Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ρητορικό και μεγάλη δόση ειρωνείας ήταν το ερώτημα μου καλό μου τεμπελόσκυλο.

Την ίδια απάντηση δίνω και εγω στον εαυτό μου.

Οσο γι' αυτό :

Αλλά ο ψευτης και ο κλεφτης τα 2 πρωτα χρονια χαιρονται(να το παραφρασω)....

Φοβάμαι πως έχει καταρριφθεί.

Εδω δεν άφησαν τίποτα όρθιο.

Πως θα μπορούσε να ξεφύγει η λαϊκή θυμοσοφία από το ρήμαγμα ;

Ξέρω κάποιους ψεύτες και κλέφτες που χαίρονται 37 χρόνια (τουλάχιστον).....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12088]tamerlan[/MENTION] σε ανυποπτο χρονο(περισυ νομιζω) ειχα πει οτι μονο οταν αρχισουν να πεινανε πολλοι πολυ, θα αρχισει κατι να γινεται. Αυτη η περιοδος ειναι τωρα....

Ελπιζω και θα συνεχιζω να ελπιζω μεχρι τελους.

Παρεπιπτοντως χρεωκοπουμε(χρεωκοπησαμε) αλλά 400 τανκς τα πηραμε προσφατως απο τους φιλους Αμερικανους....

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως χρεωκοπουμε(χρεωκοπησαμε) αλλά 400 τανκς τα πηραμε προσφατως απο τους φιλους Αμερικανους....

Δεν τα πήραμε επειδή οι Γερμανοί είχαν αντιρρήσεις. Μας προστατεύουν από έξοδα βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λεμε λεμε τι θα παθουν οι πολιτικοι κλπ,δεν θα τους ξαναψηφισει κανεις μας,εγω ,δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα βλεπω ολο και περισσοτερο κοσμο να προσπαθει να τους μιμηθει.Κομπινα και κουτοπονηρια απο παντου.Ο καθενας με την μεθοδο του,παει να φαει τον αλλο.Δεν λεω για μεγαλους με εξουσια.Λεω για καθημερινους ανθρωπους...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λεμε λεμε τι θα παθουν οι πολιτικοι κλπ,δεν θα τους ξαναψηφισει κανεις μας,εγω ,δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα βλεπω ολο και περισσοτερο κοσμο να προσπαθει να τους μιμηθει.Κομπινα και κουτοπονηρια απο παντου.Ο καθενας με την μεθοδο του,παει να φαει τον αλλο.Δεν λεω για μεγαλους με εξουσια.Λεω για καθημερινους ανθρωπους...
Δυο γενιες μεγαλωσαν με αυτο τον τροπο.....πρωτα σου βγαινει η ψυχη και μετα το χουι....

Ποσο επικαιρο ειναι αυτο το Matrix....γινομαστε "μπαταριες" αλλά αρνουμαστε τουλαχισατον να προσπαθησουμε να σπασουμε τα οποια δεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Οκ οι δικοί μας οι πολιτικοί είναι άχρηστοι,αλλά όχι και να χαιρόμαστε που θα έρθουν οι γερμανοί(...στο κάτω κάτω τα 2 τελευταία χρόνια αυτοί αποφασίζουν για τα μέτρα που θα πάρουμε).

Οι γερμανοί έρχονται για να εφαρμόσουν ακόμα σκληρότερα μέτρα και όχι για να μας κάνουν δυτική ευρώπη.

Πως αλλιώς θα γίνει αποτρεπτική η λύση του κουρέματος και στα υπόλοιπα κράτη?

Ήδη η Ιρλανδία που εφάρμοσε πρώτη λιτότητα και πιο αυστηρή από εμάς νοιώθει "αδικημένη".

Irish See Opportunity in Greece’s Debt Hole - Bloomberg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λεμε λεμε τι θα παθουν οι πολιτικοι κλπ,δεν θα τους ξαναψηφισει κανεις μας,εγω ,δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα βλεπω ολο και περισσοτερο κοσμο να προσπαθει να τους μιμηθει.Κομπινα και κουτοπονηρια απο παντου.Ο καθενας με την μεθοδο του,παει να φαει τον αλλο.Δεν λεω για μεγαλους με εξουσια.Λεω για καθημερινους ανθρωπους...

που ειναι πανετοιμοι να ψηφισουν νδ και μετα παλι πασοκ και μετα νδ κοκ...ακομα και αυτοι που δεν μπορουν να τους μιμηθουν γιατι δεν μπορουν...

Link to comment
Share on other sites

Η κυβέρνηση σήμερα πανηγυρίζει για την επιτυχία.

Προσέξτε τι έλεγε ο Παπακωνσταντίνου πέντε μήνες πρiν για την αναδιάρθρωση χρέους! (μετά το 11:55sec.)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NaiwYIpRuk0]Συνέντευξη Γ. Παπακωνσταντίνου στη ΝΕΤ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβαζα κάπου ότι τις τελευταίες ημέρες του Οκτωβρίου του 1898 η Ελλάδα κήρυξε χρεωκοπία...Σήμερα τι γίνεται; Η ιστορία επαναλαμβάνεται; Και μια μέρα πριν το ηρωικό "ΟΧΙ" είπαμε ένα ωραίο δουλοπρεπες ναι ;

Τόση κοροϊδία μαζεμένη απο την κυβέρνησή του δεν πρέπει να έχει ξαναδεί άλλο κράτος στον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

πολύ κρατησαν τα πανηγύρια. Τα κεφάλια μέσα

Ο «πατριώτης»... αυξάνει το χρέος κατά 30 δισ.! | ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ

Επειδή όλοι κάνουν τα μαθηματικά όπως τους βολεύει με πρώτο και καλύτερο τον ΓΑΠ, δεν είμαι και τόσο σίγουρος για το κατά πόσο και το ποντίκι δεν κάνει τα δικά του βολικά μαθηματικά με αυτό το +30δις.

Αυτό πάντως για το οποίο είμαι ψιλό βέβαιος είναι ότι αν ποτέ ξυπνήσουμε το όνομα Παπανδρέου θα εξαφανισθεί από δρόμους, πλατείες, μνημεία. Ίσως να βρεθεί κάποιος να το βάλει σε

δεν μπορώ ούτε σε spoiler να το γράψω αυτό:...:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.