν την προηγουμενη Τεταρτη.

Ειχαν κανονισει απεργια μεχρι τις 5..Μονο εγω σπαστηκα που δεν ηξερα τι συνεβαινε στο κεντρο κατα την διαρκεια της πορειας ,ενω ειχαν τη δυνατοτητα να ξερουν στο εξωτερικο απο συνεχεις ζωντατες συνδεσεις?Μονο εμενα μου φανηκε παραξενο που την ανακαλεσαν στις 3,οταν εγινε το συμβαν στη Μαρφιν?

Μου λενε ολοι :

-Κωστη,ειχαν συμφωνησει ολοι οι υπαλληλοι απεργια.

Αφου η απεργια ηταν κανονισμενη απο τους συνδικαλιστες εκ των οποιων οι τα μεγαλα κεφαλια εχουν σχεσεις με διαφορους πολιτικους.

-Μα δεν απεργησαν ολοι.

Ναι,αλλα δεν ειδα και αυτοι που δεν απεργουσαν να βγουν να πουν τιποτα.Επισης οταν βαζουμε στις απεργιες ΝΕΤ βλεπουμε ενα μηνυμα μεχρι τις 5 "Απεργια... μπλα μπλα" + soundtrack.Δηλαδη ολοι απεργουν?

-Οχι ολοι,αλλα αποφασιστηκε απο τους φορεις στους οποιους ειναι να κανουν απεργια.

Αρα ,θες δε θες ακομη και οι 100 απο τους 150 να μην απεργουν ,πληρορια δεν παιρνεις!

Αυτο θα πει πληροφοριση!!!!!

Την ιδια κουβεντα εχω κανει με αρκετους καθηγητες και παιδια και αλλους μεγαλυτερους μου και ολοι με βρισκουν λαθος.

Και το αστειο ποιο ειναι?Οτι ακομη και οι δημοσιογραφοι που δεν απεργουν ,πληρωνονται.Αρα ενταξει τι να λεμε τωρα αμα θελουν οι ταδε μεγαλοι συνδικαλιστες απεργια,θα εχουν απεργια τα ΜΜΕ και θα πληρωθουν και ολα κομπλε.

Και μετα μου λενε το κανουν για να διεκδικισουν δικαιωματα κτλπ κτλπ.Κατευθυνομενη απεργια να πουμε,για να μην μαθουμε τιποτα.

Αλλα αφου γινεται το φονικο βγαινουν και μιλουν στα 50 λεπτα μιας ωρας αποκλειστικα και μονο για αυτο.

Συμεπρασμα?Θα ελεγαν τιποτα αν δεν γινοταν το συμβαν?Θα ελεγαν μετα τις 5?Τι να πουν... αφου 10 λεπτα της ωρας αφιερωναν καθε φορα για να μιλησουν σχετικα με τις κινητοποιησεις.

Εν ετει 2010 ζουμε στην πληρη αγνοια,δεν μας λενε τιποτα και ειμαστε τοσο υπνωτισμενοι απο το ολο φιασκο που λεμε οτι εκαναν απεργια για τα δικαιωματα τους κτλπ ή αυτο που ακουω καθε φορα "Να πηγαινες στην πορεια αμα ηθελες να ξερες"..Οχι φιλαρακι μου για χ ψ λογους δεν θελω να παω και για χ ψ λογους ο Ελληνας θειος μου που δεν εχει Ιντερνετ θελει να ξερει τι συμβαινει στην Ελλαδα,στην χωρα του δηλαδη πριν απο τους Γαλλους και οποιον αλλον...

:shout:

^ Ωριμάζεις σιγά-σιγά...

:p

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι αναγκαστικα να παω στην ομονοια...

Γυρισα τα περισσοτερα στενακια γυρο απο την σοφοκλεους...

Αυτα που ειδαν τα ματια μου δεν νομιζω οτι θα τα ξανα δω...

Κινεζοι? Αλβανοι? Πακιστανοι? μαυροι?

Οτι θελετε εκει ηταν και δεν νομιζω να κανανε και νομιμες δουλειες πρωι-πρωι...

Η περιοχη να μοιαζει με εναν ανθρωπινο σκουπιδοτοπο πραγματικα...

Να βλεπεις τωρα 2μετρο τζαμαικανο να την πεφτει στην γιαγια 70ετων για 5 η 10 ευρω..

Δεν με παραξενευει καθολου το γεγονος οτι ο κοσμος βριζει τους ξενους...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάτι πρωτοσέλιδα, που αναφέρουν ότι μόλις πήραμε το δάνειο από το ΔΝΤ, αποφάσισε η Ευρώπη για τον μηχανισμό στήριξης των υπόλοιπων χωρών (πλην εμάς) με κάμποσα δις... :hehe:

Τους δουλεύουμε, για να μας δουλεύουν και να δουλευόμαστε...

Σου το λέει και του την λες, μου το λέει ότι σου το λέει και του την λες, σου την λέω και μου την λες...?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.