Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Όπως τα λέω τόσο καιρό.... Δεν πληρώνονται τις υπερωρίες και τα νυχτερινά κα τους δίνουν αυτό το επίδομα αποζημίωσης... Και όντως είναι όπως τα λέει ο Γιακουμάτος, αν πληρωνόντουσαν τις υπερωρίες θα έπαιρναν πολύ περισσότερα .

Μία ερώτηση, οι στρατιωτικοί πληρώνονται υπερωρίες και νυχτερινά? (δεν νομίζω)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο DJD οι στρατιωτικοί δεν είναι (άνθρωποι) για να ανήκουν στην κατηγορία των υπαλλήλων και ιδιαίτερα του δημοσίου.

Πέρα από την πλάκα όρκο δώσανε οι στρατιωτικοί αλλά και οι βουλευτές οι πρώτοι φυλάνε Θερμοπύλες ενώ για τους δεύτερους....

Link to comment
Share on other sites

:confused: Δε κατάλαβα τι θέλεις να πεις VIL. Oι υπάλληλοι της βουλής είναι στην ίδια κατηγορία με τους υπαλλήλους των υπουργείων. (Δεν θυμάμαι ακριβώς τον κωδικό).

Όλοι πληρώνονται υπερωρίες/νυχτερινά, εκτός από τους υπαλλήλους της βουλής.

Και η λογική φίλε VIL λέει να πάρουν κανονικά οι της βουλής τις υπερωρίες τους και να τις δώσουν και στους στρατιωτικούς αν δεν τις παίρνουν, όχι να λες αφού δεν παίρνουν οι στρατιωτικοί να μην πάρουν και οι άλλοι! Αν είναι δυνατόν! Ο φθόνος δυστυχώς είναι στο DNA του έλληνα...

Προσπαθούν τα media να ρίξουν τις ευθύνες σε όλο το πολιτικό σύστημα για να μην ακουστεί τπτ για αυτούς (με τις πλάτες των επιχειρηματιών φυσικά) μιας και βλέπουν ότι έρχονται καμπάνες και φυλακές (ήδη τα πρόστιμα άρχισαν να πέφτουν, 20M € στον 1ο επιχειρηματία + 300 γιατροί, σε κάποιους ασκήθηκαν και ποινικές διώξεις + 60 νυχτερινά μαγαζιά + τα αυθαίρετα και ακόμη είναι η αρχή..) και σου λέει ας στοχοποιήσουμε όσους σχετίζονται με την οιλιτική εξουσία άμεσα ή έμμεσα ανεξάρτητα αν φταίνε (δείτε πάλι τι είπε ο Ψαριανός..) για να βγάλουν την ουρά τους απ'έξω οι δημοσιογράφοι και οι επιχειρηματίες... + το ότι το θέμα πουλάει...

Γιατί δεν βγάζουν και τους 15ους 16ους 17ους μισθούς όλων των δημόσιων υπαλλήλων; Επίδομα μεταφοράς φακέλου, επίδομα έγκαιρης προσέλυσης, επίδομα βλακείας etc...

Αλλά για τους υπαλλήλους του Υπ.Οικονομικών, που είναι οι πιο υψηλά αμοιβόμενοι στο Δημόσιο, δεν λένε τπτ γιατί μετά ποτέ δε ξέρεις πότε θα σε καλέσουν για εξονυχιστικό έλεγχο των περουσιακών στοιχείων.. Εκεί κοκοκο οι δημοσιογράφοι... ;)

Δεν ξαναμιλάω για το θέμα, νομίζω έχει εξαντληθεί. Το τελευταίο που έχω να πω είναι και το πρώτο που είπα πολλά ποστ πιο πριν, οι υπάλληλοι της βουλής πληρώνονται πάρα πολύ καλά, καλώς κάνουν και τους κόβουν αλλά άλλο αυτό και άλλο να τους στοχοποιούν και να στρέφουν όλη τη κοινωνία εναντίον τους...

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βγάζουν και τους 15ους 16ους 17ους μισθούς όλων των δημόσιων υπαλλήλων

Ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι απλα δεν παιρνουν 15ο ,16ο και 17ο μισθο.

Να μου πεις για 13ο,14ο ναι.Αλλα μην αγχωνεσαι τους εκοψε.

Προσπαθούν τα media να ρίξουν τις ευθύνες σε όλο το πολιτικό σύστημα για να μην ακουστεί τπτ για αυτούς

Oι υπαλληλοι της Βουλης εχουν να κανουν με το πολιτικο συστημα?

Επειδη ομως δεν ξερω ακομα τι κανει ενας υπαλληλος στη Βουλη,αν θα μπορουσες να με βοηθισεις...(?),πριν βγαλω λανθασμενα συμπερασματα.

Παντως στο πολιτικο συστημα δεν νομιζω να συμπεριλαμβανονται...

Το ειχα ξαναρωτισει...

Εγω παιδια να ρωτησω κατι που μου διαφευγει.

Ενας υπαλληλος στι Βουλη τι ακριβως κανει?

Κατα τ'αλλα συμφωνω με οσα ειπες.

Link to comment
Share on other sites

:confused: Δε κατάλαβα τι θέλεις να πεις VIL. Oι υπάλληλοι της βουλής είναι στην ίδια κατηγορία με τους υπαλλήλους των υπουργείων. (Δεν θυμάμαι ακριβώς τον κωδικό).

Όλοι πληρώνονται υπερωρίες/νυχτερινά, εκτός από τους υπαλλήλους της βουλής.

Και η λογική φίλε VIL λέει να πάρουν κανονικά οι της βουλής τις υπερωρίες τους και να τις δώσουν και στους στρατιωτικούς αν δεν τις παίρνουν, όχι να λες αφού δεν παίρνουν οι στρατιωτικοί να μην πάρουν και οι άλλοι! Αν είναι δυνατόν! Ο φθόνος δυστυχώς είναι στο DNA του έλληνα...

1. Ξέρεις πόσοι στρατιωτικοί εργάζονται νύχτα,σαββατοκύριακα,αργίες κλπ χωρίς να πληρώνονται?(υπερωρίες)

2. Θα συμφωνήσω αλλά είμαστε σε περίοδο δύσκολη, αν και δεν συγκρίνεται το ένα επάγγελμα με το άλλο.

Δεν ξέρω τι έχει μέσα το DNA μου πάντως φθόνο για τους υπαλλήλους της βουλής. δεν έχω. ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ocregister.com/opinion/papandreou-248462-europe-greece.html

ΕΜΕΙΣ(ΗΠΑ) ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΤΣΙ:

Awful, as it turned out. Papandreou took land from the Greek Orthodox Church. He mounted an expansion of government so sudden that state expenditures grew to 50 percent of gross domestic product in 1990 from 30 percent of GDP in 1980. He borrowed so heavily that in his era, 1981-93, government debt averaged 111 percent of GDP, up from an average 29 percent in the late 1970s. In Papandreou's time debt rose, GDP growth slowed, and the unemployment rate quadrupled, to 8 percent. Even post-Papandreou reforms couldn't undo the damage, felt to this day.

Τα γνωστά με το χρέος της περιόδου 80-90.

In addition, we also supported heavy-spending, left-leaning national governments, the kind we usually refer to as social democracies.

Ενίσχυσαν (οι ΗΠΑ) τα σοσιαλιστικα κόμματα με ανταλλάγματα στρατιωτικές βάσεις και υπακοή όπως λέει παρακάτω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=14&ct=11&artid=4573257

Το ΔΝΤ οργανώνεται...

ΩΣΤΟΣΟ, στις χώρες που πηγαίνει το ΔΝΤ, ενδιαφέρεται να έχει ενημέρωση για το τι γράφεται στα ΜΜΕ. Χρειάζεται επίσης κάποιον που να οργανώσει κάποιες επαφές με τοπικούς δημοσιογράφους, σε περίπτωση που αυτό κριθεί απαραίτητο. Είναι κάτι που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο στην Αθήνα.

Διασυνδέσεις

ΤΟΝ ΡΟΛΟαυτόν ανέλαβε εν Αθήναις γνωστή εταιρεία επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων.

Έχει να πέσει "αλήθεια"...

EDIT:

http://staratalogia.blogspot.com/2010/05/john-perkins.html

[ame]http://en.wikipedia.org/wiki/John_Perkins_%28author%29[/ame]

John Perkins: Το ΔΝΤ δεν δανείζει, αρπάζει

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Βρε τον jaguar που δεν ξέρει να διαβάζει καλααααά τις λέξεις "γνωστός" και "κουμπααααάρος"

Βρεεεεεεεε.. :rolleyes:

δεν με ξέρεις και δεν απευθύνθηκα σε σένα αλλά στους πολιτικούς.... εκτός αν βέβαια είσαι πολιτικός ή σε εξυπηρετεί κάποιος....

επίσης, επειδή τυγχάνει να έχω δει και 5 πράματα, όχι δεν παίρνουν δουλειές μόνο οι "γνωστοί" και οι "κουμπάροι", απλά αυτοί παίρνουν περισσότερες... δεν είναι ΟΛΟΙ χάλια πια, νισάφι με την ατζέντα...

είναι κρίμα να ξεμένεις από λόγια και επιχειρήματα και να πέφτεις σε προσωπικό επίπεδο την ώρα που ο κόσμος χάνεται και θα έπρεπε να ασχολούμαστε με τους φταίχτες...

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=88_7Pc7n3jg&feature=player_embedded#

Οι Έλληνες Αξιωματικοί για την παρούσα κατάσταση.

Συνδυασμός με:

Τα παραπάνω δείχνουν που βρισκόμαστε συνολικά σαν χώρα.

Θυμάστε παλιά που έδειχναν οι δεξιοί κάτι χάρτες του ΝΑΤΟ με την Ελλάδα διαμελισμένη.

Ε λοιπόν τίποτα απ'όλα αυτά δεν χρειαζόταν. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να πετύχεις τους ίδιους στόχους.

Υ.Γ: Πώς δεν το'χα δει ρε το βίντεο από το Mega.

Link to comment
Share on other sites

ρατσισμος , ο πολιτισμος των ηλιθιων (δεν το ειπα εγω το ειδα σε ενα ντουβαρι)

παντως μην ψαχνεται εχθρους εκτος συνορων , ζουν αναμεσα σας και ειναι Ελληνες με κεφαλαιο Ε (Επειδη στα δυσκολα σου πασαρονται ως παΤΡιΩΤΑΙ). Δεν τα εφαγε ο χασαν τα λεφτα , οπως ελεγε και το ασμα "αυτοι μασαν και εμεις χασαν" :rofl:

Έγινε επεξεργασία από ea6gka
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ρατσισμος , ο πολιτισμος των ηλιθιων (δεν το ειπα εγω το ειδα σε ενα ντουβαρι)

Ορίστε οι ηλίθιοι που λένε. Στους βρήκα. Και είναι τόσο ηλίθιοι που κατάφεραν να εξοπλιστούν με πυρηνικά.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=J85PZClQmOg[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JpW6IHXJPIE&feature=related]YouTube - ΞΞ ΞΞΞ‘ΞΞΞΞ ΞΞΞ Ξ ΞΞΞ ΞΞΞ[/ame]

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παντως μην ψαχνεται εχθρους εκτος συνορων , ζουν αναμεσα σας και ειναι Ελληνες με κεφαλαιο Ε (Επειδη στα δυσκολα σου πασαρονται ως ΠατριωΤΑΙ). Δεν τα εφαγε ο χασαν τα λεφτα , οπως ελεγε και το ασμα "αυτοι μασαν και εμεις χασαν" :rofl:

Τους βλέπω κάθε μέρα στα κανάλια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.